banner556

Şikenin üstü örtüldü Gümüşdağ rahatladı

Mehmet Ali Aydınlar yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'ndan başkan vekilliği görevini yürüten Göksel Gümüşdağ, Demirören yönetimine övgüler yağdırdıGümüşdağ'ın  Şike'den Fener'in ceza almaması için uğraşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerine,TFF ba

Spor 29.11.2012, 13:54
Şikenin üstü örtüldü Gümüşdağ rahatladı

Mehmet Ali Aydınlar yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'ndan başkan vekilliği görevini yürüten Göksel Gümüşdağ, Demirören yönetimine övgüler yağdırdı

Gümüşdağ'ın  Şike'den Fener'in ceza almaması için uğraşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerine,TFF başkanına övgü yağdırması ise manidar bulundu 

Adı şike iddianamesinde sıkça geçen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bir günlük İspanya seyahatine giden Göksal Gümüşdağ, yeni TFF başkanının çok başarılı bulmuş(!)

 Mehmet Ali Aydınlar yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu'nda başkan vekilliği görevini üstlenen Gümüşdağ, Yıldırım Demirören ve yönetiminin karşı karşıya kaldıkları birçok sorunun altından kalkmayı başardığını ve bu yönden eleştiriyi değil övgüyü hak ettiklerini belirtti.

DEMİRÖREN FUTBOLU UZLAŞTIRMIŞ

 Yıldırım Demirören'in Türk futbolunu uzlaşmacı bir noktaya getirdiğinin altını çizen Gümüşdağ, "Bizim görev yaptığımız dönem son derece problemli bir süreçti. Fakat bizden sonra gelen yönetim ve özellikle Yıldırım Demirören Bey, masasında bekleyen birçok sorunun altından kalkmasını bildi. Bir anlamda, bizden daha iyi yönettiklerini söyleyebilirim. Türk futbolunu kavgalı, kaotik, sevgisiz ve belirsiz bir noktadan uzlaşmacı bir noktaya taşıdığı için Yıldırım Bey eleştiriyi değil, övgüyü hakediyor." dedi.

ZAMANI GELİNCE KONUŞACAKMIŞ

 Zamanı geldiği zaman kendisinin de bazı açıklamalarda bulunacağını ifade eden Gümüşdağ, "Şike sürecinde benim de çok kırıldığım, basında çok haksız eleştirilerle karşılaştığım, herkesten daha kötü muamele görmeme rağmen ‘kayrıldı’ suçlamalarıyla karşılaştığım bir dönem geçirdim.

Aldığı terbiye nedeniyle bu güne kadar konuşmadığını belirtern Gümüşdağ Kayrıldığım söylendi.Ama ben aldığım terbiye gereği hiçbir zaman konuşmadım. Yürüyen süreçlere darbe vurmak istemedim. Günü geldiğinde benim de elbet söyleyeceğim bazı şeyler olacaktır." şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (8)
deli gibi seven 8 yıl önce
sizin allahiniz varmi?insan hayretler icerisinde kaliyor.ya siz mahkemelerinizi bile yalanlayan bir zihniyetsiniz.sizin hak adalet dediginiz bumu?kologlu
bordo bereli 8 yıl önce
Senin aldığın terbiye tapelerde mevcut göksel bey..Seni Rahmetli Erbakanın milli görüş gömleğini çıkarıp

Aziz yıldırımın verdiği Fb formasını giyenler kurtardı . sen bol bol tövbe et yoksa Trabzonsporu tutan çocukların gözyaşlarında boğulacaksınız..Kimsenin ahı kimsede kalmaz..
polat alemdar 8 yıl önce
bu sahıs ısın ıcıne gırınce herseyın rengı degıstı. Tayyıp gercek yuzunu gosterdı. Bu ısler boyle bızde hala havaalanında kaskol takma yarısına gırıyoruz. Yazıklar olsun bıze. Tepkı gosterılmedıgı muddetce bu ulkede bırsey kazanamazsın. Bız hıc tepkı gostermedık. Ancak sadrıye yonetıme futbolculara kızdık bızı bu hale getıren meclıse ve hukumete gıkımız cıkmadı. Hala bu sehırde akplı chplı mhp vekıller rahat rahat gezebılıyor.
adil türk 8 yıl önce
Bunların hepsi şaşı olmuş.
semazen tese 8 yıl önce
ŞİKE BU ÜLKEDE NE ZAMAN SUÇ OLDU Kİ,SENİ DE SUÇLAYALIM.HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ DEĞİL,ÜSTÜNLERİN HUKUKU.SÜRÜLEN TARLALAR,EKİNLER VB.SUÇ MU SANKİ.YAP Kİ HAKLI OLASIN.BİZLER BUNU ÖĞRENDİK(VEYA ÖĞRETTİLER)
HASAN UZUNALİ 8 yıl önce
YUCE TURK ADALETI kararını vermış ve şike yapıldıgını soylemıştır...hukuk devletıne ınananlar bunuda kabul etmek ZORUNDADIRLAR.tff ye gelınce ozerk bır kuruşluştur ve kanunları tanımaz..kendı kanunları vardır ve ona gore karar verır..bunuda turk mahkemelerı bozamaz...şimdı ozerk bır kuruluşa devlet ve yetkılılerı mudahale etmez edemez...ama edılmışmıdır..evet başbakan ve bakanlar buna karışmış ve tff nın ozerlığı gıtmıştır....şimdı ozerklık gıttıgıne gore devletın kanunlarını tanıması gerekır ve şike ıle kararını yenıden vermelıdır hemde YUCE TURK ADALETININ VERDIGI KARARA UYGUN OLARAK....
nuricebiroglu 8 yıl önce
buadam emın erdoğanla hısım olduğu için şikeyı örtmek mecburıyetıne gıtmıştır başbakan.her halk layık olduğu şekilde yönetılırı.ıyı yapıyor federasyon,hala başbakana ts atkısı atıyorlar omuzuna alsın dıye.hangı partıyı tutarsan tut umrumda değil.ama trabzonsporumu sıyaeste alet etme. bu adamın arkasında başbakan var kımse bırsey yapamaz.
Ergün Özşahin 8 yıl önce
Konuşacak bir şeyi yokta ondan konuşmuyor. Aldığı terbiye müsaade etmiyormuş! Ana avrat söverken o terbiye yok muydu, sonradan mı kazandı? Terbiyenin va ya da yokluğu terbiyesizliğin ortaya çıktığı anda sabut eder. Kimler adamım diye dolaşıyor ya. Haluk Ulusoy'un Federasyon Başkanlığından alaşağı edilmesinde ihtiyati tedbir kararını nasıl, kimden ve kime aldırdığını açıklasın önce! Salak değiliz, kimin ne olduğunu biliriz!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@