vardallar

Şike ve teşvik cezaları azaltılıyor

Teklifin tümü üzerinde BDP Grubu adına konuşan Adana Milletvekili Murat Bozlak, BDP Grup Başkanvekilinin her ne kadar önce imza koysa da sonradan tekliften imzasını geri çektiğini bildirdi.Dün teklifin komisyonda ''zanlıların gözetiminde görüşüldüğüne şah

Spor 23.11.2011, 19:52
Şike ve teşvik cezaları azaltılıyor

Teklifin tümü üzerinde BDP Grubu adına konuşan Adana Milletvekili Murat Bozlak, BDP Grup Başkanvekilinin her ne kadar önce imza koysa da sonradan tekliften imzasını geri çektiğini bildirdi.

Dün teklifin komisyonda ''zanlıların gözetiminde görüşüldüğüne şahit olduğunu'' belirten Bozlak, ''Bu yasada öngörülen beş yıllık cezanın bir yıla indirildiği noktada tutuklu olan teşvik zanlılarının hepsini mahkemeler bırakmak zorundadır. Çünkü, ceza infaz edildi. Bu örtülü bir aftır. Bu yargıya da müdahaledir. Kişiye özel ceza yasası yapılamaz ilkesine de açık müdahaledir'' dedi.

Tutuklu milletvekilleri için bir çalışma yapılmadığını belirten Bozlak, ''Bu yasaları çıkarmıyoruz da özel, kişiye mahsus yasa çıkarabiliyoruz. Şahıslara özel örtülü affı öngören bir düzenleme yerine toplumsal barışa ön ayak olabilecek yasalar çıkarmalıyız'' diye konuştu.

CHP adına söz alan Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Meclisin gerçek anlamda çıkarttığı ilk kanunun ''bu kanun olmaması gerektiğini'' söyledi.

8 milletvekilinin tutuklu olduğunu anımsatan Dibek, ''Öncelikle onlarla ilgili düzenleme yapılması gerekiyordu. Bu mutabakatı niye orada gösteremedik? Bugün ülke gündeminde vicdanları yaralayan öyle önemli siyasal davalar var ki onları görmezden gelirsek tribünlere oynamış oluruz. Bu kanunda ortaya konulan güzel tablo bu davalar için de ortaya konulmalı'' dedi.

Dibek, yemin kriziyle ilgili imzalanan protokolun gereğinin yapılmadığını ifade ederek, ''Tüm siyasi partilere bu ayıbı temizlememiz gerektiğini dile getirmek istiyorum'' diye konuştu.

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'nun, seçim süreci olduğu için komisyondan çok incelenmeden çıktığını belirten Dibek, ''Cezaların çok ağır olduğunu görüyorum'' dedi.

 

 

 


Yorumlar (2)
BOZKURT 10 yıl önce
Bizim sözde milletvekilleri ne yapıyor merek ediyorum doğrusu.Şampiyonluk Trabzona verilmesin bakalım ne yüzle
tstsbünyamin 10 yıl önce
trabzonlular bu oyunlara gelmeyelim bunlar azizin içeriden yağdırdığı tehtih yağmurlarının sonuçudur. biz boyun eğmeyelim. trabzon trabzona sahip çıksın . haber 61 bu konuya ayrı başlık açıp bu konunun üzerine gidilsin kişi için yasa değiştirilmez medyanın gücünü kullanalım .trabzonlular olarak eylem hareketine geçelim.bu kan emicilere papuç bırakmayalım.bu devlete ve adaletine hiç güvenim kalmadı yokta zaten trabzon trabzonu tutsun kaldırsın ancak biz çıkarız bu işin içinden adalet değil. saygılarımla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@