alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Mosturoğlu intihara kalkıştı!

Şike tutuklusu Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun, koğuşunda intihara teşebbüs ettiği ortaya çıktı. Mosturoğlu, geçtiğimiz pazar günü sabaha karşı 04.00 sıralarında Metris Cezaevi’nde tutulduğu A8 koğuşunda, boynunu keserek intihar girişimin

Spor 07.12.2011, 08:22
Mosturoğlu intihara kalkıştı!

Şike tutuklusu Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun, koğuşunda intihara teşebbüs ettiği ortaya çıktı. Mosturoğlu, geçtiğimiz pazar günü sabaha karşı 04.00 sıralarında Metris Cezaevi’nde tutulduğu A8 koğuşunda, boynunu keserek intihar girişiminde bulundu. Tutuklandığı 7 Temmuz’dan itibaren depresyon tedavisi gördüğü bilinen Şekip Mosturoğlu, hemen Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Boğazında bir kesik yarası olduğu tespit edilen Mosturoğlu’nun, bu yarayı kesici bir aletle mi yaptığı, yoksa kendisini asmaya mı çalıştığı konusunda bir bilgi verilmedi. Tedavisinin ardından önceki gün akşam saatlerinde cezaevine geri götürülen Mosturoğlu’nun hastanedeki kayıtlarında, intihara teşebbüs anlamına gelen Latince “suicide” ibaresinin yer aldığı öğrenildi.

VETODAN SONRA KÖTÜLEŞMİŞTİ

Asbaşkan Mosturoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün şike yasasındaki değişikliği veto etmesinin ardından ruh sağlığının daha da kötüye gittiği öne sürüldü. Cumartesi akşamı koğuş arkadaşı Sami Dinç ile kavga ettiği de ortaya çıkan Mosturoğlu’nun geçtiğimiz ay da cezaevinde intihara teşebbüs ettiği öne sürülmüş, ancak bu iddia hem avukatı, hem de eşi tarafından yalanlanmıştı.

Şekip Mosturoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nda Haluk Ulusoy ve Levent Bıçakcı dönemlerinde Hukuk Kurulları’nda yer aldı. Ardından Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na seçildi. Mosturoğlu, Sarı-Lacivertli kulübün davalarında avukat olarak görev yaptı, aynı anda Spor Hukuku Enstitüsü Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. Mosturoğlu, şu anda Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunmasına sebep olan 6222 no’lu Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa’nın hazırlanmasına ciddi katkılarda bulunmuştu. Yine yasanın yürürlüğe girmesi konusunda da Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la birlikte önemli rol oynamıştı. Büyük emek verdiği yasayla Metris’e girdi.

ADLİYE KORİDORLARINDA YANKILANAN SES: YAKTIN BİZİ ŞEKİP

Şike operasyonunun ilk günlerinde Eskişehirspor’un eski teknik direktörü Bülent Uygun, adliye koridorlarında rastladığı Şekip Mosturoğlu’na, “Yaktın bizi Şekip” ifadesini kullanmıştı.


Yorumlar (7)
Ofli Adem 10 yıl önce
İntihara kalkışma Şekip. Bak koca parlamentonun tarihinde çok az rastlanancak birşekilde birleşip seni ve senin gibileri kurtarmak için gece gündüz çalışıyor. Sen gönlünü ferah tut. Çünkü benim ülkemde hala güçlülere kanunlar bile dokunamıyor!!! Dokunuduğunda da kanun anında değişiyor.
ERKANZAGA 10 yıl önce
haber61 beni bu haberle cok güldürdünüz hele bülent uygunun yaktin bizi demesi adeta yere düsürdü beni gülmekten
ForeverTS 10 yıl önce
bu aralar çıkan haberlere dikkat edin, eğer bu hapistekilerden biri suçunu itiraf etmez ise burdan hiçbirşey çıkmaz, Aziz Y hariç, onun durumu kötü onu ancak yasanın değişmesi kısmen kurtarır.Eğerki şekip mderseki evet biz şike yaptık ozaman içerdeki fener ve sivas bağlantılı herkes ceza alacak, medyada şekip üzerine çıkan bu haberlerde ona aba altından sopa göstermek olduğunu unutmayın ve bu şifrefsiz boyalı istanbul koteklerinin oyununa gelmeyin. alın bir habertürk spor eki ve bakın o kapağı hazırlayanı o ekte yapılan haberleri fbtvde birine eki sne hazırla desen ancak bukadar olurdu heleki kapağın sağalt köşesinde çok küçük bir yere TrabSON OLMASIN başlığı yokmu... onları varya neyse sabah sabah baya bir günaha soktular bizi...
k.alemdar 10 yıl önce
sirf show dikkatleri oraya cekip acindirma ayaklari bunlar, hakki calindi diye intihar ts genc taraftarlari hic kimse konusmamisti bile, gerceklik payi varsa cokta üzüldüm diyemem, herkes adam olacak önce.
BATU 10 yıl önce
Yıllar önce de taraftarlarımız sizin günahlarınız neticesinde intahar etmişti.
camoka 10 yıl önce
çok keyifsizim bari bir iki tanesi kalpten gitse moral olurdu en azından
haldizenli 10 yıl önce
Şimdide Bu intihara Başvurma Taktikleri Meydana Çıktı, Acındırma Taktikleri ? Birtaneside Çıkıp Demiyorki Adam Olamadık Barı itiraf Edelim Diye, intiharı Adamlar Yapar Bunlar Gibi Korkaklar Yüzüne Gözüne Bulaştırırlar Hatta Hiç Beceremezler, Çünkü Korkakların işi Değildir intihar Etmek ? Yalancılar Sizi !...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@