Nihat Genç şoke etti

Oda Tv'deki yazısında Türk futbolunu derinden sarsan şike skandalını kaleme alan Nihat Genç, bu süreçteki tutumundan ötürü Trabzonspor'u sert bir dille eleştirirken, Fenerbahçe'yi takdir etti.Yaşanan süreçte Trabzonspor'un hak hukuk yerine Fenerbahçe'nin

Nihat Genç şoke etti

Oda Tv'deki yazısında Türk futbolunu derinden sarsan şike skandalını kaleme alan Nihat Genç, bu süreçteki tutumundan ötürü Trabzonspor'u sert bir dille eleştirirken, Fenerbahçe'yi takdir etti.

Yaşanan süreçte Trabzonspor'un hak hukuk yerine Fenerbahçe'nin gırtlağına sarılmasından ötürü utandığını belirten ulusalcı yazar, Fenerbahçe'nin direnişi ile ilgili olarak: "Ortada düpedüz bir onur ve direniş kavgası var. Sıra şikeye gelirse ve yargılanır ve hükmü verilirse, kalkar Fenerbahçe'den onun da hesabını hepimiz sorarız, ama gün, TAKDİR GÜNÜ'dür." dedi.

 

İşte Nihat Genç'in o yazısı;

Anadan doğma Trabzonsporluyum, Ahmet Suatlar, Şenol Güneşler sadece hayranlık duyduğum efsanelerim değil hayatımı da şekilleyen üstelik aynı mahallede kapı komşusu kadar yakınımdaki dev'lerdi. Ve bugün Şenol Güneş'in Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcu ve antrenörü olduğuna inanıyorum, geçen sene ki takımdan beş milli futbolcusunu satmasına rağmen ve Avrupa kupaları yorgunluğu ve Türkiye'yi sarsan karışıklıklara karşın takımını kafaya şampiyonluğa oynatmasını başardı.

 

ŞENOL GÜNEŞ'E İNANCIM TAM

Daha önceki sene (bu sene değil) Trabzonspor muhteşem bir sezon çıkardı, önümüzdeki sezon da hiç kuşkunuz olmasın Trabzonspor açık ara kafaya oynayacak çünkü Şenol Güneş var ve Şenol Güneş'e inancım tamdır.

 

Geçelim bunları, bu sene Trabzonspor yönetimi büyük bir yanlış yaptı, kamuoyunun da takdir ettiği bir şekilde haksızlığa uğradığını düşündü, buraya kadar tamam, ancak, haksızlığın hesabını federasyon ve adalet'ten sorması gerekirken tam tersine Fenerbahçe Kulübü'nü muhatap aldı ve bir büyük taktik hatası olarak saha dışında Fenerbahçe'yle gereksiz yere düşmanlaştı.

 

TRABZON AŞKIMIZ YENİDEN ALEVLENDİ

Burada kulüp yöneticilerinin payı var ama fazla değil, çünkü, dışarıdan Trabzonspor parsasından yemeye alışmış sağ politikacılar kulüp yönetimini de aşan beyanatları ve gazlarıyla Trabzonspor taraftarıyla Fenerbahçe'yi karşı karşıya getirdiler.

 

Trabzonspor ne çekmişse ve yine niye şampiyon olamıyorsa bunun sebebi sağcı ve mafyatik politikacıların kulübün çevresini sarmış olmasıdır, bu yüzden on yıllar boyunca bir türlü Trabzonspor yönetimini sevemedik, ısınamadık, hatta tavrımızı koyduk. Ancak Özkan Sümerler, Atay ağbiler sıfır borçlu ve para babasına ihtiyaç duymayan dengeli bütçelerle Trabzonspor'u yönetmeye başladığı günden beri Trabzonspor aşkımız yeniden alevlendi. (Bu arada Özkan Sümer'in Türkiye'nin en ateşli seyircisine rağmen tel örgüleri Türkiye statlarından ilk kaldıran bir devrimci olduğunu ve yine Fenerbahçe'nin aleni haksızlıkları karşısında bir 'onur' hissiyatına çok haklı şövalye gururuyla girip başkanlığı bıraktığını unutmayalım.)

