Sinan Şamil Sam'a kötü haber

 Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’nde, kızkardeşinden karaciğer nakli yapılması planlanan 121 kiloluk ağır sıklet boks şampiyonu Sinan Şamil Sam’ın fazla kilosu nedeniyle naklin ertelendiği bildirildi. WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sina

Spor 25.09.2012, 16:23
Sinan Şamil Sam'a kötü haber

 

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’nde, kızkardeşinden karaciğer nakli yapılması planlanan 121 kiloluk ağır sıklet boks şampiyonu Sinan Şamil Sam’ın fazla kilosu nedeniyle naklin ertelendiği bildirildi.
 
WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, bir süre önce karaciğer yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle Turgut Özal Tıp Merkezi’ne yatırıldı. Karaciğer nakli yapılması gerektiği belirlenen Sam’a, kızkardeşi gönüllü verici oldu. Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz tarafından nakil yapılacak olan Sam’ın, fazla kiloları nedeniyle naklin ertelendiği bildirildi.
 
Prof. Dr. Yılmaz, Sam’ın yapılan kontrollerinde kilosunun nakil için uygun olmadığını belirlediklerini, bu nedenle nakli bir süre erteleme kararı aldıklarını belirtti. Prof. Dr. Yılmaz, Sinan Şamil Sam’ın fazla kilolarından kurtulmasının ardından gerekli karaciğer naklini gerçekleştireceklerini ifade etti.
 
Şam’ın 110 kiloya düştükten sonra nakil yapılacağı, çünkü nakledilecek karaciğer parçasının en fazla bu kadar büyüklükte ağırlığa uygun olduğu belirtildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@