7m

7m

hyundai

Nihat Kahveci, futbolu bıraktı

Nihat Kahveci, futbol hayatına son noktayı koyduğunu belirterek, "Bugün faal profesyonel futbolculuk kariyerimi noktalama kararımı değerli kamuoyuyla paylaşmak isterim" dedi.Uzun yıllar önce Esenler Spor Kulübü’nün altyapısında başladığı ve profesyonel fu

Spor 17.01.2012, 17:32
Nihat Kahveci, futbolu bıraktı

Nihat Kahveci, futbol hayatına son noktayı koyduğunu belirterek, "Bugün faal profesyonel futbolculuk kariyerimi noktalama kararımı değerli kamuoyuyla paylaşmak isterim" dedi.

Uzun yıllar önce Esenler Spor Kulübü’nün altyapısında başladığı ve profesyonel futbol yaşamına adım attığı Beşiktaş Kulübü’nde kısa sürede yaşadığı yükseliş sonrası; sırasıyla Real Sociedad, Villareal ve daha sonra yuvası gibi gördüğü Beşiktaş’a geri dönüşünün, profesyonel futbol kariyerinin kısaca özeti olduğunu dile getiren Kahveci, şunları söyledi:

"Futbol kariyerim süresince layık görüldüğüm dönemlerde genç milli takımlar ve A Milli Takım’a gerekli özen, saygı, onur ve şerefimle hizmet ettiğime inanıyorum. Kariyerim boyunca formasını terlettiğim kulüplerde, inişler ve çıkışlar ile birlikte başarılı, güzel günler yaşadım. Ülkemi milli takımlar forması altında olduğu kadar, yurt dışındaki kariyerim boyunca gerekli şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Kariyerim boyunca birlikte çalıştığım TFF başkan ve yöneticilerine; kulüp başkanlarına ve yöneticilerine; teknik direktör ve yardımcı hocalarıma; kulüp çalışanlarına; futbolcu ağabeylerim, kardeşlerim ve arkadaşlarıma; tüm değerli basın mensubu yöneticilerine ve çalışanlarına; formasını terlettiğim kulüplerin taraftarlarına ve özellikle desteğini ve sevgisini hiçbir zaman eksik etmeyen Beşiktaş taraftarına, camiasına ve benden desteklerini ve sevgilerini esirgemeyen tüm spor camiası bireylerine en içten teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ayrıca hiçbir şart ve koşul gözetmeksizin her daim bana destek olan ve sevgilerini hiçbir zaman esirgemeyen sevgili eşim ve aileme sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum."

Bu arada Nihat Kahveci, geçtiğimiz günlerde vefat eden KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Lefter Küçükandonyadis ve milli kayakçı Aslı Nemutlu için başsağlığı dileğinde bulunarak, "KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş, Türk futbolunun ’Ordinaryüs’ lakaplı efsanevi futbolcusu değerli büyüğümüz Lefter Küçükandonyadis ve milli kayakçı kardeşimiz Aslı Nemutlu’nun aramızdan ayrılışları ile ilgili üzüntümü paylaşmak isterim. Allah rahmet eylesin, değerli ailelerine başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerine yer verdi.


Yorumlar (7)
yavuzalkan 10 yıl önce
nihat bu ülkenin yetiştirdiği en kıymetli en karakterli futbolcularındandır.....bundan sonraki hayatında başarılar dilerim
intikam 10 yıl önce
3 4 sene daha futbol oynardın.şanssızlıkmı desek , kadermi desek?üzüntü verici bi durum.
gkhncan 10 yıl önce
zaten bitikti geç bile kaldı. ayrıca beşiktaştan 3.5 milyon euro alıyodu demek takımı yuvası olarak görmese ne kadar alacaktı! gerçi o tüp kafaya müstehaktır herşey!
Enderp 10 yıl önce
O kadar yurtdışında kaldı ama yine de tam profesyonelce kariyer yönetimini benimseyemedi demek ki! Yurtdışında profesyonel uluslararası kontakları olan bir menajer bulsaydın şuanda oynuyor olurdun. Türkiye'de o kalitede menajer olmayınca sana takım bulamadılar tabiki.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Nihat seni seviyoruz ne de olsa Karadenizlisin ve Trabzon'u sevdiğini de biliyorum.Nihat keşke 2-3 sene daha top oynasaydın biraz erken oldu sanki.Gerçekten bizi Avrupa'da başarıyla temsil eden sayılı futbolculardansın.SENİ SEVİYORUZ...
k.alemdar 10 yıl önce
herkes seni kendince farkli hatirlayacak, ben seni ceklere attigin o golle hic unutmayacagim. bundan sonrasi icin hersey gönlünce olsun.
k.alemdar 10 yıl önce
herkes seni kendince bir sekilde hatirlayacaktir, ben seni ceklere attigin o golle hic untmayacagim. bundan sonrasi icin herse gönlünce olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@