7m

7m

hyundai

Şener'den Kılıç'a ziyaret

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ı makamında ziyaret etti.Bakan Suat Kılıç, Sadri Şener'i kabulünden sonra yaptığı açıklamada, geçen hafta Türkiye genelinde stadyum yapılacak illerle ilgili düşüncelerini ve protokol hazır

Spor 11.01.2012, 17:16
Şener'den Kılıç'a ziyaret

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

Bakan Suat Kılıç, Sadri Şener'i kabulünden sonra yaptığı açıklamada, geçen hafta Türkiye genelinde stadyum yapılacak illerle ilgili düşüncelerini ve protokol hazırlıklarını kamuoyuna açıkladıklarını belirterek, ''Stadyum protokolü, en önce imza altına alındığı halde yapım noktasında maalesef en sona kalan illerimizden bir tanesi Trabzon oldu.

Akyazı projesi sadece Trabzon kentinin değil, Karadeniz'in beklediği bir simge, bir eser olarak Trabzon ilimize kazandırılması düşünülen bir projedir. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere hükümetimizin tamamı Akyazı projesini Trabzonspor'a ve Trabzon'a kazandırmak yönünde bir arzu içerisindedir.

Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız protokoller arasında Trabzon protokolü de var. Sayın Şener'in bugünkü ziyareti Akyazı Projesi'nin takvimi ve hızlandırılması sürecine yöneliktir. Bu ziyaret vesilesiyle tüm Trabzon halkına ve Trabzonspor camiasına da bunu duyuruyor ve ilan ediyoruz.

Akyazı projesini olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlayacağız ve Trabzon kenti de yeni, modern uluslararası standartlara yakışan ve uyan bir stadyuma kavuşmuş olacak'' diye konuştu.

"TAKDİR EDİLMESİ GEREK İKİ DEĞER VAR"
Kılıç, ''Şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verilmesi yönündeki beklentileri nasıl karşılıyorsunuz?'' yönündeki bir soruya, ''Türk futbolunu ayakta tutmaya veya futbol üzerindeki gölgeleri kaldırmaya gayret ediyoruz.

Yargıya getirilen konuları yargı, federasyonun yetkisine giren konuları federasyon çözer. Başından itibaren bütün enerjimizi bu noktaya yoğunlaştırdık.

Siyaseti, yargıda olan dosyalara da federasyonun elinde olan dosyalara da dahil etmemeye büyük gayret gösterdik. İnce ayar veya bu yönde bir çalışma içerisinde asla değiliz. Bu yöndeki açıklamalarımızı da sizlerle paylaştık. Bu konuda bizim açıklamalarımızı dikkate almanızı öneriyorum.

Kesinlikle süreç tamamen yargı ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yönetilmekte olan süreçtir. Kupanın sahipliği konusunda siyasetin bir söz söylemesi, kesinlikle sürecin hassasiyetleri ile bağdaşmaz. Bu süreçte esasında takdir edilmesi gereken iki değer olduğuna inanıyorum. Bu değerlerden bir tanesi Fenerbahçe camiası ve taraftarıdır. Diğeri ise Trabzonspor camiası ve taraftarıdır.

Yapılan yorumların yanlışlığına rağmen, yapılan yayınların ürettiği gerginliğe rağmen, iki kulübümüzün çok saygın taraftar camiaları hiçbir şekilde aklıselimi kaybetmeden bugünlere kadar sağlam, sağlıklı aklı başında gelmeyi başarmışlardır.

Türk futbol tarihi Fenerbahçe ve Trabzonspor'un taraftar camialarını gelecekte takdir edecektir'' yanıtını verdi.

"UEFA BU KONUDA ÇOK HASSAS"
Bakan Suat Kılıç, 26 Ocak'ta gerçekleştirilecek Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu öncesi spor kamuoyuna da bir çağrıda bulunarak, şöyle konuştu:

''Tribünlerde bazı istenmeyen hadiseler olmuş ve bazı sarf edilmemesi gereken sözcükler sarf edilmiş olabililir. Eğer ki Türk futbolunun ayağa kalkmasına katkı vermek iradesiyle hareket ediyorsak, bunların hepsini, hepimizin unutmaya hazır olması ve karşılıklı olarak bunları bir kenara atmamız lazım.

