alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Ringi rakiplere dar ettiler

Boksta, Avrupa Kıtası olimpiyat kota müsabakalarının üçüncü gününde ringe çıkan 3 Türk sporcu, rakiplerini yenerek çeyrek finale yükseldiler. Hayri Gür Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların gündüz bölümünde ilk olarak ringe çıkan 52 kiloda Selçuk Eker, Er

Spor 18.04.2012, 09:09
Ringi rakiplere dar ettiler

Boksta, Avrupa Kıtası olimpiyat kota müsabakalarının üçüncü gününde ringe çıkan 3 Türk sporcu, rakiplerini yenerek çeyrek finale yükseldiler.

 

Hayri Gür Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların gündüz bölümünde ilk olarak ringe çıkan 52 kiloda Selçuk Eker, Ermenistan'dan Danielyan Hovhannes'i 23-9 mağlup etti. Günün ikinci karşılaşmasında da 60 kiloda Fatih Keleş, Azerbaycanlı Elvin Isayev'i 18-16 yendi.

bokss.jpg

Müsabakaların akşamki bölümünde ise 49 kiloda Ferhat Pehlivan, Ukraynalı Denys Shkarubo ile karşı karşıya geldi. Üstün bir mücadele ortaya koyan milli boksör, rakibini 24-7 mağlup ederek çeyrek finale çıkan bir başka Türk sporcu oldu.

 

Müsabakaları Dünya Amatör Boks Birliği Başkanı Ching-Kuo-Wu, AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafız Özak ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de izledi. Müsabakalara, bugün yapılacak çeyrek final maçlarıyla devam edilecek.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@