Şener'den bomba açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener çarpıcı açıklamalar yaptı. Şener, futboldaki kaosun ancak ortak akılla sonlandırılabileceğini belirtirken sağduyu çağrısı yaptı. Herkesin birbirine anlayış göstermesi gerektiğinin altını çizen Şener, ne var ki kararl

Spor 31.01.2012, 09:37
Şener'den bomba açıklamalar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener çarpıcı açıklamalar yaptı. Şener, futboldaki kaosun ancak ortak akılla sonlandırılabileceğini belirtirken sağduyu çağrısı yaptı. Herkesin birbirine anlayış göstermesi gerektiğinin altını çizen Şener, ne var ki kararların gecikmesinin en büyük hata olduğunu ifade etti.

İşte Şener'in açıklamaları:

"Mehmet Ali beyin tarafsızlığına inanıyorum. Bütün kulüpler inanıyor. Allah'tan korkan, hak gözeten birisi. Kimseye zarar gelmesin istiyor. Ben de o koltukta olsam, ben de biraz Trabzonspor'u korurum. İçgüdüsel olarak Aydınlar da Fenerbahçe'yi koruyor. Kimseye zarar vermeden 'Şu delile de bakayım, şu savunmayı da alayım' diyor. Ama maalesef karar gecikti ve kaos büyüdü. Deniz bitti! Zaten kararı Aydınlar değil Etik Kurulu sonrası Disiplin Kurulu verecek."

"Etik Kurul bizi beraat ettirdi. Kurul başkanı, 'Yeni delil olursa görüşümüz değişebilir' diyor. Doğru. Ama ek klasörlerde yeni delil yok ki. Ağustos ayında 'Etik Kurul raporunu bekleyelim' dediğimde kimse itiraz etmedi. Şimdi niye itiraz ediliyor?"

KUPAYI VERMEZLERSE BANA SÜRPRİZ OLMAZ

Şener bu sözlerini şöyle açıkladı: "Fenerbahçeli dostlarımız masum olduklarını söylüyor. Suç yoksa tabi ceza olmaz" Trabzonspor'un Başkanı, 20 milyon euroluk Sow transferi için ortaya atılan "Garanti alınmış olabilir" iddiasını da değindi: "Parayı bırakın, zaten futbolcu gelmez"

Fenerbahçe'nin Musa Sow transferi üzerine Erman Toroğlu bir iddiada bulundu. "Fenerbahçe küme düşürülmeyeceği garantisi alıp da bu transferi yapmış olabilir" dedi. Toroğlu’nun  bu açıklamasına biraz hak verdiğini söyleyen Şener "Garanti konusunu bilemem ama Sow'a verilen para çok ciddi. 20 milyon euro. Parayı bırakın, bu tehlike varken zaten futbolcu gelmez. Belki teminat istemiştir" dedi.

Şener şöyle devam etti: "Genel kurul kulislerinde 'Fenerbahçe ceza almazsa bana sürpriz olmaz' dediğim doğrudur. Çünkü Fenerbahçeli dostlarımız 'En ufak suçumuz yok. Yarım puan sildirmeyiz' diyor."

Trabzonspor Başkanı Şener, Etik Kurulu'na gönderildiği ileri sürülen ihbar mektuplarını ciddiye almadığını belirtti. "Mahkeme savcının iddianamesi üzerinden çalışır. Etik kurul da savcıdan gelen belgelere bakıyor. Tabi ki işin disiplin tarafı için başka yerden gelen belgelere de bakabilir. Ama bunun belge olması lazım, ihbar yetmez. İhbar mektubu çocukca olur!" dedi.

FRANSA'YA KIZIP NATO'DAN ÇIKALIM!

Türkiye UEFA'ya kafa tutmalı mı? Son günlerin öne çıkan bu polemiğine Sadri Şener de katıldı: "Fransa'ya küselim, NATO'dan çıkalım. AB'yi terk edelim. Birleşmiş Milletleri bırakalım.. Böyle bir şey olabilir mi? UEFA'ya nasıl mücadele edeceğiz?"

Şener, yönetici Nevzat Şakar'ın ayağından vurulmasıyla ilgili tutuklanan kişilerin perde arkasını merak ettiğini söyledi. "İsimler tutabilir ama işin dibinde aslında ne olduğunu öğreneceğim" dedi.

KAVGA BİZİ DAĞITMAZ

Ankara'daki genel kurulda verilen 1 saatlik arada kavga çıkmıştı. Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, Orduspor Başkanı Nedim Türkmen'e saldırmıştı. Türkmen "Canımı Sadri Şener kurtardı" demişti. Şener bu olayın kulüpler birliğini dağılmasını sağlamayacağını savundu. "Aramızda hallederiz. Koca koca adamlarız. Bazı arkadaşlarımız genç ve heyecanlı. Kişi, haklı olsa bile bazen susacak. 'İçim nasılsa dışım da öyle' söylemini sevmem. Her zaman doğru olmuyor çünkü" diye konuştu.

