Şike Giresunspor'u yakacak!

Etik Kurulu raporunun gündeme bomba gibi düşmesinin altından Bank Asya Birinci Lig ekiplerinden Giresunspor'un oynadığı iki maç ile ilgili şike tespit edildiği iddia edildi.Etik Kurulu'nun raporunun Bank Asya bölümünde  baş aktör Giresunspor oldu. Kurul K

Spor 21.12.2011, 10:53
Şike Giresunspor'u yakacak!

Etik Kurulu raporunun gündeme bomba gibi düşmesinin altından Bank Asya Birinci Lig ekiplerinden Giresunspor'un oynadığı iki maç ile ilgili şike tespit edildiği iddia edildi.

Etik Kurulu'nun raporunun Bank Asya bölümünde  baş aktör Giresunspor oldu. Kurul Karadeniz ekibinin 4 Nisan'da Diyarbakırspor'la, 8 Mayıs'ta ise Kartalspor ile oynadığı maçlarda şike yapıldığı kanaatine vardı.

Rapora göre Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü'nün 2 maçta şike yaptığı, 1 maçta ise şike teşebbüsünde bulunduğu tespit edildi. Ülkü'nün Giresunspor başkanı olması nedeniyle şikenin Yeşil-Beyazlı kulübe izafe edilmesinin uygun olduğu kaydedildi.

3 MAÇTA ŞİKE YAPILMADI

Giresunspor'u o dönemde çalıştıran Bahri Kaya'nın Başkan Ömer Ülkü ve Olgun Peker'in adamları tarafından görevinden ayrılması için tehdit edildiği iddianamede yer almıştı. Bu arada Olgun Peker liderliğindeki haksız çıkar sağlama amaçlı silahlı suç örgütünün şike eylemleri başlığı altındaysa 4 Nisan 2011 tarihinde oynanan Diyarbakırspor- Giresunspor maçında şike yapılması eylemine yer verildi.

Etik Kurul'un raporunda yine Giresunspor'un 18 Nisan'da Karşıyaka'yı deplasmanda 1-0 yendiği maçta şikeye teşebbüs yaptığı belirtildi. Kurul ayrıca araştırma yaptıkları 10 Nisan'daki Giresun-Altay, 30 Nisan'daki Diyarbakırspor- Orduspor ve 24 Nisan'daki Giresun-Mersin maçlarında şike iddiasıyla ilgili delil bulunmadığına karar verdi. Kurul bu nedenle bu maçlarla ilgili değerlendirme yapmaya gerek olmadığını bildirdi.

4 NİSAN

D.BAKIR-GİRESUN 0-2

Şike yaptığı tespit edilen isimler: Ömer Ülkü, Serdar Berkin, Abdurrahman Yakut Rapor: Ömer Ülkü'nün Giresunspor başkanı olması nedeniyle şikenin Giresunspor'a izafe edilmesinin uygun olduğu belirtildi. Coşkun Çalık'ın şikeyi bildirmemesi nedeniyle Etik Kurulu Talimatı'na aykırılık yönünden Etik Kurul'a sevkine karar verildi. Levent Eriş, Hüseyin Adanur. Kürşat Ergun Aydın ve Osman Kurtuldu hakkında kanaat oluşturmaya yetecek delil bulunmadığı saptandı.

8 MAYIS

KARTAL-GİRESUN 1-0

Takvim gazetesinin haberine göre: Şike yaptığı tespit edilen isimler: Ömer Ülkü Rapor: Ömür Ülkü'nün şike yaptığı, Giresunspor başkanı olması nedeniyle şikenin Giresunspor'a izafe edilmesinin uygun olduğu belirtildi. Soruşturma dosyasındaki bilgi ve belgeler üzerinde yapılan sınırlı incelemeler sonucunda Emin Korur Kalender ile Fatih Hocaoğlu hakkında kanaat oluşturmaya yetecek delil bulunmadığına karar verildi.

ŞİKE TEŞEBBÜSÜ OLAN MAÇLAR

18 NiSAN

KARŞIYAKA-GİRESUN 0-1

Şike teşebbüsünde bulunan isimler: Ömer Ülkü, Abdurrahman Yakut Rapor: Ömer Ülkü ile Abdurrahman Yakut'un şike teşebbüsünde bulunduğu Ömer Ülkü'nün Giresunspor başkanı olması nedeniyle şike teşebbüsünün Giresunspor'a izafe edilmesinin uygun olduğu belirtildi. Futbolcu Mustafa Ulaş Ortakaya hakkında kanaat oluşturmaya yetecek delil bulunmadığına karar verildi.

ŞiKE TESPiT EDiLMEYEN MAÇLAR

10 NİSAN GİRESUNSPOR-ALTAY 1-0

30 NİSAN DİYARBAKIR-ORDU 0-3

24 NİSAN GİRESUN-MERSİN 1-2

OLGUN PEKER BAĞLANTISI!

Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü'nün 2010- 11 sezonunda Bank Asya'da kalabilmek için suç örgütü yönetmekle tutuklu bulunan Olgun Peker ve örgüt üyeleriyle şike faaliyetinde bulunduğu iddia edilmişti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@