 

SAÇMA SAPAN SİYASİLER TARAFTARI GALEYANA GETİRDİ

Sonunda zıvanadan çıkmış karma karışık bir sezon yaşadık ve Trabzonspor anasının ak sütü kadar helal olduğu konularda bile haksız ve ezikliğinden çıldırmış bir hale sokuldu. Bu fotoğrafın sorumlusu tekrar ediyorum sağcı mafyatik politikacılardır, dışarıdan Trabzonspor'a maydanoz olan, taraftarı galeyana hazırlayan saçma sapan siyasilerdir.

 

Trabzonspor yönetimi çok haklı olduğu gerçeğinden hareket edip bu politikacıların Trabzonspor taraftarını Fenerbahçe'yle saha dışı düşmanlığa aleni soyunduran çıkışlarını ya görmezden geldi ya da iktidara karşı konuşmayı beceremediği için sessiz kalıp, taraftarının hissiyatının kulüp dışı şekillenmesine maalesef seyirci kaldı.

 

SONUNDA OLAN OLDU

Sonunda olan oldu, Sadri Şener'i ne kadar takdir etsek de bir rakip futbolcunun boynuna kabadayıca asılmasını affedebilmemiz mümkün değildir, Sadri Bey, birinin yakasına yapışmak istiyorsa, Trabzonspor etrafında durmaksızın holiganca beyanat sallayanların boğazına sarılsın.

 

Sonunda ne oldu, Trabzonspor tarihinde ilk defa harbi futboluyla ezdiği üç büyüklerin karşısında ezik, kişiliksiz bir hale getirildi, sebebi, özetle, Trabzonspor yönetimi, Trabzon taraftarının hissiyatını şekilleyen mafyatik sağcı siyasi ve gazetelerin verdiği zararları ya göremedi ya ciddiye almadı.

 

HERKES HAKKINI HUKUKTA ARAYACAK

Trabzonspor birinci lige ikinci lige çıkıp da tek düşmeyen takımdır, bugün Trabzonspor'u futbol tarihimizden çıkarın, Türk Futbolu'nun İstanbul içinde İstanbul takımları arasında bir müsabakalar zinciri olduğunu görürsünüz.

 

Devamı Sayfa 2'de


[PAGE]

Ancak görüşüm odur ki haklılığı yüzde yüz hakikat olmasına rağmen bu sene sanki küme düşmüş sanki her gelene sekiz on sıfır yenilmiş kadar ağır bir onur yenilgisinin içine işte bu kulübüne sahip olamayan yöneticiler yüzünden düşürülmüştür.

 

Hakkınızı adalet'ten arayacaksınız, hesabınızı federasyon soracaksınız, doğrusu budur, ancak Trabzonspor yönetimi çok yanlış yerde Fenerbahçe Kulübü'nün yakasına yapıştı ve Fenerbahçe kulübünü suçlamaya başladı. Eğer birisi evimi soymuşsa birisi beni dövmüşse herkes hakkını hukuk'ta arayacak. Ancak hiçbir yöneticimiz saçma sapan hukuk sürecine akıllara seza iddialara hop bu kadar da değil demedi, aksine, sırf işlerine geliyor diye güya sabırla bekledi.

 

ŞİKEYE KARAR VERECEK YARGIDIR

Adalet'in savcıların görevi neydi, suçlu varsa, belgen varsa, alıp yargılarsın, birkaç ay içinde üç-dört mahkemeyle yargını hükmünü verirsin, iş biter. Niye uzatıyorsun, niye onca insanı aylarca yıllarca içerde tutuyorsun, sebebi nedir... Ve savcılar davaları lüzumsuzca uzattıkça hepimizden 'ne güzel şikeyi temizliyorlar' diye doya doya takdir destek beklediler. Ve bu davaları uzatmalarının tek sebebi de 'yargıyla hükümle' ulaşamayacakları sonucu, süreci uzatarak bizlerden 'yahu doğru ya şike çok kötü çok ağır cezalandırmalı' düşüncesine katılmamızı beklediler.

