alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Orduspor 6 yabancı alıyor

Orduspor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Nedim Türkmen, Almanya Bundesliga’dan 2, İspanya La Liga’dan 4 olmak üzere 6 yabancı futbolcu alacaklarını belirterek, “Görüştüğümüz tüm futbolcularla anlaşma sağlandı” dedi. Nedim Türkmen yaptığı açıklamada, yapacakları y

Spor 09.05.2012, 16:07
Orduspor 6 yabancı alıyor

Orduspor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Nedim Türkmen, Almanya Bundesliga’dan 2, İspanya La Liga’dan 4 olmak üzere 6 yabancı futbolcu alacaklarını belirterek, “Görüştüğümüz tüm futbolcularla anlaşma sağlandı” dedi.

 

Nedim Türkmen yaptığı açıklamada, yapacakları yabancı transferlerin stoper, sağ açık, sol açık ve forvet olacağını belirtti. Tüm transferleri bitirerek 28 Haziran’da Ordu’da 26 kişilik bir kadronun hazır olacağını belirten Türkmen, “Ondan sonra transfer yapmayacağız, takımda kampa gidecek. Kadromuzun yüzde 80’ini elimizde tutacağız. Hector Cuper’in isteği ile La Liga’da görüştüğümüz oyuncular ile anlaşma sağladık. Orada liglerin bitmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

“YENİ BİR STAT İSTİYORUZ

 

Şu anda gündemlerinde yeni bir stadyum inşa etmek olduğunu kaydeden Türkmen, şöyle konuştu: “Stadyum tamamen yenilenecek ve 25 bin kişilik olacak. Öncelikle zemin yenilenecek. Trabzon ya da Galatasaray stadındaki çim sistemini buraya uygulayacağız. Kulüp olarak bir firma ile görüşerek yerden ısıtma sistemi kurduracağız. Orduspor olarak stadyumun mülkiyetini almak istiyoruz. Orduspor taraftarına yakışır bir stadyuma kavuşmak istiyoruz. Siyasilerinde desteğini almak istiyoruz. Stadyumun şehir içinde olması insanların rahatlıkla ulaşımı konusunda önemlidir.”

 

“ALT YAPI KONUSUNDA CİDDİYİZ”

 

Göreve geldiklerinden bu yana alt yapı konusuna ciddi bir şekilde eğildiklerini vurgulayan Türkmen, Orduspor’u futbol fabrikasına dönüştürmekte kararlı olduklarını söyledi. Alt yapı konusunda Arsenal ile görüşmeler yaptıklarını, Barcelona’nın alt yapısını oluşturan bir firma ile anlaştıklarını ve alt yapıya eğitim verileceğini belirten Türkmen, “Orduspor’un kurtuluşu için alt yapı çok önemli. Hem tesisleşme hem alt yapı bir anda olmuyor. Sırası ile bunu gerçekleştireceğiz. 70 Milyonluk ülkede oyuncu yok ama 3 milyon Türk’ün yaşadığı Almanya’dan herkes oyuncu alıyor. Bu ülkemizin ayıbıdır. UEFA’nın 2013’teki mali kriterlerinden sonra kulüpler alt yapılara dönmek zorunda kalacak. Bu kriterlere göre kazandığın kadar transfer yapacaksın. Bu Anadolu ile İstanbul kulüpleri arasındaki maddi uçurumu da kapatacak” şeklinde konuştu.

 

ORDU VALİSİ’NE FORMA

 

Bu arada Orduspor Yönetim Kurulu Üyeleri Ordu Valisi Orhan Düzgün’ü ziyaret etti. Vali Orhan Düzgün, yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulunurken, Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Vali Düzgün’e Orduspor forması hediye etti.


Yorumlar (3)
Furkan ŞILBIR 10 yıl önce
Celuska cech almaz adamlarda takimi dusunen teknik direktor ve baskan var. Allah bizede verse oyle insanlar.
şafak 10 yıl önce
Her kulübe bir Nedim Türkmen lazım. Adamın aldığı orta saha oyuncusu muhteşem. Demek ki her şey para değil. Sadece iyi niyetli olmak iş görmek için yeterli Bence Trabzonspor önce kulüpte işe yaramayan lüzumsuz istihdamın önüne geçmeli. İşsize iş bulmak hükumetin görevi, kulübün değil. Skut ekibini acilen değiştirmeli. Glowacki'yi, Brozekleri öneren futbolcu izleme komitesine hiç gerek yok. Alın Hami'yi, Serdar Bali'yi bakalım nasıl olacak? İzleme komitesi değişmeli.
akın alper 10 yıl önce
helal olsun.adam alacağı adamışimdiden ayarlamş.TSda ise her yıl keşmekeş.orduspor bu gücü ile yapıyorsa biz neden yapmayalm.TS alt yapıya daha çok önem vermelidr.fb patentli veya fb sevgisi gs sevgisi taşıyan oyuncudan TSa hayr gelmez.sadri başkanm şu tecrübesz nedim türkmen kadar ekip kurmalısn.mahmutaksu bundan öncekilerden iyidi.nedim türkmen yemiyor takıma çalışıyr.TS isterse ondan daha kaliteli takım kurar.seneye orduda bu lign tozunu atar...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@