Şener: parayı Fener'e vermem

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Gitmesine üzüldüm. İsterdim ki arasın, 'Konuştuk ama öyle bir durumvar' deyip gerekçesini bizimle paylaşsın. Demek ki gerek duymadı. Zaten gazetelerden okuduğumkadarıyla, bir atlama yapmış.Galiba o belgeyi (UEFA'nın CAS'a

Spor 04.02.2012, 11:02
Şener: parayı Fener'e vermem

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Gitmesine üzüldüm. İsterdim ki arasın, 'Konuştuk ama öyle bir durumvar' deyip gerekçesini bizimle paylaşsın. Demek ki gerek duymadı. Zaten gazetelerden okuduğumkadarıyla, bir atlama yapmış.Galiba o belgeyi (UEFA'nın CAS'a verdiği ve TFF'ye de yollanan ama kendisinden saklandığını iddia ettiği belge) biliyormuş. O zaman fos çıktı her şey" dedi.

İstifadan döndüren 3 kişi

Şener, Aydınlar'ın Fenerbahçe'ye başkan olmak için istifa ettiği iddialarıyla ilgilenmediğini belirterek, "Fenerbahçe'nin içişlerine karışmak haddime değil" dedi. Fakat böyle bir gelişme olursa şaşırmayacağını da sözlerine ekledi. Başkan Şener, "Aydınlar, kulübün üyesi, belirli bir süresi de geçmiş, Fenerbahçe'ye başkan olursa şaşırmam. Bir gün önce ikna ettik, kaldı. Bir gün sonra istifa etti. Zaten onu ikna eden 3 arkadaştık. Artık hiçbir şeye şaşırmam" diye konuştu.

TFF de göndermeyebilir

Bordo-Mavililer'in başkanı, belge saklandığı iddiasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "İlhan Helvacı Galatasaraylı. Ama o makama gelmiş insanlar belge saklamaz. Benim anlamadığım, bir kulübü Şampiyonlar Ligi'ne UEFA değil, TFF de göndermeyebilir.

İnanmıyordum ama...

Sadri Şener, şike soruşturmasının disiplin ayağının sonuçlandırılamamış olmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Bu işler uzadıkça sulanır. Amacın böyle olmadığını zannediyordum; şimdi düşünüyorum!" Yeni başkanın hukuk bilen, hiçbir takıma aidiyeti olmayan birisi olması gerektiğini belirtti. "Salı günü kulüpler birliği toplantımız var. Orada şekillenir" dedi. Aydınlar'a sadece bir konuda hak verdiğini vurgulayıp "Fenerbahçe kongre üyesi, takımını korumakta haklı. Bunu ayıplamam. Eğer gizli yaparsan ayıplarım. Ben TFF Başkanı olsam, taraf olurum diye müsaade isterim" dedi.

Devler Ligi gelirimi kimseye vermem

Aydınlar'ın istifa gerekçesi, UEFA'nın CAS'a verdiği ve TFF'ye gönderilen savunmanın kendisine iletilmemesiydi. TFF Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı "Hayır verdik. Başkan biliyordu. Galiba yorgundu, hatırlamıyor" demişti. Savunmanın içeriğinin, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden TFF'nin kararıyla men edildiği yönündeydi. Bu durum ortaya çıkınca, Fenerbahçeliler "Haklılığımız ortaya çıkıyor" ifadeleri kullanmaya başladı. Hatta kulüp hissedarlarının, borçlar kanunu üzerinden zararlarının karşılanması için davalar açabilecekleri belirtildi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "İsteyen istediğine dava açabilir. Federasyon’a da açabilirler, yönetim kuruluna da" dedi. "Biz de borsadayız. Örnek vereyim, ben kulübün hisselerine zarar verirsem, bana da dava açarlar ya da Fenerbahçe'ye, Aziz Yıldırım'a açarlar ama kazanır mısın bilmem" ifadelerini kullandı.

Çocuk oyuncağı değil

Kendilerinin hiçbir davanın tarafı olmayacaklarını belirten Şener, Şampiyonlar Ligi'ne gitmelerinin ve elde ettikleri kazancın tartışılmayacağını söyledi. Şampiyonlar Ligi gelirlerinin de bir gün el değiştirip değiştirmeyeceği tartışmasıyla ilgili "Böyle bir şey olmaz. Kazandığım parayı niye vereyim. Git dediler gittik, oyna dediler oynadık, kazan dediler kazandık. Türkiye'yi başarıyla temsil ettik. Yoluma da UEFA'da devam ediyorum. Parayı Fener'e vermem. Çocuk oyuncağı değil. " diye konuştu..