 

Tam tersine, iş, şike iddialarından çıkıp Fenerbahçe'yi yok etmeye kadar vardı. Şike vardır yoktur buna karar verecek olan yargıdır, adalettir, yargının en önemli özelliği de şüpheleri hızla ortadan kaldırıp suçluysa suçlu suçsuzsa kararını hemen vermesi, böyle yapmadı. Süreci uzatarak toplum huzuruna zarar verdiler. Davalar uzayarak boşlukta kalan şüpheler büyüdü ve şike iddiaları manşetlerde bambaşka asılsız suçlamalara dönüştü, bir yıkıma, bir tarihten silmeye dönüştü.

 

FENERBAHÇE ŞİKENİN DE ÖTESİNDE YIPRATILDI

Adalet'in süreci uzatması karşısında iktidara göbekten bağlanmış yandaş yalaka yazarlar ağzını açıp bir kez 'cemaat' diyemedi, Trabzonspor yönetimi hiç diyemedi, güya masumca bir kenarda kararı hükmü bekledi.

 

Ancak suçlamalar iftiralara yok etmeye doğru yöneldiğini artık aklı kesen herkesin fark ettiği günlerde, Trabzonspor yönetiminin, hop kardeşim, bir dakika, bizim derdimiz savcıların şike iddiasıdır, vardır yoktur karar verin, Fenerbahçe haksızlık yapmışsa ortaya çıkartın, ama Fenerbahçe'ye bizlerin de mağduriyetini kullanarak çullanmanız hatta parçalamanıza önce biz izin vermeyiz, demeliydi, onur, asalet böyle bir şeydir.

 

Hayır, Fenerbahçe manşetlerde şikenin de ötesinde yıpratılırken bir ezeli rakip karanlık yöntemlerle yok edilirken artık bu bizim çıkarımıza uygun düşür diye mi yoksa beceriksizlikten yoksa basında sözlerini yansıtacak kadar yer bulamadıklarından mı bilemem, sustular, beklediler.

 

YANAN FENER DEĞİL TRABZON OLDU

Ve bu anlamlı mı dersin hınzır mı dersin sinsi mi dersin bekleyişleri, Fenerbahçe'yi değil Trabzonspor'u yıprattı.

 

Devamı Sayfa 3'te


[PAGE]

Şike iddialarını aramızda konuşuruz ancak resmi olarak dillendirmeyi hak kazanmamız için yargının bir hükmünü kararını beklemeliyiz, derken, federasyon dahi, sahaya yansıtılmış şike yoktur, diyerek, Trabzonspor'un başından aşağı kaynar sular dökülmüş oldu.

 

Yanan Fenerbahçe değil Trabzonspor oldu.

 

Sebebi çok basit, rakibi, şike dışında fazladan dayaklar yerken seyirci kalması, hatta hoşuna giden bir tavra girmesidir.

 

Bu tavrı benim gibi anadan doğma bir Trabzonsporlu'nun kabullenmesi asla mümkün değildir.

 

TRABZON YÖNETİMİ HEPİMİZİ UTANDIRDI

Özetle, cemaate, sağcı AKP'li politikacılara ve onların yalan yanlış uyduruk iddiaları ve beyanlarına sessiz kalan Trabzonspor yönetimi bu süreçte, iflas etmiş hepimizi utandırmıştır.

