banner556

Suat Kılıç : Olayın muhatabı TFF

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a Gümüşhane’yi ziyareti esnasında 2010-2011 sezonu sonrası yaşanan şike iddiaları ve Trabzonspor’un verilmeyen kupası ile ilgili soru soruldu.Sorulan soruya Bakan Suat Kılıç,“Gençlik ve Spor Bakanlığı kupanın adresini yad

Spor 06.12.2012, 11:51
Suat Kılıç : Olayın muhatabı TFF

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a Gümüşhane’yi ziyareti esnasında 2010-2011 sezonu sonrası yaşanan şike iddiaları ve Trabzonspor’un verilmeyen kupası ile ilgili soru soruldu.

Sorulan soruya Bakan Suat Kılıç,“Gençlik ve Spor Bakanlığı kupanın adresini yada sahibi belirleme makamı değil. Bu konudaki makamlar bellidir. Yargıya intikal eden konular çerçevesinde muhatabı yargıdır, yargıya intikal etmeyen talimatnameler çerçevesinde değerlendirilmesi gereken hususlarda ise muhatabı TFF’dir. Bu konu siyasal kararlarla yönetilebilecek bir konu değil.

Bu konuda siyasi bir kararla kupa sizin ya da değil deme şansına sahip değiliz. Bu şansa sahip olmadığımızı da konunun bütün muhatapları zaten biliyor. Trabzonspor’un hak arayışı konusuna gelince. Bu konuda değişik defalarda değişik sorulara muhatap olduk. Her zaman her zeminde söylediğim şu olmuştur, gene aynı şeyi söylüyorum:

Trabzonspor bu konuda bir hak iddiasında ise elbette ki hak iddiasında olanın hukuk çerçevesinde ve hukuki süreçleri çalıştırarak hakkını takip etmesi en doğal hakkıdır. Hiç kimse bir diğerinin hak arayışından rahatsızlık duymamalı. Ama hiçbir hak arayışının muhatabı olarak siyaset kurumu gösterilmemeli. Bu denge doğru kurulduğu taktirde bütün süreçler rayında işlemeye devam edecektir.” Söyledi 

Yorumlar (28)
Ergün Özşahin 8 yıl önce
Yapın müdahaleyi, koyun işleri yoluna, sonra da çekilin köşenize veeee siyasi müdahale olmaz diyin. Oldu Bakan Bey, İnandık Size!
hüseyin hızır 8 yıl önce
ŞİMDİ SİZE SORMAZLAR MI;EĞER YARGITAY DA CEZAYI ONARSA BU KUPA İŞİ NE OLACAK BİZİM İNANCIMIZ ŞUDUR YARGIDAN DAHA ÜST BİR MAKAM YOKTUR EĞER Kİ ADALET MÜLKÜN TEMELİYSE ADELETİ SİZLER SAĞLAMAZSANIZ ORTAYA ÇIKABİLECEK KAOSTAN KİMLER SORUMLUDUR SAYIN SİTE BİRİLERİ BU SORUYU ALLAH AŞKINA BU BAKANA YADA DİĞERLERİNE SORULMASINI DENEYİN MAHKEMELERDEN DAHA MI ÜST MAKAMDIR TFF'NU ????
fatih gün 8 yıl önce
son günlerde trabzona yaranmaya başladın ne olu seçimm var yakında merak etmene gerek yok bağıran çağıran biz trabzonlular elbetteki size oy vereceğiz şimdi atıp tuttuğumuza bakma sen bizler asimile olmuş kültürü elinden alınmış kupa ve şampiyonluğu elinden alınmış bir vilayet insanıyız ki siz ve başbakan her ne kadar siyaseten şikecileri aklamışsanızda bizler koyunuz ki size yine yalakalık yapacağız ve oy vereceğiz
SERDAR ÖZKAN ŞENGÜN 8 yıl önce
Allah ım sana havale diyorum.
ismail markaloğlu 8 yıl önce
Baktınız M.A.Aydınlar sıkıştı FB yi küme düşürme durumuna geldi hemen devreye siyasi güçlerinizi koyarak M.A.A ları alaşağı edip Tüpçüyü atadınız,Kurumlarla şahıslar ayrılmalı deyip tüpçüye yön verdiniz şimdide tasarruf TFF de diyorsunuz Trabzonlularda yedi emii
ismail markaloğlu 8 yıl önce
Yazıklar olsun hangi Partiden olursa olsun Hakkımızı yani Kupamızı vermeyen TFF ye siyasi güç verenleri Havaalanında çiçekle karşılayan Trabzonlu gençlere.
murat toygar 8 yıl önce
Bakan Bey sizden iyi biliyor üstünü örttüğü pisliği. Acizliğinin itirafıdır topu TFF ye atmak.
sinan 8 yıl önce
Suskunluğum Asaletimdendir. Her Lafa Verecek Cevabım Var Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye! Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye!. Tabi çook sayın bakan sen bizi koyun zannetmeye devam et. Haksızlığın Karşısında susan dilsiz Şeytandır diyenlerin dillerine ne oldu. Trabzonspor şike olayında haksızlığa uğramıştır ve susması istenmektedir. Allahın huzurunda hesap verirken sustuk dememek için haklıya hakkını vermek için konuşacağız , kendimizi savunacağız. O gün geldiğinde iki elimiz yakanızda olacak..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@