banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

"Sadece Kendi Oyuncularını Desteklesinler"

 Yener, sezon başında Burak'ın transferiyle gerilen Trabzonspor – Galatasaray ilişkileriyle ilgili de taraftara seslendi:Genel sekreter Yener Trabzonspor taraftarından sadece kendi takımlarına destek vermelerini isteyerek "Taraftarlardan istediğim tek şey

Spor 22.12.2012, 12:48

 

Yener, sezon başında Burak'ın transferiyle gerilen Trabzonspor – Galatasaray ilişkileriyle ilgili de taraftara seslendi:

Genel sekreter Yener Trabzonspor taraftarından sadece kendi takımlarına destek vermelerini isteyerek "Taraftarlardan istediğim tek şey; şu anda Trabzonspor'da oynayan futbolcuların Trabzonsporlu olduğunu düşünmeleri ve onları teşvik edecek, onları ateşleyecek tezahüratta bulunmalarıdır. Sadece kendi oyuncularını desteklesinler, onları yüreklendirsinler yeter."

TARAFTAR BROŞÜRLE DE UYARILACAK

Trabzonspor, taraftarların Galatasaray maçında herhangi bir tribün olayına neden olmaması için işi sıkı tutuyor. Teknik Direktör Şenol Güneş'in hafta içindeki basın toplantısında, Burak ve Selçuk'a yönelik, "Onlara tepki göstermek yerine kendi oyuncularımızı destekleyelim" açıklamasının ardından bordo-mavili kulüp de internet sitesinden taraftarlarına yönelik duyuru yayınladı. Ayrıca stadyuma girişte taraftarlara uyarıcı broşürler dağıtılması kararlaştırıldı. "Trabzonspor'un büyük taraftarına. Tribünü meşaleyle değil, iyi tezahüratla aydınlat" başlığıyla yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

"TFF ve UEFA Talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmak, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmak, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmak, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve kötü tezahüratta bulunmak kesinlikle yasaktır.

Ayrıca takımımızın daha önce oynadığı müsabakalarda taraftarlarımızın yaktığı meşaleler ve rakip takım veya takımlara yönelik kötü tezahüratları kulübümüzün ciddi oranda ceza ödemesine neden olmuştur. Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve sonuç olarak daha da ağır boyutlar kazanmaktadır. Ayrıca bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra, sebebiyet verenler de çok ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır. Tüm taraftarlarımızdan konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı maç boyunca centilmence desteklemelerini bekliyoruz."

EMNİYET MİSAFİR SEYİRCİ İSTEMEDİ

Trabzonspor–Galatasaray maçını İstanbul'daki maçlarda da uygulandığı gibi misafir seyirci takip edemeyecek. Trabzonspor'un misafir seyirci tribünü biletlerini 30 liradan satışa çıkardığı ancak Emniyet Müdürlüğü'nün aldığı karar uyarınca İstanbul'da olduğu gibi Galatasaraylı taraftarların maça alınmayacağı belirtildi. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Samet 8 yıl önce
Trabzon Onuruyla oynandı Dosta düşmana Trabzon ihanet bedeli gösterilmeli Trabzon arkadan vurup kücük düşürenlere TS taraftarı gereken yanıtı vermiştir Burak Trabzon cehenneminden gerekli Dersi alacaktır.Trabzonspor böyle ifadelerle dahada kücük düşürmeyin yönetim beceriksizligi burak ve selcuk kansızlıgı yüzünden TS ismi alt yapı gibi kelimelerde kullanılıyor Hesabı kapatma vakti geldi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@