Michel Platini'den şike açıklaması

 Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, Bosna-Hersek futbolunda yaşanan olaylardan UEFA olarak memnun olmadıklarını belirtti. Bazı temaslar için beraberindeki heyetle başkent Saraybosna’ya gelen UEFA  Başkanı Michel Platini, B

Spor 02.10.2012, 20:34
Michel Platini'den şike açıklaması

 

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, Bosna-Hersek futbolunda yaşanan olaylardan UEFA olarak memnun olmadıklarını belirtti.
 
Bazı temaslar için beraberindeki heyetle başkent Saraybosna’ya gelen UEFA  Başkanı Michel Platini, Bosna-Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Vjekoslav Bevanda  ile görüştü. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya Bosna-Hersek Futbol  Federasyonu Normalleştirme Komitesi Başkanı İvitsa Osim de katıldı.
 
Gerçekleştirilen üçlü görüşmenin ardından Bakanlar Konseyi’nden yapılan  yazılı açıklamada, Bevanda’nın Bosna-Hersek futbolunun normalleştirilmesi için  gösterdiği çabalar, bu süreçte kurulan ve Bosna-Hersek futbolunun efsane  isimlerinden oluşan Normalleştirme Komitesi ile sürdürülen işbirliğinden dolayı  Platini’ye teşekkür ettiği belirtildi.
 
UEFA Başkanı Platini’nin de Bevanda’yı Normalleştirme Komitesi ile  gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında geldikleri son nokta hakkında  bilgilendirdiği ifade edildi. Platini’nin gelinen noktayı "sadece bir başlangıç"  olarak nitelendirdiğine işaret edilen açıklamada, Platini’nin UEFA ve  Bosna-Hersek Futbol Federasyonu arasındaki işbirliğinin gelişerek devam  edeceğini, bunun ülkeye yeni ve modern stadyumlar yapılmasını, altyapı  yatırımlarını kapsadığını dile getirdiği kaydedildi.
       
"Şike konusuna tolerans göstermeyeceğiz"
Parlamento binasındaki toplantının ardından başkentteki Asim  Ferhatoviç-Hase Olimpiyat Stadı’na geçen Platini, burada gazetecilerin sorularını  cevapladı.
 
Bosna-Hersek futbolunda yaşanan olaylardan UEFA olarak memnun  olmadıklarını ve bu nedenle Normalleştirme Komitesi kurulduğunu belirten Platini,  "bu komitenin gençliğinde hayranlıkla seyrettiği ve sonrasında birlikte oynama  şansı da bulduğu efsane isimlerden oluştuğunu" söyledi.
 
Komitenin kurulmasının ardından iki yıl geçtiğini belirten Platini,  "Gelinen bu nokta için Komite üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa zamanda  çok yol katettik, katetmeye de devam edeceğiz. Sayın Başbakan’a da ilettim,  burada da tekrarlamak istiyorum; Biz UEFA olarak tek başımıza bunu başaramayız.  Bosna-Hersek hükümeti de bu hususta bize yardımcı olmalı. Böylelikle Bosna-Hersek  Futbol Federasyonu’na, gençlere ve ülkenin futbol geleceğine yardım etmiş oluruz"  diye konuştu.
 
Başkent Saraybosna’da yarın düzenlenecek Fair Play ve Sosyal Sorumluluk  Komitesi toplantısına da değinen Platini, UEFA tarihinde ilk kez böyle bir  toplantı düzenleneceğine dikkati çekti. Michel Platini, bunun iki yıldır görevde  olan Normalleştirme Komitesi’nin başarısının en büyük kanıtı olduğunu söyledi.
 
Gazetecilerin dünya genelindeki futbolda şike iddialarına ilişkin  sorularına cevap vermekten kaçınan Platini, UEFA’nın şike konusuna hiçbir şekilde  tolerans göstermeyeceğini vurguladı.
Yorumlar (11)
Yusuf Altuntaş 8 yıl önce
Bosna hersek lilere en basit cözüm benden gelsin verin şu para kölesine 31 milyon dolar kapasın cenesini
murat toygar 8 yıl önce
şike Türkiiye de olunca da arkasını döndü yürüdü,şenes abisi gücenir sonra.
deli gibi seven 8 yıl önce
ya sen türkiye t.f.f sine nden sormuyorsunki devletin mahkemsinin karari sizin ülkenizemi ait yoksa baska bir ülkeyemi ait....bos konusuyorsun sayin pilatini...kologlu
gökhan sarac 8 yıl önce
tabi bosna hükümetide bizimki gibi parayı koysun cebinize her şey süt liman olur....
ahmet mert 8 yıl önce
Senin gibilerden medet ummak, Barzani'den medet ummak. Acizliktir. Sen futbola Fransız kaldın. Yapı Kredi'den ne karşılığı 30 milyon Avro aldın açıkla pis Fransız.
osman kara 8 yıl önce
Enbüyük şikeci UEFA dır geçen sene İnter,moskova maçını pilatini çsk moskova adına

interden satın aldı,bunlar para içün herşeyi yaparlar.
adil türk 8 yıl önce
Şike ile ilgili soruşturma devam ederken.Aynı külübün yöneticisinin şirketiyle sponsorluk anlaşması yapmanız sizce etik mi? Önce buna cevap verin.Dürüst bir insan böyle bir anlaşmaya asla yanaşmaz.Dikkatli davranır.PARAYI GÖRÜNCE PAÇALARI SUYA İNDİRDİNİZ.
ismail markaloğlu 8 yıl önce
Parası olana Tölerans, parası olmayana tölerans yok,Şikeci Platini
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@