Şike iddianamesinin eki dağıtılıyor

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına ilişkin hazırlanan iddianameyi kabul etmesinin ardından iddianamenin 70 ek klasörünü taraf avukatlarına dağıtmaya başladı.Futbolda şike iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Özel Ye

Spor 20.12.2011, 21:58
Şike iddianamesinin eki dağıtılıyor

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına ilişkin hazırlanan iddianameyi kabul etmesinin ardından iddianamenin 70 ek klasörünü taraf avukatlarına dağıtmaya başladı.

Futbolda şike iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından hazırlanan 401 sayfalık İddianame, 3 Aralık'ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen tarafından İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Mahkeme 6 gün süren incelemenin ardından iddianameyi kabul etmişti. Bugün akşam saatlerinde davaya bakan 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 70 klasörden oluşan iddianame eklerini taraf avukatlarına dağıtmaya başladı.

SAVCILIĞIN YAZIŞMALARI EKLERDE

Digital ortamda pdf formatında avukatlara dağıtılan ek klasörlerde, sanıkların ifadeleri, tanıkların ifadeleri, sanıklardan elde edilen deliller, dinleme ve izleme kararları, fiziki takiplere ilişkin fotoğraflar, sanıkların telefon görüşmelerine ilişkin dökümler ve aramalarda ele geçirilen belgelere yer verildi. Soruşturmayı yürüten özel yetkili savcılığın aralarında FIFA, TFF, spor kulüpleri ve kolluk kuvvetlerinin de aralarında bulunduğu birçok kurumla yaptığı yazışmalar da ek klasörlerde yer aldı.

36 CD ADLİ EMANETTE

Soruşturmayı yürüten özel yetkili savcılık tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Emanet Memurluğu'na gönderilen yazıda ise, soruşturma kapsamındaki içerisinde güvenlik kamerası kayıtları, mobese görüntü kayıtları, inceleme ve video kayıtları, HTS kayıtları, fiziki takip tutanak ve görüntülerini içeren 36 adet CD'den birer örneği alınarak adli emanete gönderildiği belirtildi. Aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık 14 Şubat'ta hakim karşısına çıkacak.


Yorumlar (2)
tarıkbuğra 10 yıl önce
Düzeni kurmuşlar, istedikleri gibi at oynatıyorlar.Futbol özerk ya kimse de bir şey demiyor. Devlet organları yandaş olmuş tiyatroyu seyrediyor

Bütün bu olanlar aslında hep şikebahçe ile bağlantılı. Adamlar ne yapıp edip bu sezon da şikecileri şampiyon yapmak istiyor. "Bakın gördüğünüz gibi aslında çatır çatır, bileklerinin hakkı ile şampiyon oldular" dedirtecekler hesapta.

Bu sezon bile yapılan kaçıncı kıyak.

Hep hata ve hep Şikebahçe lehine..
k.alemdar 10 yıl önce
biz sizin nelere basvurdugunuzu, nasil dolap cevirdiginizi hep tahmin ediyorduk ama kanitlama imkanimiz yoktu, iste hersey döküldü ortaya fakat siz yine komplo diye kendinizi kandiriyorsunuz, bu baskan sifati tasiyan kisi belli sizi bile korkutmuski fiske kondurmuyorsunuz, seriatin kestigi parmak acimaz, iyi günleriniz bunlar, cünkü fb hergün tarih yazmaya devam ediyor carsaf carsaf.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@