Yorumlar (30)
sevencanurullah 9 yıl önce
ülkeme bak beee daha dün mağdurken şampiyonluk isterken bugun fb magdur duruma düşürüldü ve gelmiş para bile isticekmiş ne güzel ya gercekten ne güzel
pitbull 9 yıl önce
sn başkan vermem diyorsunda ,zaten öyle bi hakları yok,kimse alamaz..nasıl ve kimden alacaklar. feneri tff göndermemiş senle alakası yok.. uefa seni almış sende temizim demişsin.. ts uefa ya gittiğinde etik kurulu raporu da senin tertemiz olduğunu apaaçık ortaya koyuyor..o yüzden bu konuyu bir daha dile getirme. sonra bak sadri başkan zorda derler. bu para bizim,bu para bizim hakkımız...üzerine bir bardak su içsinler.ayrıca şampiyonluk kupasınıda alacaz çok rahat alacaz..ne yaparlarsa yapsınlar. fb pisliğe öyle bir batmış ki.çıkamaz
astecs 9 yıl önce
biz şampiyonlar ligine hakkımız olduğu için gittik fenerin şike yaptığı er yada geç ortaya çıkacak diyeceksin...kendilerini aklama çalışması yapmaları uefanın kapısından dönecek elbette..
karadayi 9 yıl önce
bunlar dogal seyler baskanim türkiyenin üc takimi var fener galata bhj trabzon sira disi sen baskansin biraz futboldan anlamak gerek normalde anlamiyorum diyorsun anlamalisin biraz bu istanbul takimlarina sadece güclü kadroyla cevap verebilirsin baska degil sahada yeneceksin bunlari baska türlü olmaz dünyada olamayacak olay türkiyede oldu fener olayi almanyada olsaydi ilk günü küme düserdi diyelim almanyanin en büyük takimi bayern münih sike yapti diyelim yapti hemen belki iki gün belki hemen küme düsürülürdü itiraz eden olmazdi politika olmazdi feneri düserecek kimse yok basbakanin fenerli oldugu yerde aydinlarin fenerli oldugunu bile bile böyle umutluga girdik sonu hüsran oldu simdik el ele vererek trabzonumuzu küme düsürür bunlar merak etmeyin fener sow diye golcü aldi trabzon cezat edemiyor almaya alamadi kimseyi yani hersey ortada
karadayi 9 yıl önce
fenerin anli ak gibi oniki milliona golcü sowu aldilar trabzonsporumuz stoper almaya golcü almaya oyunkurucu almaya cezaret edemedi bu ne demek? eli million euro nakit kasamiza girdi kimi aldik bursayi diyelim öyle böyle yendik samsunu yendik eskisehiri yendik takim iyi gidiyor diyelim burak sakatlanirsa ne olacak biz buraka bagli degiliz elbete yinede yaptiklari ortada yerine kim oynar burakin ?bence kadromuz yeterli degil yeterli diyelim istanbul takimlarini yenmek icin yeterli degil
Mustafa Murtazaoğlu 9 yıl önce
Sayıb başkan ne demek parayı iade etmem. TS şampiyonluğu çalındı geçen yıl asıl mağdur TS ne demek parayı vermem. Türk yargıçlarının ve polisnin topladığı delin hiçmi bi şey ifade etmiyor. Asıl bunun üstünde durun. Mehmet li Aydınların yaptığı FB zaman kazandırma manevrası ve borsada manüpilasyondan başka bi şey değil. TS Kupasını ısrarala istemelidir. neden bukadar elle tutulur delil varken geri adım atıyorsunuz. UEFA ne demiş şikeden % 1 de şüphen varsa gönderme. Bu kadar delil varken nasıl şike yapılmadı denir. Adamlar Fb kurtarmak için koskoca Türk futbolunu atela atmaya razı oldular. TS GERİ ADIM ATMAMALI VE ISRARLA KUPAYI İSTEMELİDİR. FB NİÇİN RAKİP TAKIMLARDAN OYUNCU SATIN ALDI TS ELİNDEN ŞAMPİYONLUĞU ÇALMAK İÇİN LİGE 4 OLMAK İÇİN DEĞİL. HAKLARIMIZI SONUNA KADAR SAVUNUN.
mscelebi 9 yıl önce
bize aldığınız para ile kalın, bırak kupa istemeyi zaten biz düşmeyeceğizki diyorlar.aydınlar rte ile görüştükten sonra süreci tıkıyor. şimdi ise rte şenes erziği getirmeye çalışıyor, kimse kusura bakmasın bu işleri rte bilmiyordu diye kimse beni ikna edemez.
ftyildiz 9 yıl önce
Sayın başkan; TFF lig sampiyonluğu, şampiyonluk pirimi ve sampiyonluk sayisi pirimini istemelisiniz. Zaten TS'nin hakkı olan CHL katılımını gündeme alıp, açıklama yapmanın gereği yok.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@