alexa metrics

banner560

banner572

Özbak: "Tam Bir Komedi"

Trabzonspor Divan  Başkanlık Kurulu  Başkanı Ali Özbak, "Tam Bir Komedi" başlıklı bir yazılı açıklama yaptı. Ülke futbolunda saha dışı kirli ellerin müdahalesinin öteden beri yapıla gelen ve bilinen bir hadise olduğunu söyleyen Özbak, "Fakat bu hep söylem

Spor 08.05.2012, 12:03
Özbak:

Trabzonspor Divan  Başkanlık Kurulu  Başkanı Ali Özbak, "Tam Bir Komedi" başlıklı bir yazılı açıklama yaptı.

 

Ülke futbolunda saha dışı kirli ellerin müdahalesinin öteden beri yapıla gelen ve bilinen bir hadise olduğunu söyleyen Özbak, "Fakat bu hep söylemde kalıyordu. Yani futbol üzerinden, futbol camialarını sadece münakaşaya taşıyordu. En az bu bakımdan çirkin olan bu olay, söylemde kaldığı için de güzellik arz ediyordu!

 

Ancak, 6222’ye dayalı 3 Temmuz süreci, bugün vardığı nokta itibarıyla söylemi aştı, münakaşaya taşındı. Bunun sonu da nereye varacağı meçhul!

Bakınız; çadır komedi nasıl sergileniyor. Önce süreç sulandırılıyor ve bir çirkin havuz oluşturuluyor. Öyle ki; her tarafa çirkin suyu akıtabilme donanımına kavuşturuluyor. Sonra anahtar, adalet dağıtması gereken bir kurulun (PFDK) eline veriliyor. O’da, almış olduğu buyruk doğrultusunda, güya bu çirkin suyu, temiz borudan akıttığını sanıyor. O su, temiz boruyu da kesinlikle kirletmiş ve hatta kokuşturmuştur. Bunun nereye yansıyacağını, hep birlikte gelecekte maalesef gözleyeceğiz. Hem de bu kurul, sonucu bir gece yarısı duyuruyor. Adamın maşallah demesi geliyor!

 

Ey adalet dağıtan kurul!

Kulüp suçsuz, yöneticisine hak mahrumiyeti, kulüp suçsuz, futbolcuya hak mahrumiyeti cezası veriyorsunuz.  Bu; hangi hukuk kuralları çerçevesinde, bir adalet dağıtımıdır? Bir söyleyin de, bizde öğrenelim" dedi.

 

Özbak, "Bu yönetici ve sporcular şike ya da şikeye teşebbüs etti diyorsunuz. O halde adama sormazlar mı, bu yöneticiler sahaya kum, çakıl, çimento mu taşıdılar da bu futbolcular da duvar mı ördüler? Siz sadece kendi kendinizi güldüğünüzü sanıyorsunuz! Öyle bir düşünceye sakın kapılmayınız. Sizlere sadece mağduriyete uğrattığınız camialar değil, aklamaya çalıştığınız camialarda gülüyor. Ve dağ fare değil, farekuyruğu doğurdu tekerlemesini de söyleyerek…

 

Ey Ülke futbolunu tepeden tırnağa yönetenler… 

Biliniz ki dün, bugünden (14.04.2011 öncesi ) daha güzeldi.

Artık, bugün dünü kesinlikle aratır oldu, olmaya da devam edecektir. Ne günahı vardı bu camiaların da, bunları kavga ettirdiniz ve ettiriyorsunuz da!

 

Asıl bu kavganın kronikleşmesinden endişeli olduğumuzu da ifade etmek isterim. 

Siz, bütün bunlardan keyif mi alıyorsunuz, yoksa kaygı mı duyuyorsunuz; inanın ki onun merakını taşıyoruz.

 

Şunu gönül rahatlığı içersinde ifade etmeden geçemeyeceğiz. Bu süreç sonunda, öteden beri hep mağduriyete uğratılmış Trabzonspor camiası, yine en önde mağduriyete uğratılan oldu.

Sanki o, bir takım filmler çevirerek ve zorla kendi becerisi ile 2010-2011 şampiyonluğunu çalıp, bir başkasına verdi!

