Şimdi de taraftara dava!

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen sezon Trabzonspor'un şampiyonluğu kaçırmasının ardından düzenlenen gösterilerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak'a hakaret ettikleri iddiasıyla 4 kişi hakkında dava açtı.T

Spor 11.12.2011, 13:33
Şimdi de taraftara dava!

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, geçen sezon Trabzonspor'un şampiyonluğu kaçırmasının ardından düzenlenen gösterilerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak'a hakaret ettikleri iddiasıyla 4 kişi hakkında dava açtı.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, geçen sezon şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor'un deplasmanda Karabükspor'la, aynı puana sahip Fenerbahçe'nin ise Sivasspor ile oynadığı hatırlatıldı.

470.20111211133146.jpg

Fenerbahçe'nin averajla şampiyonluğu kazanmasının ardından Trabzonsporlu taraftarların gruplar halinde sokaklara döküldüğü, grubun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eski Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın gıyabında küfürlü sözler söyledikleri, ayrıca Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a da küfürlü sözler sarf ettikleri, Başbakan'a hakaret ettikleri belirtildi.

2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Söz konusu şüphelilerin 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçunun düzenlendiği Türk Ceza Kanunu'nun 125/3-a, 125/4 ve 53/1-2 maddeleri uyarınca 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması istendi.

Fenerbahçe'nin averajla şampiyon olmasının ardından 22 Mayıs gecesi sokaklara dökülen bir grup Trabzonspor taraftarı, Kahramanmaraş ve Kunduracılar Caddesi'ndeki AK Parti seçim bürolarına saldırmak istemişti.

Polis tarafından dağıtılan taraftar grupları, kentte uzun süre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım aleyhinde tezahürat yaptıktan sonra dağılmıştı.


Yorumlar (7)
sinaa 10 yıl önce
Azizi koruma kanunu çıkarsınlarda herkez hattini bilir ve susar,yoksa bu memlekette olacakları kimse kestiremez,GELECEKTE BİRGÜN GELECEK MAZLUMLARI EZENLER EZİLECEK.
charonst 10 yıl önce
pekı trabzon da herkesın bıldıgı gercegı nıye arastırmıyor savcılar.bakan bayraktar trblu gencler grbuna gelıp orada tslu gencler vardı dedırtmek ve de trabzonspor ısmını kullandırmak ıcın para+iş+kombıne verıyor. bu yasal mıdır yasalsa hangı ınsan dogasında boyle bıse vardır.
drina k 10 yıl önce
cumhuriyet başsavcılığında koyu fenerliler var.tabi olabilir ama işlerine duygusallık kattıklarını düşünüyorum.bu davaların yüzde biri istanbuldaki taraftar bozuntularına açılmıyor ama nedense trabzonda sesini çıkarana dava açılıyor.
azizoğli 10 yıl önce
bence seçimler yaklaşıyor .trabzon halkının spora olan düşkünlüğünden savcılar sırf akp ye oy verilmesin diye bööle bişey yapmıştır.neden bu zamana kadar kimseye bööle dava açılmadı.geçin kardeşim bu işleri.savcılar lütfen normale dönün.,
miço 10 yıl önce
ne oldu zorunuza'mı gitti..!!
ASIK 10 yıl önce
Azizoğlu kardeş, akp yi savunacağım diye böyle saçmalama. Başbakanın dava edip 11 ay hapis yattırdığı ŞEHİT BABASINI bilmiyorsun galiba.
mbilgi 10 yıl önce
havaalanında karşılama törenleri yapanlar arkadaşları yargılanırken kına yakarlar. yalakalık yapmaya devam. ileri demokrasiye geçtik ya, laf atanda böyle yanar. hala yapılmak isteneni görmeyin ve yalakalık yapın bakalım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@