alexa metrics

banner560

banner572

Şike parası çapraz kurla çantada!

 Şike davasının görüldüğü 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde şubat ayında yapılan duruşmada Aziz Yıldırım savunması sırasında sözü 'para dolu çanta'ya getirmiş ve içinde temsili 2.5 milyon dolar olan çantayı (2.5 milyon dolar kadar kâğıt bulunan çanta) mahkeme h

Spor 29.04.2012, 13:06 20.09.2017, 14:00
Şike parası çapraz kurla çantada!Şike davasının görüldüğü 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde şubat ayında yapılan duruşmada Aziz Yıldırım savunması sırasında sözü 'para dolu çanta'ya getirmiş ve içinde temsili 2.5 milyon dolar olan çantayı (2.5 milyon dolar kadar kâğıt bulunan çanta) mahkeme heyetine göstererek, bu paranın bu çantaya sığmayacağını söylemişti. Mahkeme başkanının "Bunlar sahte para mı?" diye sorması üzerine gülerek, "Gerçek" diyen Yıldırım, "Sivasspor 5 milyon dolarlık bir takım. Bu takımı satın almak için 10 milyon dolar vermek gerekir. Bu çantayla Sivas'a gitse gitse 1 milyon dolar gider. Bu çanta 2.5 milyon doları almaz" diye konuşmuştu.

 Bu söylem üzerine 'İçi para dolu çanta' performansının bir benzeri geçen gün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde de yaşandı. Kimliği henüz belli olmayan bir kişi sahte isimle şike davasının duruşma savcısı Ufuk Ermertcan'a bir çanta dolusu sahte 1 milyon 600 bin euro gönderdi. Savcı Ermertcan, çantayı önce bomba sandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden bomba imha uzmanları çağrıldı. Çanta incelendi. İçinden 1 milyon 600 bin sahte euro ile bir de not çıktı. 

'Talip Doğan Karlıbel' imzalı notta şöyle yazıyordu:

 ''Sayın mahkememize göndermiş olduğum çantanın içine 1.600.000 (birmilyonaltıyüzbin) Avrupa para birimi olan euroyu kâğıttan 500'lük banknotlar halinde halinde hazırladım ve 'sığmaz' denen çantaya çok rahatlıkla sığdırdım. Daha fazlasının da sığabileceğini sayın mahkememizin takdirlerine bırakıyorum. 1 milyon 600 bin euro'yu gerekli kurdan çarptığımızda 2 milyon Amerikan Doları'ndan fazla olduğunu göreceksiniz. Arz ederim." Yani 'meçhul kişi' 'kur hesabını' dikkate almış, çantayı sahte dolarla değil, euroyla doldurmuştu. Böylece mahkemeye istenirse bir çantaya 2.5 milyon doları sığdırdığını ispatlamış oluyordu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü çantayı kimin gönderdiğini bulmak için hemen harekete geçti. Notta imzası bulunan Karlıbel böyle bir çantayı göndermediğini söyledi. Çantadaki parmak izlerini alan polis'çantacıyı' aramaya devam ediyor.


Yorumlar (13)
saintfiker 10 yıl önce
çantacıya türk adaletinin sahip çıkması gerekir.yada trabzonluların.
OnAir_TS 10 yıl önce
hayati yalan dolan, palavra, tehdit santaj. ama her nedense onca taraftari tapmis durumda kendisine. biz hala sadri baskana salliyoruz.
VARSAYOKSATRABZONSPOR 10 yıl önce
sahip çıkalım !! ...
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bu adamın hastasıyım Trabzon'u müthiş savunuyor.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Sen paraları başka bir yere sokmuşsundur!
OnAir_TS 10 yıl önce
yüzde yüz katiliyorum, bizi uefa ya karsida cok savundu bu adam, helal olsun, allah ne muradi varsa versin.
EFSANE TS 10 yıl önce
Çok üzgünüm yüzde yüz güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre şampiyon bursa
iyon 10 yıl önce
Yahu nerden bulursunuz bu cok güvenilir kaynaklari??

Nasil bukadar sacmaliga inanirsiniz?

Trabzon heryerde tertemiz cikti!! senin kaynak sakin aykut kocaman olmasin?

Birakin sacmalamayi eger kaynak varsa isim söyle, öyle laf gevelemeye gerek yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@