kebir reklamı

Şener "CAS karar verirse kupa gelir"

 Trabzonspor başkanı Sadri Şener'den çarpıcı açıklamalar.Başkan Sadri Şener dün gece bir ulusal TV'de yaptığı açıklamada 1461 Trabzon'un başarılarından gurur duyduklarını söyledi. Şener 1461 Trabzon'un bu başarıları elde edeceğini kimsenin beklemediğini b

Şener

banner197

 Trabzonspor başkanı Sadri Şener'den çarpıcı açıklamalar.Başkan Sadri Şener dün gece bir ulusal TV'de yaptığı açıklamada 1461 Trabzon'un başarılarından gurur duyduklarını söyledi. Şener 1461 Trabzon'un bu başarıları elde edeceğini kimsenin beklemediğini belirterek"1461’i biz daha önce Karadenizspor’du adı. Trabzonspor’un alt yapısına destek olsun diye kurduğumuz bir pilot takımımızdı.

Daha sonra ismini Trabzon’un fethi 1461 ile özdeşleştirdik. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u alışı. Ve bu takımın böyle çabuk bir yerlere gelebileceğini kimse tahmin etmiyordu ben de tahmin etmiyordum. 7-8 tane futbolcu Trabzon doğumlu futbolcular. Çok değerli bir hocamız var. Çok genç bir başkanımız var. Bizim yaptığımız maddi destekler daha çok.

Trabzonspor’un mevcut takımı şu an Türkiye’nin en iyi takımlardan biri. Her yabancı futbolcu ülkesinde kendi milli takımında oynuyor. Bizdekiler de keza öyle. Belki bir uyum sorunu yaşanıyor. Takımımızda 1-2 sene içinde ciddi değişiklikler oldu. Bu uyum sorunu bittiğinde biz yine puan listesinde en iyi sıralara geliriz bundan kimsenin şüphesi olmasın. Transfer işini hoca isterse yapıyoruz. Arada bir doğrusunu söylemek gerekirse halkın baskısı ile yapıyoruz. Çok baskı olursa gidip bir oyuncu alınıyor.

TRANSFER KONUSU

Alper için geçen sene girişimlerimiz oldu Nobre için yok. Bütün bu transferlerden Şenol Hoca’nın haberi vardır. Şenol Hoca kendini öne çıkarmaz mutlaka alın, mutlaka almayın diye.. Tevazu gösterir o konuda yani ne verirsen onunla gitmeye çalışır. Hiçbir zaman demez bana neden bunu almadınız. Trabzonspor’u belli bir seviyede tutmak için mevcut bütçemiz dahilinde elimizden geleni yapıyoruz. Yanlış oyuncu almıyor muyuz? Alıyoruz mutlaka arada.. Henrique bizi hayal kırıklığına uğrattı. Çok gençti çok şeyler söylediler onun için. Burak’da bize geldiğinde hiçti. Burak transferi yapmıyorduk Gökhan’ı satmıştık o paranın yanına o katıldı. Eşantiyon gibi bu tabirden de o alınmasın. Öyleydi ordaki değeri Burak’a baktık büyük Burak oldu. FB’yi şampiyonluktan eden golü attı, geçen sene 34 tane gol attı. Sonra bizden ayrıldı. Çok takımda oynadı Burak. Çok konuşulmasını istediğimiz bir oyuncu değil Trabzon camiasında.

Selçuk’un kontratı bitmişti bizimle kontrat yapmadı. Tahminlerimi söylüyorum ya Trabzon’u sevmedi. Trabzonspor’u sevmemek mümkün değil Trabzon şehrini sevmedi. GS’de ne imkanları varsa belki bizde fazlası var kulüp olarak. Burak gitmeyeceğini söyledi Türk takımına yurtdışına gidersen senin önünü kesmeyiz dedik. Meğer o da oyunun bir parçasıymış. Çok da ilgilenmiyoruz artık bundan sonra. Küskünlüğüm var aşmak istemiyorum ondan.. Aşılmamalıki bir iz bıraksın. Yoksa 5 dakikada aşılır. Bizim 1461 bile orada tavrını belli etti o son maçta. İlerde başkanım küser iki ay sonra barışır denmemeli. Belli ölçüler içinde görüşüyoruz. Bir hafta sonra bizim oradalar Trabzon’dalar.