 

Eviniz soyulmuşsa hukuktan evimizi işte bu hırsızlar soymuş diye şikayetçi olursunuz, ancak, iş polise mahkemeye gidince, birileri sadece eviniz soyulmadı bir de hiç olmadığı vuku bulmadığı halde kızlarınıza da tecavüz ettiler deyince, sessiz kaldınız, doğrusu, hayır, sadece evimizi soydular, kızlarımıza dokunmadılar diyecek yüreklilikte asalet içinde olacaktınız, beceremediniz ve BU ONUR ASALET MAÇINI KAYBETTİNİZ...

 

HER ŞEY GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE OLDU

Karşı tarafta ne oldu, Fenerbahçeli herkes bu takımın kabul edilmez alengirli işlerin içinde olabileceğini taa başından beri tahmin ediyor seziyor biliyordu, ama savcılık işinin bir şike iddiasını çoktan aştığını fark ettiler ve bambaşka amaçlarla Fenerbahçe'ye saldırıldığını gayet açıkça gördüler ve hemen pozisyon aldılar.

 

Beraber oldular, tarihte olmadık kadar birlik oldular, direndiler, doğrudur yanlıştır onlar da seziyordu ama buna rağmen başkanlarına ölümüne sahip çıktılar.

 

Ve her şey hepimizin gözleri önünde oldu.

 

Bu topraklarda bu süreci izleyen taraflı tarafsız herkes bir şeyler'in çok tuhaf seyrettiğini gördü, ayıldı, uyandı, tepki gösterdi...

 

Ve hepimiz iyidir kötüdür doğrudur hala bilemeyiz ama başkanlarına sahip çıkan, gaz bombalarına karşı direnen, bütün iftiraları karambolden çıkartıp tek tek ispat haline getiren, olur olmaz suçlamalara karşı susmayıp aksine belgeleyip takımına sahip çıkarak, milyonların gizli sevgisini kazandı.

 

ŞİKE VARDIR, YOKTUR BİLMİYORUZ

Gizli diyorum, çünkü taraftarlık çok sert bir duygudur, bir Trabzonlu Galatasaraylı Beşiktaşlı'nın bugünlerde kalkıp en büyük rakiplerini 'takdir etmeleri' çok zordur, çok zor.

 

Takdir duygusu için bir insanın evrimleşmesi gerekir, sanatkar olması büyük aşkın bir siyasetçi olması gerekir.

 

Devamı Sayfa 4'te


[PAGE]

Ancak eser vermiş ancak kendine güveni çok ileri insanlar 'takdir edebilir', çünkü, takdir edebilmek için dünyanın en güzel şeyiyle, yani Güzel'in kendisiyle tanışmış olmanız gerekir.

 

Siyasi olarak, sosyal olarak, sanat eseri olarak 'güzel' olan nedir, türlü tarifleri vardır ancak güzel'in en baştaki tanımı güzel 'tamamlanmış bir şeydir'.

 

Bir çiçekte kusur bulamazsınız, Ay'da Güneş'te mükemmel bir sanat eser'inde kusur bulamazsınız, ilave yapamazsınız, şurası da şöyle olsun diyemezsiniz.

 

Mesela siyaset konuşuyorsak, bağımsızlık güzellerin güzelidir, mesela onur güzellerin güzelidir, mesela, direnmek, güzellerin en güzelidir.

 

Şike vardır yoktur şüphelidir değildir, şu anda bilemeyiz, bu saatten sonra artık bunlar hiç önemli de değildir, bildiğimiz, Fenerbahçe taraftarları bize Güzeller'in Güzeli, unuttuğumuz çoktandır hayatımızda olmayan en güzel şeyleri hatırlattı. Onur gibi... Direniş gibi...

 

GÜZELİ TAKDİR GÜNÜDÜR

Onur ve Direniş, nerde olursa olsun nasıl olursa olsun, hangi ülke hangi coğrafyada hangi iklimde olursa olsun, tüm dünya tarihinde yaratılmış en güzel şeydir.

 

Ancak Güzel kadar güzel başka bir şey daha vardır, o da GÜZEL'İ TAKDİR EDECEK İNSANLAR'IN varlığıdır.

