Sonunda ikna edildi...

Trabzon’un Araklı İlçesinde yolu olmadığı gerekçesiyle cenazesini teleferikle taşımak zorunda kalan vatandaşların bu problemi çözüme kavuşturuluyor.Araklı’nın Taştepe Köyü’ne bağlı Dereüstü Mahallesi Güf mevkiinde 19 Aralık 2012 tarihinde ölen Hakkı Helva

Sonunda ikna edildi...

Trabzon’un Araklı İlçesinde yolu olmadığı gerekçesiyle cenazesini teleferikle taşımak zorunda kalan vatandaşların bu problemi çözüme kavuşturuluyor.

Araklı’nın Taştepe Köyü’ne bağlı Dereüstü Mahallesi Güf mevkiinde 19 Aralık 2012 tarihinde ölen Hakkı Helvacı (85) isimli vatandaşın defnedileceği mezarlığa teleferikle sevk edilmesi basında ve kamuoyunda gündem olmuştu.

Bunun üzerine İl Özel İdaresi ve Araklı Kaymakamlığınca yapılan incelemelerde bu sorunun aynı mahallede yaşayan birkaç vatandaşın sahip oldukları araziden yol geçişine izin vermemesinden kaynaklandığı belirlenmişti.

Sorunun aşılması için yapılan girişimler sonucunda söz konusu güzergahta arazisi bulunan şahıslar ikna edilerek yol geçişine izin vermeleri sağlandı. İl Özel İdaresi de, Güf Mevkii yolunu 2013 yılı tesviye (Yeni Yol) yapım programına aldı. Çalışmalar en kısa zamanda başlatılarak yolun bitirilmesi gerçekleştirilecek.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, “Etüt çalışmaları sırasında güzergahın bir kısmının ormanlık alanda olması, bazı kısımlarının da şahıs arazilerinden geçmesi yol yapım sürecini uzatmıştı. Güzergah üzerinde bulunan arazilerin sahipleri yol vermek istemiyordu. Ancak yapılan girişimlerle bahse konu olan güzergah üzerinde arazisi bulunan vatandaşlarımız ikna edilerek yol geçişine izin vermeleri sağlandı. Önemli bir sorunun aşılmasına yardımcı oldukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Devlet olarak zaten her zaman vatandaşımızın yanında olduk ve onlara hizmet etmek için gayret ediyoruz. Bu yol yeni hizmet döneminde programa alındı. En kısa zamanda yapımına başlanıp bitirilecektir” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir.
misafir. - 7 yıl Önce

bu habere yol alanlar açısından çok sevindik komşularımız açısından da üzgünüz, Trabzonumuzun Şalpazarı ilçesi Çarlaklı köyündeki komşularımız da aynı durumda hatta daha da zor, onların teleferikleri ne yazık ki arızalı o da çalışmıyor, onlar da yetkillilerden yardım bekliyorlar

SIRADAKİ HABER

banner441