banner560

vardallar

Savcı Mehmet Berk konuştu!

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, Metris Cezaevindeki tutuklu bulunan 8 ismin tahliyesindeki perde arkasını açıkladı.Şike soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, Metris Cezaevi’ndeki serbest bırakılan isimlerle ilgili önemli açık

Spor 13.12.2011, 09:23
Savcı Mehmet Berk konuştu!

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, Metris Cezaevindeki tutuklu bulunan 8 ismin tahliyesindeki perde arkasını açıkladı.

Şike soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk, Metris Cezaevi’ndeki serbest bırakılan isimlerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Savcı Berk, hakimin aldığı tahliye kararını soğukkanlılıkla karşıladı.

SAVCI BERK TAHLİYELERİ SOĞUKKANLILIKLA KARŞILADI

“Davaya bakan sayın 16. ceza hakimi Cumhurbaşkanı Gül’den şike yasanın dönmeyeceğine artık inandığı ve prosedür de bunu gösterdiği için böyle bir karar aldı.” diyen Berk, kendisininde böyle bir durumu beklediğinin altını çizdi.

Şike soruşturmasında iddianameyi hazırlamasında dolayı hakkında türlü spekülasyonlar yöneltilen Özel Yetkili Savcı, ‘Bunlarda zaten 6222’nin 11. maddesine istinaden tutuklu bulunan sanıklardı.’ diye konuştu.

TAHLİYELERİN ARKASINDA 6250 NOLU YASA VAR
Tahliye kararının arkasında Cumhurbaşkanı Gül’ün once veto ettiği fakat daha sonra Meclis’ten aynı şekilde geçen 6250 nolu yasanın bulunduğunu belirten Savcı Berk, şöyle devam etti:

‘Yeni kabul edilecek 6250 yasanın yerine 6222 numaralı yasa devam ediyor olsaydı böyle bir karar verilemezdi. Gül’ün yasayı onaylaması kesinleşmeseydi bana göre serbest bırakılma kararı alınamazdı.

Ayrıca suç örgütünden dolayı tutukluluk halleri devam eden şike soruşturması sanıklarının durumunu mahkemede takip edebilirsiniz.


Yorumlar (4)
k.alemdar 10 yıl önce
tüm türkiye olarak seni tebrik ve takdir ettik, sayet yazdiginiz iddianameye okuyan cogu kisi trabzonsporun burada neden yer aldigina anlam veremiyor, böyle konusmalardan ötürü hergün binlerce kisiyi iceri atabilirsiniz, hak etmedigimiz bir durumla karsi karsiya biraktiniz bizi, camuru attiniz bu lekeyi temizlemeye cabaliyoruz, kötü söz kullanmak istemiyorum ama size öfkeleniyorum icim icime sigmiyor uykularim kaciyor, inandirici bir tarafi olmayan bir sekilde bizi suclamaniz vicdanlara sigmiyor, saygilarimla.
dtbay 10 yıl önce
Tr de bazı şeylerin düzeldiğini zannederken çok yanılmışız,cemaat grubunun savcısı rengini açıkca belli etti,bu oporasyon futbola değil,sadece başbakanın yakınlarının elinden silah ihalelerini alan Aziz Yıldırıma yapılmıştır.İnşallah Aziz Yıldırım çıkar,bende azizci oldum bunlara gıcıklığına,yaktın Trabzonu savcı,haramı zehir olsun hakkımız hepinize
k.alemdar 10 yıl önce
kardes bence yaniliyorsun, aziz yildirimi devirmek isteyen bu yolu secmez, bu yol riskli, karsina onca taraftari alirsin, azizi devirmenin daha degisik yollari vardir. sana surada katilirim trabzonun günahi yok neden ekledin dersen sonuna dek yanindayiz ama bu iddianame türk futbolunun ne kadar pislik icinde oldugunun kanitidir.
dtbay 10 yıl önce
Hocam sende görür bakarsın bu ihale trabzonspora kalcak,bak bjk yi aklamaya başladılar,delil yetersizliği dediler çıkardılar,e korcanla ibrahım akınada aynı dediler çıkardılar,aziz yıldırımın önü açıldı,oysa bizim başkan ve şakarın yasağını kaldırmadılar.Yeni yasa ile şike yapan ceza almayacak madem bu kadar futbol bu kadar kirli neden ceza hukukunu değiştirdiler,resmen şikeye teşvik ediyorlar.Ben savcınında,Başbakanında bu işte samimi olduğuna inanmıyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@