Beyler; yazıktır yazıktır. Bu camianın müzesinde alın teri ile kazanılmış altı kupası var. Gelin ihtiyacınız olduğu kadarını size verelim de, sizde haksızlığa alışmışlara, onları da verirsiniz! Ama ne olur, Lütfen! bu camiayı 2010 – 2011süreci ile haksızlık yaparak, incitmeden vazgeçin! Bu camia başka bir ülkenin fertlerinden müteşekkil olmamıştır. Özü, sözü ve eylemi ile bu ulusun oluşumdaki çimentosunun özünden oluşmuştur. Bunu merak edenler tarih sayfalarını, lütfen bir karıştırıversinler…

 

Süreçte gelinen son nokta itibarıyla mağdur edilen camianın temsil görevini üstlenmiş Sayın Başkanına yumurta eyleminde bulunanlara sesleniyoruz. 

 

Elin oğlu, camiasını aynı görevle temsil eden ve 3 Temmuz sürecinin temel argümanı olduğunu bilmesine rağmen O’nu metris kafesinde kuş sütü – kuru üzümle bakıyor ve her alanda koruyor. Bunu yaptıkları için üzerindeki kirli elbiseyi çıkartmadan, şimdilik temiz bir elbise ile örttürmeyi de başardılar. O camiayı bu nedenle topyekun kutluyoruz. 

Bizim, Trabzonspor camiasının bir kısmı ise, önderinin üzerindeki temiz elbiseyi kirletmeye çalışıyor. Herhalde onlarda, kutlamamızı beklemezler!

 

Ayrıca; Trabzonspor camiasında herkes her yerde emanetçidir. Bunun kuralı vardır ve kural uygulandığın da gidicidir. Tek kalıcı kurumdur. Bu bilinendir, bilinmesi gerekendir. Sayın ŞENER’i istemeyebilirsiniz, yetersiz bulabilirsiniz, değişmesi gerektiğini düşünebilirsiniz; bu sizlerin demokratik hakkınızdır da. Ama bu süreçte hem de kural dışı uygulama ile ve başkalarının değirmenine de su akıtarak, böyle bir şey yapma hakkınız olmamalıdır, olamaz da.

 

Çünkü bu doğrudan doğruya tümünüzün ortak paydası olan “Yüce Trabzonspor’a” yapılmış olur. Yazıktır, günahtır. Zaten ona vur abalının sırtına anlayışı ile öteden beri vuruluyor"


Yorumlar (7)
thoraks 10 yıl önce
Doğru söze ne denir. Her anlamıyla başarılı bir açıklama olmuş.
OnAir_TS 10 yıl önce
senden bir aciklama bekliyoruz, alinan bu karar larda dogrudur yerindedir, siyasi bir karar degildir demenizi bekliyoruz. hersey adil, hukuka dayali bir sekilde yapildigini dmenizi hic kimsenin lehine bir karar olmadigini demenizi bekliyoruz, VE SONRADA ISTIFA ETMENIZI DILIYORUZ.
kıvanç 10 yıl önce
yeter be kardeşim ne bu çektiğimiz hırsızlar yine aklandı biz yine ezilen olduk kurtaracak delikanlı taraftar topluluğu olarak isyan çıkaralım....
YOMRALI ALİ 10 yıl önce
Yetersiz kalıyorsunuz hocam,TRABZONUMUZUN bütün değerleri birlik olmalı,mehmet ali yılmaz,hacıosmanoğlu,hacısalihoğlu,sümer,özyazıcı,yani bütün söz sahibi olan adamlar hep birlikte hareket edebilirsek bunları alt edebiliriz aksi takdirde konuşup geçeriz.
camoka 10 yıl önce
Sky Sports News TFF Şampiyonlar Ligi'nden kovulan Fener'i akladı.
shorty 10 yıl önce
Baskanımıza yumurta atanlari TS camiasinda aramayin Bir TS li baskanini istifaya davet eder ama yumurta atmaz Yumurta atarsa s.....izdir ve haindir Sizden ricam dis mihraklar da bir arastirilsa saygilar
ADIL 10 yıl önce
Bu tür basın açıklamalarınızı dahada artırmanızı ve gündemde kalmanızı istiyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@