 

Güzel'i takdir edebilmeniz için içinizde, başkalarından ölümüne sonsuza kadar asla takdir beklemeyen tek başına soylu yalnız bir insan olabilmeniz gerekir...

 

Beşiktaşlılar, Galatasaraylılar, Trabzonsporlular, kırın içinizdeki hırs rekabet zincirlerini, bir anlık olsun, Güzel'i takdir edin...

 

Onur'u ve direnişi...

Bir gün Fenerbahçe'yi sahada harbi olarak kora kor yenmek ve bunun keyfini doya doya yaşamak istiyorsanız, bugün Fenerbahçe'nin onur ve direniş kavgasına hemen katılın, olmadı hak verin, olmadı, araya girip cazgırlık yapmayın, sulandırmayın.

 

Ortada düpedüz bir onur ve direniş kavgası var.

Sıra şikeye gelirse ve yargılanır ve hükmü verilirse, kalkar Fenerbahçe'den onun da hesabını hepimiz sorarız, ama gün, TAKDİR GÜNÜ'dür.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
scorpion - 6 yıl önce
Hiçde şoke olmadım adam doğruları yazmış.....
Avatar
sebatspor - 6 yıl önce
içimizdeki irlandalılar kendilerini belli etmeye başladı
Avatar
colak - 6 yıl önce
bu klübün aslan gibi taraftarı var herkes bizi biliyo çakma TRABZONLULARA MUHTAÇ DEĞİLİZ
Avatar
beşikdüzlü - 6 yıl önce
gayet başarılı bir yazı,siyasete teslim olmuş trabzonspor yönetimi rüzgar nereden eserse oraya savruldu.bir başkan futbolcu dövmeye inermi?inmesinin birtek sebebi var,başarısızlığı örtmeye çalışmak.camia yı birleştiremediler sonrada yalnız kaldık diyorlar valla pes
Avatar
cesur yürek - 6 yıl önce
bu adamın yıllar önce bir yazısını okumuştum.FB lilerin tepki için "talan etme" kültürleri ile benzeştiğimiz için aslında tüm TRABZONSPORluların ruhunda fenerlilik olduğu şeklinde saçmalamıştı.tevekkeli değilmiş adama ruhen fenerliymiş.
Avatar
Hasan Altiner - 6 yıl önce
Bravo bazen birşeyleri anlatmak için doğrularlar yanlışları iç ice sokmayacaksin, doğru birtane olur herzaman , bu maması elinden alınmış mahluk , kuşanmak tasa bak yapıyor ama biz bunları yemiyoruz , bu isin basında Trabzonspor bu yolu izlemişti ama sikebahcenin ismi geçince olay bu boyuta geldi,yani bu işle uğraşanlar hiç düşünememişti bu ısı bu herif niye daha önce uyarmadı bizleri simdimi aklına geldi , biz bu süreçte öğreneceğimizi ogrendik
Avatar
akcaabatli - 6 yıl önce
Nihat GENÇ haklı bence.Bizim kulübümüzün desteklediği Demirören ne haltlar yedi hepimiz gördük.Ayrıca futbolun tam göbeğinde siyaset var şu anda.Yalan mı?İşimize geldiği gibi değil,doğru olana doğru demeyi bilmemiz gerekiyor bence.
Avatar
altınel - 6 yıl önce
bu nihat genç türkiyede yaşamıyor herhalde.yada olanlardan haberi yok.birisi buna türkiyede hukukun zorbalardan taraf olduğunu söylemesi lazım .ezilenler hukuktan faydalanamıyorki.yargının sonucu diye bir şey yok.yargı yokki sonuç olsun.neyin sonucun bekleyeceğiz.mehmet baransu yazdı zaten ocak ayında senaryo işlemeye başladı diye.nihat geç hala şike varmı yokmu diye süreç beklenmeli diyor.mehmet baransuya derhal fahri hemşerilik ünvanı verilmeli.nihat gencide allah bildiği gibi yapsın...