banner572

Play-Off sonrası Play- Out!

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar SABAH gazetesini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Aydınlar, "Play-Off uygulaması nedeniyle ligin heyecanının kaçtığını söyleyenlere katılmıyorum. İlk 4'ü kim garanti edebilir. Play-Off uygulamamız tutars

Spor 02.12.2011, 10:26
Play-Off sonrası Play- Out!

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar SABAH gazetesini ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Aydınlar, "Play-Off uygulaması nedeniyle ligin heyecanının kaçtığını söyleyenlere katılmıyorum. İlk 4'ü kim garanti edebilir. Play-Off uygulamamız tutarsa gelecek sezondan itibaren Play-Out uygulamasına da geçeceğiz" dedi.

TFF Başkanı asıl bombayı ise şu sözlerle patlattı: "Şu anda Avrupa'da Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Yunanistan, Portekiz... Bütün bu ülkelerde şike ile ilgili cezaları disiplin kurulları veriyor. Türkiye'de ise yönetim kurulu veriyor. TFF Yönetim Kurulu da şikeye ceza verme konusunda uzman değil. Bu konuda uzmanlığı yok ki. Mesela şu an bir tane hukukçu yönetim kurulu üyemiz var. (Yunus Egemenoğlu) O da olmayabilirdi, tesadüfen var. Ama hem Etik Kurulumuz, hem de Profesyonel Disiplin Kurulumuz en başarılı hukukçulardan kurulu. Bu da hukuki bir süreç olduğuna göre Disiplin Kurulu'nun (PFDK'nın) bu kararı vermesi daha doğru olur. Ben bu değişikliği düşünüyorum ve bu düşüncemi önümüzdeki günlerde yönetim kuruluna götürebilirim. Dolayısı ile de küme düşme konusundaki bu yönetmeliğimiz (talimatımız) değişebilir.

Kim ilk 4'ü garanti edebilir!
Pla y-Off uygulaması nedeniyle heyecanın öldüğü şeklindeki görüşlere katılmadığını da belirten Aydınlar, "Heyecan nasıl biter? Şu anda puan cetvelinin ilk dört sırasında Dört Büyükler mi var? Kim ilk dörtte 4 Büyükler'in yer alabileceğini garanti edebilir? Play-Off'larda daha çok heyecan olacak. Play-Off'a bakıp göreceğiz. Eğer tutarsa gelecek sezon Play-Out'u da uygulamaya koyacağız. Düşen takımlar da final oynayacak. Düşme hattındaki takımların hepsinin ligde kalma iddiası olacak ve belki de düşmeyecekler" ifadelerini kullandı. .

TAHKİM KURULU'NA KEFİLİM
Hem Tahkim Kurulumuz hem de Disiplin Kurulumuz yüzde 100 güvenilir ve deneyimli kişilerden kurulu. İki kurula da kefilim. Bu kurullardaki arkadaşlar çok incelenerek ve araştırılarak alınmış kişilerdir. Şimdi benim için 'Topu taca atıyor, kendisi küme düşme ile ilgili kararı vermekten kaçıyor' diyenler olabilir. Ama biz doğru neyse onu yapmak istiyoruz. Bu işi tamamen profesyonellere bırakmak istiyoruz. Yani şike ve teşvik konusunda kararı profesyonel hukukçulardan oluşan Disiplin Kurulu vermeli."


Yorumlar (6)
penalti 10 yıl önce
siz zaten play out olmuşsunuz daha neyin hasabını yapıyorsunuz
kutsaltopraklar 10 yıl önce
Kendin de rezil oldun futbolu da rezil ettin. vakit kazanmak icin saçma sapan gündemler yaratmaya çalışıyorsun. Tarih seni de şikecilerin lekeli isimleriyle yan yana yazacak.
muratakcay 10 yıl önce
fenerli degilmisin sizin alayınızın kanı bozuk
Ahmert 10 yıl önce
Şuan play-off sistemi benim hoşuma gitti, hafta içi maç olması güzel. Şimdilik rahatsız etmiyor beni. Hele play-off'lar başlasın o zaman bakalım nasıl oluyor, sonratekrar yorumlarız!
intikam 10 yıl önce
adama bak ya yeni yeni kurallar icat ediyor.kimden alıyor acaba bu akılları
ersinsozen 10 yıl önce
görmemişin oğlu olmuş, tutmuş ç...nü koparmış. bunların ki de bu hesap :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@