Recep Onur Kıvar’ın GS’ye gitmesi gibi bir ihtimal olduğunu zannetmiyorum. Tabii bunlar insan burada bir parantez açayım. Trabzon doğumlu olanlara % 1000 garanti verebilirim. Ama olmayanlara %80. Şimdi bunlar genç insan kız arkadaşları olabilir. Hanımefendi pat diye Trabzon’u tercih etmiyorsa benim gücümü aşıyor o. İstanbul şehriyle yarışamam ben. Futbolcular pek tarihi esere bakmıyorlar. Trabzon’daki sosyal imkanlarım bu. Trabzonlu futbolcuysan paraları biriktiriyorsun.  Gençlik yılları çok çabuk geçiyor. Futbol hayatını Trabzon’da devam ettirirsen çok para biriktitirsin.

Trabzonspor , Trabzon’un en büyük sivil toplum örgütü. Trabzonspor hep gündemde var. Orada futbol oynamak zor. Kendine iyi bakacaksın iyi yetiştireceksin.  Oynayanlar da çok kazanmışlardır. İstediklerini elde etmişlerdir. 30’lu yaşlardan sonra transfer olmuşlardır. Trabzonspor bunların hepsini sağlamıştır. Yönetilmesi de zor bir kulüptür. Trabzon’da yaşayan asbaşkanımız orada. Fakat önümüzdeki yıllara baktığımda yöneticilerin de burada yaşaması gerek diye düşünüyorum. Çünkü finans merkezi burası, yönetimin merkezi burası yani İstanbul’dan hareketle hep gidiyoruz. Daha çok buradaki insanlardan müteşekkir olması gerek diye düşünüyorum.

TRABZONSPOR’UN HES PROJESİ

HES meselesinde galiba ekip 2 veya 3 şirketle ihaleye girdi. Baskı falan söz konusu değil devletin makamında yapılan bir ihale. Bunlar öyle kolay işler değildir ayrıca o işi aldığın zaman. Bundan şikayet eden insanların evlerinin çatılarına baktınız mı hiç?Pembe, yeşil, kırmızı...çatı yok. Bunun ekonomiyle bir ilgisi yok. Ormanı kirletiyor ev buna niye kimse itiraz etmiyor yürüyüş yapmıyor? Maliyeti arttırarak tünelin içine cebril boruları aldık gözükmesin diye. Gözükse halkımızın zevki bozulmasın diye. Bakınca hiçbir şey görmüyorsun çevreyi bozan ne? Çevreciler klasik aynı tipler, mobil hareket ediyorlar. Tabii bunun daha politik boyutu olanlar anlatıyorlar gazcıların çıkardığı bir şeydir gaz daha çok satılsın diye karşı çıkıyorlar bilemiyorum.. Geçen kongredeydim. Benim de sabrım bir yere kadardır. Bir yerden sonra derim işte bunu satalım bunun bir değeri var.  Çevre kullanım hakkı alınımış bitmiş hepsi bitmiş. Sıkılıyorsun zannediyorsun ki onlar da benim gibi Trabzonspor’lu. Ekonomik boyutlarını öne alıyorlar. Siyaset maalesef öne geçiyor.

 

[PAGE]

Önümüzdeki kongrede özel bir sebep olmadıkça, genç, eğitimli bir aday çıkarsa aday olmam. Ama kulübü de ortada bırakmam. Trabzonspor’a hizmet etmek bir görev. Başarı sağladıkça keyfi de alıyoruz. Trabzon halkını da çok seviyorum bazen çok kızıyorum bazı şeylerine ama.. İstanbul’da bugün en çok konuşulan konu 1461 bu hoşumuza giden bir şey.

128 milyon TL borcumuz var. Ama bu çevrilebilir bir borç. Doğaldır. FB, GS’den çok daha düşüktür borcumuz.  Yıllardır denen bir şey duvara toslayacaklar diye hala toslamadık. Toslayacağımız da yok.

GS ve BJK ile daha çok dostluk ilişkilerimiz vardı. FB ile de var sonuçta FB bu ülkenin büyük bir camiası. Hiçbir zaman düşman olmadık böyle bir talebimiz de yok. Haksızlık olunca başta ben durduramıyoruz mesela şike olayının üstünden zaman geçti, Tahrir meydanında protesto yapacalarmış durmuyor halk durmuyor. 3 kulüp bizim ezeli rakibimiz. Haksızlığa tahammül edemiyoruz.

