Şener 'kupadan vazgeçerim ama'

 “Federasyon ‘Biz böyle karar aldık’ demeyi bırakıp ‘Sizin hakkınız değildi’ derse şampiyonluğu artık Fenerbahçe’den istemeyeceğim... İnsan Hakları Mahkemesi’ne perşembe günü bizzat gidiyorum” Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, 2010-11 sezonuna ait ş

Spor 30.09.2012, 09:19
Şener 'kupadan vazgeçerim ama'

 

“Federasyon ‘Biz böyle karar aldık’ demeyi bırakıp ‘Sizin hakkınız değildi’ derse şampiyonluğu artık Fenerbahçe’den istemeyeceğim... İnsan Hakları Mahkemesi’ne perşembe günü bizzat gidiyorum”
 
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, 2010-11 sezonuna ait şampiyonluğun kendilerinin olduğu iddiasından vazgeçmeye hazır olduğunu söyledi.
 
Şener “Ama bir şartım var. Futbol Federasyonu ‘Biz böyle bir karar verdik’ demekten vazgeçsin” dedi. Bordo-Mavililerin başkanı sözlerine şöyle devam etti:
 
“Federasyon’dan birisi bize çıkıp desin ki ‘Hayır bu sizin hakkınız değil.’O zaman kupayı Fenerbahçe’den istemekten vazgeçeceğim. Ama ‘Biz böyle karar aldık’ demek başka bir şey, ‘Hakkınız değil’ demek başka bir şey.”
 
Şampiyonluk posteri alacağım Bazı hukukçuların iddia ettiği gibi konuyu İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşımalarının önünde engel olmadığını söyleyen Şener “Strazburg’a bizzat gideceğim” dedi.
 
Başvuru konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirtip “AİHM’nin Fransa’dakimerkezine perşembe günü gidiyorum. Benim gitmem şart değil amaolayın ciddiyetini göstermek için oradaki Türkiye masasasına bizzat başvuracağız.
 
Avukatlarımız doçent doktor Burak Gemalmaz ve Levent Bıçakçı” ifadelerini kullandı. Trabzon’da bazı gazetelerin şampiyonluk posteri vermesine de değinen Şener, bunlardan bir tane de kendisinin edineceğini belirtti.
 
Ünal Ağabey gibi üstat değilim
Karadeniz ekibinin başkanı son olarak Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın açıklamalarına değindi. Aysal, 4 büyüklerin borsada değer kaybetmesiyle ilgili konuşurken Trabzonspor için “Onlarda da yönetim sıkıntısı nedeniyle bu düşüş oldu” demişti. Şener’in buna cevabı “Ben Ünal Abi gibi borsada üstat değilim. Yine yükseliriz diye düşünüyorum” oldu.
Yorumlar (12)
adil türk 8 yıl önce
Bunun tersini söylemek eyyamcılık ,yalancılık olur.Ki buda kişinin saygınlığını zedeler.

Başkanım bu konuda tamamen yanındayız.Bu şikeciler saltanatını yıkmak boynumuzun borcu oldu.
A. Nevzat Doğru 8 yıl önce
Sadri beye teşekkürler , Trabzonspor için en iyisini yaptığını düşünüyorum. Sayın Şamill Ekinciden sonra en büyük başkan Sadri beydir.
HABİL ÇELİK 8 yıl önce
Bu yolda tek basina biraktik seni. Allah yardimcin olsun. Ne medyamiz ne gazetelerimiz ne taraftar nede eski yoneticiler trabzonsporlu hickimse bu tasin altina elini koymadi. Sen haric hepimize yaziklar olsun
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Aynen Sn.Sadri baskan hakkimizi aramaya aynen devam.Iyisin hossun uzun zamandir konusmama sebebin neydi acaba neden Mehmet Ali Yilmaz hakkinda konusmadiniz bu zamana kadar Web siteden bildiri yayinlattiniz ama bir aciklama yapmadiniz MAY ile ilgili.Bu adam kim ya neden bir cevap vermediniz Sn.Senol Hoca Sn.Nevzat Sakar Sn.Hasan Yener konustular bu konu hakkinda ama sizden bir haber Sn.baskan bu MAY konusunda bir aciklama duymadik gene soyluyorum MAY deger olsa ne olur olmasa ne olur hemen ipini cekin bu adamin ihanet edenin bu camiada yeri olmamali adam ihanet etmis siz camia olarak degerimiz diyorsunuz hemen ipni cekin Onursal baskan Sn.Samil Ekinci olsun.Bu MAY'a onursal baskan sifatini kim verdi neye dayanarak aciklamanizi bekliyorum.
oktay atalı 8 yıl önce
benim kahramanımsın harameilerle soysuzlarla hükümetlerle çarpışıyorsunne diyim şike süresince ben hakkını teslim edemedim ama sonuna kadar sen bu kulubün başkanı kal yaptıklarım ve yapamadıkların için sağol. yolumuz açık olsun.
Veysel Şimşek 8 yıl önce
levent bıçakçı kimdir yahu birisi açıklasın! bu değilmiydi şekiple birlikte cem papila yı üzerimize salıp şampiyonluğu 2004 te fenere veren? ne oldu? ne değişti?!!!!!!!!!!!
Turan özkan 8 yıl önce
Baskanim borsadaki zararimizi lütfen bir yoluna koy sürekli kar aciklayip hissenin düşmesi hoş olmuyor hes stad kar eden bir takim olduğumuz halde sürekli düşen bir hissemiz var Fenerbahçe bu halde bile hisselerine sahip iş adamlari var sizde Ünal başkan gibi borsadaki hisse sahiplerini 60 milyon dolar zarara ugratmazsiniz inşallah tüm transferleri Borsa'dan cikarmişlar çok büyük bir ceza bekliyor gs yi temettüt dağitmanizi bekliyoruz sayin başkan ....
selman yılmaz 8 yıl önce
başkanım ne yapıp ne edip o kupayı fenerbahceden alın .... aldıktan sonrada karadenizin sularında tam 1 hafta bekletelim o kupadaki kirrrrr pislikkkkk ve şike ancak böyle temizlendikten sonra trabzonsporumuzun müzesine girebilir. saygılarımla...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@