vardallar

Şener: Kimseye kırgın değilim

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, statlara giriş yasağının kaldırılmamasını eleştirirken, "Galatasaray maçında en yakın karakola gidip imza attım. Ben İstanbul'daydım, maçın Trabzon'da olduğunu herkes bilir. Maçın devre arasında da imza atmamı isted

Spor 13.12.2011, 16:52
Şener: Kimseye kırgın değilim

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, statlara giriş yasağının kaldırılmamasını eleştirirken, "Galatasaray maçında en yakın karakola gidip imza attım. Ben İstanbul'daydım, maçın Trabzon'da olduğunu herkes bilir. Maçın devre arasında da imza atmamı istediler, 45 dakika içinde benim Trabzon'a gidip maçı seyretmemin imkanı yok. Komik bir durum" diye konuştu.

Sadri Şener, şike davasında dün statlara giriş yasağı kaldırılan 28 kişi arasında yer almamasını değerlendirdi. Kendisi de dahil 36 kişinin daha statlara giriş yasağının devam ettiğini belirten Şener, "Konuya çok hakim değilim. Dün akşam bazı gelişmeler olmuş. Ben işim dolayısıyla Bodrum'a gelmiştim.

Sporcuları, yani spordan para kazanan kişilerin zannediyorum ki, stada giriş yasağını kaldırdılar. Doğru bir karar. Bizim para kazandığımız falan yok biz mesai harcıyoruz sadece. 

Bu, tabi ki de yorum farkı. Yinede hukuk daha doğrusunu bilir. 18. maddenin holiganlar için yazılmış bir madde olarak biliyorum. Yöneticiler de bu cezayı alabilir ama onunla ilgili bir şeyler yapmış olması lazım. Mesela şeref tribününde bir şey yapmış olması, sahaya bir şeyler atmış olması lazım.

Kanunu okuyunca tam öyle demiyor. Sadece stada girişi yasaklıyor. Bu işin birde komik tarafı var. Antrenmana gidiş de yasak olunca tabi bu holiganlar için çıkmış bir yasa olduğu belli oluyor.

Bizim kulübün olduğu yer antrenman sahasıyla aynı yer. O zaman antrenman varken kulübe de gidemiyoruz. Tuhaf bir şey olmuş yani. Düzelir inşallah, hukuk halleder, her şey düzeltilir" dedi.

"MAÇ ZAMANLARI KARAKOLA GİDİP İMZA ATIYORUM"
Trabzonspor maçı olduğu zaman karakola gidip imza attığını söyleyen Başkan Şener, "Geçen Fenerbahçe maçında en yakın karakola gidip imza attım. O durum da çok komikti. Maçın Trabzon'da olduğunu herkes bilir.

Ben İstanbul'dayım gidip imza atıyorum, polisler 'devre arasında da gel imza at' diyorlar. 45 dakika içinde benim Trabzon'a gidip maçı seyretmemin imkanı yok. Teknik olarak da öyle bir vasıta yok zaten" ifadelerini kullandı.

"LİDER OLMANIN ZORLUKLARI VAR"
Bu durumun psikolojik olarak bir sorun yaşatmadığını kaydeden Şener, "Lider olmanın zorlukları vardır. Başkan olmanın zorlukları vardır.

Bunlar yaşamda olan şeyler. Benim her zaman söylediğim bir cümle var; 'Hukukun üstünlüğü' buna inanırsın bununla yaşarsın. Tabi rutin bir hayatın dışına çıkmış oluyoruz.

Gençlerbirliği ile yarın maçımız var. Maçımızın olmadığı bir gün yok bizim. O maç için de burada olursam en yakın karakola gider imzamızı atarız. İstanbul'a gidersem orda da bir karakola gider imzamızı
atarız" dedi.

"KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM"
Bu olaylardan dolayı kimseye kırgın olmadığını da sözlerine ekleyen Şener, "Ben kolay kolay kırılmam. Küsmem kimseye. Yapı dolayısıyla böyle bir insanım. Bu konular çok göz önüne geliyor bunlar sadece çok keyifli şeyler değil" diye konuştu.


Yorumlar (17)
YADELLERDEN 10 yıl önce
Özel işlerini tabi ki takip etmelisin,edersin,sözümüz olamaz.Senden beklenen; arada bir,TS gibi bir takımın başkanı olduğunu da hatırlaman.Özellikle haklarının yendiği ve korunmaya muhtaç olduğu zamanlarda ve transfer zamanlarında...
Gökhan Alaca 10 yıl önce
Sayin baskan stata senin girip girmemen onemli degil tv dende izlersin inemli olan takimin oyunu neden transferden bahsetmiyorsun, Jaja yi getir bize iyi takim iyi futbolculardan olur yedek denecek adamimiz bile yok gideni arar olduk ben eminimki trabzonda 5 tane hami abdullah ogun orhan unal vardir uzaklara gitmeye ne gerek var o yabancilara dokulen paralari alt yapiya verseydik cok daha guzel olurdu 30 senedir bekliyoruz daha ne kadar bekleyelim.
Bayraktarismail 10 yıl önce
Uzme canini buyuk baskan...ikinci yari 17 de 17 arti play of yapariz..futbolda masabasi da var bu ulkede..
emborfon 10 yıl önce
arkadaslar herkes diyorkı ts nın haklarını koru falan fılan pekı bız koruyomuyuz ts nın haklarını akyazı projesını durduran mımarlar odası trabzon merkezde kim gitti demokratik şekilde tepkisini koydu hiç kimse ama lafta biz herşeyi yaparız bak tff ye biz taraftar olarak neyaptık hiç bişey ancak başkanın arkasından atıp tutalımm hep destek BUYUK BAŞKAN ben sampiyonlar ligi müziğini senin sayende duydumm BÜYÜKSÜNN BAŞKANNN
casa 10 yıl önce
Dün serbest bırakılanlar haliyle 14 şubatta mahkemece duruşmaya çağrılaçaklar.TS Başkan ve Asbaşkanının iddianamede haklarında isnat edilen suçların ispat ve tutarsızlığı taraftarımızı endişeden uzak tutmuş olup bu vesileyle yönetiçilerimize teşekkür ederiz.
ismar 10 yıl önce
Hukukun üstünlüğüne tabiki inanıyoruz,inanıyoruzda adamlar hukukuda değiştiriyor iki temenni konuşması ile neredeyse seni içeri Aziz i dışarı alacaklar,seninde sesin çıkmıyor hukuka saygın var tamam ancak gizlilik kalktı sen duymadın herhalde şimdi savunma zamanı susma ayrıca bu kanun değişirken tff hazırlatırken 18.maddeyi niye düzeltmediniz.
ADIL 10 yıl önce
Takımda birsürü çapulcu var bunları takımdan temizle ve kaliteli transferler yap.Artık takım mali açıdan iyi bir konuma geldi.Para yok deme şansınızda yok.Birde sıradan topçulara okadar paralar vermeyin.Bizide artık üzmeyin Sayın bAŞKAN.
ismar 10 yıl önce
Elindekinin kıymetini kaybedipte sonra bulan daha çok bilirmiş bu yüzden ben derimki başkanım FATİH SULTAN TEKKE,MARADONA GÖKDENİZ VE FUTBOL RESİTALİ JAJA yı alalım şampiyonluğun en büyük adayı olalım Gökdeniz Alenzio ya on çeker,Fatih atacağı golleri bir yana Burak a yapacağı asisle gol kralı yapar Jajayı zaten biliyoesunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@