Aziz Yıldırım’la görüşmedim. Mahkemede ayaküstü geçmiş olsun dedim. Aziz Bey çok iyi kalpli ama çok agresif bir arkadaşımız. Ben de bazen kendimi kaybedebiliyorum ters şeyler yapabiliyorum. Tribünde de oldu. Bir tanesi Emre ilgiliydi FB maçında. Bir de son iki hafta önce bastonumzla hücuma kalktık. Bize yakışmadı ama zaptedemiyorsun kendini.

TÜRK FUTBOLUNDA ŞİKE KAOSU

Fenerbahçe’nin şike yaptığını ben değil hakim söylüyor. Bu hakimin söyledikleri neden son zamanlarda tartışılıyor. Bana diyorlar ki bu kupa işini bırak. Yargıtay nedir yargıtay kararı bozar eklemez, çıkarmaz. Bana şöyle demişlerdi mahkemeni yerel mahkemede kazan yargıtayda değil. Ben haksızlığımın giderilmesi için hukuki bir mücadele veriyorum. Kulüp başkanı olarak görevim.

FB çok büyük bir camia ben 4 söylüyorum o bir söyleyince etki ediyor. Benim Trabzonsporlu genel yayın yönetmenim yok gibi hiçbir gazetede.

Mehmet Ali Aydınlar çok medeni bir insan. Şike sürecinin başında çok acele karar vereceğini bekledim. Uzattı.. Çok eskiden bir dostum. Federasyon şike konusunda yanlış bir karar verdi. Şimdi karar verenleri toplasanız siz de hakem olsanız mesela tahminen bir kere gelmezler. Vicdanen beni ve kendilerini ikna edemezler. Bir bölümde bu işi kapat diyor ısrarla neden kapatacağımı anlatsınlar kapatacağım.

Kılıçdaroğlu, Aziz Yıldırım çok haksızlık yapıldı dedi. Bir de gitti formasını aldı. Başbakan FB kulübüne gitti mi bilmiyorum. Başbakan Sow’u çağırdıysa  Bamba’yı sabah kahvaltısına çağırması lazımdı. Kılıçdaroğlu o takımı tuttuğu için mi böyle oldu bilmiyorum.. Gözlemim şu Trabzon siyasetçilerinde şunu göremiyorum kulüp birinci  planda partisi ikinci planda olmuyor. Başbakan ziyarete geldiğinde biz bu işlere karışmıyoruz demişti. Ve bana da bu kadar sert demeçler verme demişti. Biz de arada espriler yaparak götürmeye çalışıyoruz.

KUPA TRABZON’A GELECEK Mİ?

CAS karar verirse kupa gelecek. Federasyonun da şüphesi var. Kimse de sesli olarak UEFA neden uzatıyor diye sormuyor. Bütün tvler hergün bir bölüm ayırsa bu kupa bize gelir.

 TRABZON KURULMADAN ÖNCE HERKES BİR TAKIM TUTUYORDU

Trabzon’da Trabzonspor kurulmadın önce herkes bir takım tutuyordu. Trabzonspor 1967’de kuruldu hepimiz Trabzonsporlu olduk. 1967’den önce Fenerbahçeyi tutuyordum. Trabzon’da olsam Galatasaraylı olurdum.  Kaya Çilingiroğlu ağabeyimiz vardı o anlatmıştı. Trabzon’da Fakir olanlar Beşiktaş’ı tutardı, zengin olanlar GS’yi tutardı. FB’li olanlar ise ancak  2-3 kişi varmış. Trabzon dışında olanlar çeşitli takımları tutmuşlar. Ama hepsi sonunda Trabzonspor çatısı altında toplanmıştır.