Sayın Şener, ya da bir başka kulüp başkanıyla 26 Ocak'taki genel kurulda ne konuşulacağı üzerine fikir alışverişinde bulunmamız doğru olmaz. Özerklikle bağdaşmaz. Kaldı ki UEFA bu konuda çok hassas bir kurum. Bizim başından itibaren gözettiğimiz bir denge var.

Türk futbolu kendi sorunlarını kendisi çözsün, çözerken Kulüpler Birliği yapısını demokratik bir tartışma ortamı olarak kullansın, Türkiye Futbol Federasyonu zeminini de demokratik bir tartışma ortamı olarak ele almaya devam etsin.

Herkes konuya bu çerçeveden yaklaşırsa çok daha rahat hareket edebiliriz. Bu süreçte kulüpler ve kulüp başkanları da zorluklar çekiyor. O zaman hepimize düşen, gerekirse bir adım geri atmak,aklıselimi bir kaç adım öne çıkarmak olmalıdır.''

"YAYINCI KURULUŞ TAHAAHHÜTLERİNİ YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDİYOR"
Kulüp başkanlarının mali konularda yardım taleplerini nasıl değerlendirdiği yönündeki bir başka soruya ise Bakan Kılıç, ''Ben kulüplerin mali konudaki taleplerini artık görüşme konusu olarak görmüyorum.

Her görüşmede bunlar az ya da çok gündeme gelen konular zaten. Yayıncı kuruluş, yayın hakları doğrultusundaki taahhütlerini yerine getirmeye devam ediyor. Kulüplerin diğer gelirleri var.

Yönetim performansı özellikle mali konularda tamamen başkanları ve kulüp idarecilerinin sorumluluğu olan hususlardır'' şeklinde cevap verdi.


Yorumlar (9)
xlarge 10 yıl önce
Neden se Suat Kılıc a hiç güvenmıyorum
Kubasar Bey 10 yıl önce
ben o değerli fenevbahçeyide taraftarınıda değerinide ...
k.alemdar 10 yıl önce
herkes görevini en dogru sekilde yaptigini bilsek kimse agzini acmaz trabzon kanadinda ve sonunda hak edene hakki verilecek diye bilir, fakat bu böyle olmadigini biliyor trabzon, ne dümenlerin döndügünü ne kumpaslarin yapildigini biliyor, ve dogruyu yapip susumuyor, susmayacak.
casa 10 yıl önce
Sayın Bakan Bayraktar''ince ayar''dedi birileri aldı yürüdü.Burda murat edilen maksat,FB biz TS'a malum yarışta yapaçağı kötülükleri yaptı,ancak biz onların camiasını da rencide etmeden kupayı alaçağız.Kısaca ince ayar onların rencide edilmeden halledilmesidir.Başka iş aramak maksatlı ve manidarlıktır.
meydan 10 yıl önce
sayin bakan hakki savunun trabzonspor gecen senenin sampiyonudur ve okupa hukuk varsa türkiyede trabzonundur
saintfiker 10 yıl önce
soruyorum 1.spor bakanı değişecek son bakanken acaba bu şike soruşturmasından dolayımı değişmiştir.yani başbakanın bu soruşturmadan haberi varmıydı.fenerasyon başkanı ibb başkanı olacakken bu hastaneci sadri başkanın cığızlaması sonucumu seçilmiştir.ve son en önemli soru.eski FEDERASYON BAŞKANI GİZLİ TANIKMIDIR.başka sorum yok hemşerilerim tanık siznn
Ofli Adem 10 yıl önce
sayın bakanın ağzı iyi laf yapıyor ve Allahı var bu işi de iyi beceriyor. Ama nedense konuştukları beni hiç rahatlatmıyor ve tatmin etmiyor. Şike davasında FENERASYON adil bir karar versin, siz de bunu sağlayın o zaman sizi ayakta alkışlarım.
oyereg 10 yıl önce
Şu memlekette hernedense insanlar göreve gelmeden önce delikanlılıkla doğruları söylerler ama göreve geldiklerinde ne oluyosa sanki onlara görev yanlış yapmayı emrediyorcasına davranmaya başlıyorlar biraz delikanlı olalımda doğruyu herzaman söyleyelim hani derlerya korkaklar asla kahraman olamazlar korkuyorsanız o zaman bu işi yapmayacaksınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@