KÜME DÜŞMEDEN OLABİLİR

Federasyon'un eksi puan uygulamasını yine de hayata geçirebileceğini savunan Şener, ilginç bir ididada bulundu. "Yetki halen federasyonda. İstediği kararı alır. Bu iş, kimse küme düşmeden yine de çözülebilir" diyerek önümüzdeki günlere damga vuracak bir ifadede bulundu.

 

Yorumlar (57)
ismet.y 9 yıl önce
inan Şener bey inan daha çookk şeytani planlarla sizleri inandıracaklar.zira tff nin baişında bulunduğu adam!!??ların daha gün yüzü görmemiş ne planları var bi tahmin etsen.aynı durum bir başka klübün başina gelseydi o an eş...k cennetine göndermişlerdi maliaydınların,alikoçun,nözdemirin hangi yalanı sizleri bu kadar etkiledi anlamak mümkün değil.Zira bazı bölgelerimizde bir deyim vaqrdır '' it os..r..s..a yalan söylüyor'2 diye adamlar itin gaz kaçırmasını bile beklemeden her an yalan makinesi gibiler
hakz 9 yıl önce
Sadri başkan seninde ne dedigin belli degil.Konuştuğun kelimeler arasındaki tutarsızlıklar,çelişkilerden bıktım artık. Bi öyle bi böyle konuşuyosun.
şafak 9 yıl önce
Dağılan kadro, verilen emek, çekilen sıkıntı boşu boşuna gitti demek istiyor. Ben de kupa hayal diyorum. Çünkü MAA olabilecekleri tahmin ederek genel kurul oyununu oynadı ve kulüplere istifa kartını gösterdi. Böylece aslında ben gidersem olacakları bir düşünün mesajı verdi. Bir de benden başkasının gelip icraat yapma süresi bile yok mesajı verdi.Bu güne kadar yapması gerekenleri erteleyerek İşi istediği kıvama getirdi. Özet olarak bu adam gitse de , kalsa da bu işten bize hiç bir hayır yok.
Eye Of The Tiger 9 yıl önce
Bu sirkte kupanın TRABZONSPOR'a verilmemesi doğrusu beni de şaşırtmaz.Ama o kadar basit değil.UEFA belgeleri gördü ve feneri Şampiyonlar Ligi'nden attı....Kovdu yani.Bu ortadayken kimse de artık fener suçsuz diyemiyor.Yoksa çoktan mevzu kapanmış olurdu.

Şu andan itibaren TRABZONSPOR YÖNETİMİ sessiz olmamalı.Hatta Türkiye'nin ceza alması ile UEFA'nın kupalarından dışarı kaldığı taktirde bunun Fenerasyon'un suçu olduğunu ve her türlü hak arayışını yapacağını açık açık bildiren ihtarnameyi fenerasyona göndermeli...

Öyle biz yaptık oldu diye feneri korumaya devam ederlerse sonucuna da katlanırlar...
Sezai Uysal 9 yıl önce
Ya ne diyo bu baskan. Yok sürpriz olmazmış . Böyle yalandan demeclerle karşımıza çıkma baskan çık kamu oyu önünde çık bizi eleştiren programlara açık ve net konus . Verin kupamızı de . Yoksa suclumuyuz ondanmi net konusaniyosun. Artık sabrımız kalmadı. Yeter artık bı kadarmi aciz Trabzonum hiçmi ağırlığı yokmuş . Kupa gelmezse 2 sn. Durma o koltukta sehri terket uçakla dahi geçme .
ali ihsan. 9 yıl önce
Ne demek şimdi bu? Fenerlilerin izlediği yolun amacı da bu zaten.Suçsuz olduklarına inandırıp zamana yaymaya çalışmak.Trabzonsporun başkanı bile bu oyuna gelmeye başladıysa bırakın kupamızı almayı, bizi suçlu olduğumuza bile inandırır bunlar.
Sezai Uysal 9 yıl önce
Hala Fenerbahçeli dostlarımız diyo . Bide kupayı vermezlerse sürpriz olmaz diyosun nasıl başkanlık yaptın bunca sene . Asıl acı olan Fenerbahçeli dostlarımız şike yok yarım puan bile sildirmeyiz dediğine inanmış gibi konusman . Yeter artık masaya yumruğunu vur konus çık tv ye gazeteye sessiz kalma . Ordu baskanı bile senden çok konuşuyor !!!! Anla artık gerisini .
bakirtas 9 yıl önce
Başkanın bakışı parasal ve gücün üstünlüğü şeklinde.O zaman iş adamları kendi aralarında bir lig kursun,kendi kurallarına göre oynasınlar.Halkın arasını alıp ali-cengiz yapmasınlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@