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haluk emre solak - 5 yıl önce
1967 den önce fenerbahçeliydim dedi neden yazmıyorsunuz körü körüne sadriyi destekliyorsunuz siteniz taraflı tsden değil sadriden taraf ama
Avatar
sultan karayemiş - 5 yıl önce
Bir başkan teknik heyeti için böyle bir açıklama yapar mı? Allah aşkına yeter artık .Çekilin Şu kulubün önünden. İkinizi de istemiyoruz. İbrahim HACIOSMANOĞLU- M.Raşit AKÇAY gelmeli artık. Bunlar onları kıskandıkları için hata üstüne hata yapıyorlar.
Avatar
tarık buğra - 5 yıl önce
başkanın söylediklerine göre yönetim tranfseri kendi kafasına göre yapıyor.şenol güneşın de ağzı var dili yok hiçbir ses çıkarmıyor.bu da yönetimin işine geliyor.bundan dolayı kendisiyle uzun süre çalışmayı düşünüyorlar.sadri şener para kazanmak isteyen futbolcunun trabzonda kalması gerektini söylüyor ama herşeyin maddiyat olmadını ,genclik yıllarında eğlenmek,gezmek gerektini unutuyor.ayrıca başbakan da kendisinin bu işlerden uzak durdunu hatta sert demecler vermemesı gerektını uyardını söylüyor.ama her nedense gününün bir büyük bölümünü fenevlılerle geciriyor.sadrı şenerın 1967 den önce fb yı tuttuğuna ınanamıyorm.belkı gaysaraylı deseler inanırdım.hem istanbulda doğup buyuyen bırısı olarak bunu normal karşılamak gerek
Avatar
burakhan tanrıverdi - 5 yıl önce
adam 1967 den öncesini anlatmıs,sen 67 den önce trabzonda kim hangi takımı tutuyor biliyormusun haluk emre solak,yahut 67den önce sen hangi takımı tutuyordun söylede bilelim.körü körüne sadriyi destekliyorusunuz diyorsunda sadrinin yanında bir allahıun kulu varmı diye sormuyorsun haluk emre solak.böylle boş laflarla kuru muhalfetle bu işler olmaz.varsa sadri başkandan daha iyisini yapacak olan çıksın meydana.
Avatar
akif çebi - 5 yıl önce
ne cahil bir adamsın okumamışsın bile hemen sallamışsın okusan yazdıklarını görürdün sizin gibiler yüzünden bir adım öteye ne ülke nede takımımız gidiyor birde 1967 den önce sor bakalım babana dedelerine kimi tutuyolarmış herkez bi takımı tutuyomuş komikmisiniz nesiniz arkadaş yazık ya
Avatar
YALNIZ KURT TS - 5 yıl önce
Ya baskanim bu konulara girmesen olmazmi 1967 oncesine her konusmanda Uc buyutulmusleri yuceltiyorsun bilen biliyor bunlarin ne oldugunu bir 1967 oncesi Sikebahceliydim demissin tamam dogru olabilir ama her dogru soylenmez bak taraftarlar tepki gosteriyor iste uc buyutulnusler ve ulusal medya bizi camiamizi asagilarken sen yuceltiyorsun bu ahlaksizlari oldumu simdi boyle gaaflari cok yapiyorsunuz.Bir bir demecinde Trabzon halki demistin Senol hocada ara sira Trabzon halki diyor Trabzonsporlular deseniz dunyami yikilacak boyle soyleyerek TS'u ve camiasini kucultuyorsunuz ulusal medya gozunde TS'u birtek Trabzonlular tutumuyor ulkenin 4 tarafindaki Anteplisi Urfalisi Mersinlisi Konyalisi Diyarbekirlisi tutuyor boyle konusmaya ne hakkiniz var TS Trabzon sehrini asti anlayin bunu artik boyle konusarak sinir etmeyin bizleri.Bende Orduluyum ben Trabzon halkindan degilim beni neden boyle konusarak disliyorsunuz.
Avatar
bayman bayraktar - 5 yıl önce
sadri şener in konuşmayı bilmediği kesin bu bile tek başına başkanın değişmesi için yeterli bir sebep, akşam Skyturk 360 ta yine konuşmayı beceremedi,ibrahim hacıosmanoğlu en azından sırf bu yüzden başkan olmalı
Avatar
bayman bayraktar - 5 yıl önce
haber61 çalışanı; bu fenevli bir işadamının uefaya 30 milyon euro rüşvet verdiği,ali koç un yapı kredisinin avrupada şubesi olmadığı halde şampiyonlar ligine sponsor olup şike olayını örtbas etmeye çalıştığı,,ve yargıtay üyeleriyle fenev in avukatlarının gizlice buluştuğu ( aziz yıldırım ı kurtarmak için) ile ilgili ingilizce bir metin hazırlayın, uefa,fifa vb.bütün adreslere mail atalım