banner539

banner526

banner533

banner513

Mahmut Özgener'e sert tepki

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in “Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı 'Yasin'lerle çıktık yola Ogün'ler çok yakında' yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlike

Spor 05.01.2009, 17:40
Mahmut Özgener'e sert tepki
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in “Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı 'Yasin'lerle çıktık yola Ogün'ler çok yakında' yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Hiçbir şey yapılmadı, çok ürkütücüydü. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa…” açıklaması Trabzonspor Camiası'ndan çok sert karşılık gördü.

Radyospor'a konuşan bordo-mavili kulübün eski başkan ve yöneticileri, Mahmut Özgener'e ateş püskürdüler…

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “iyi çocuktur” dediği Futbol Federasyonu Mahmut Özgener'in, adı geçen “pankart” ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan, bu açıklamayı yapmış olabileceğini söyledi

Özgener gaflete düşmüştür
Birisi, pankart olarak anılamayacak kadar küçük bir kartona yazı yazmış. Trabzon hassas bir bölge. Kimlerin Trabzon'da ne yapmak istediğini ben de bilmiyorum. Çok basit şeyleri cımbızla çekip, ortaya koyup Federasyon Başkanı'nın söylemiş olması abestir. Burada başkalarına zemin hazırlanırsa, başka pankartlar da açılırsa Trabzonsporlular'a, Trabzonlular'a yüklemenin de doğru olmayacağı kanaatindeyim. Ortada yönlendirme, abartma ve yanlış anlama var. Ortadoğu ateş çemberi içerisindeyken, bizim de rahat bırakılacağımızı düşünmek yanlıştır. Türkiye'nin, bayrağına en sadık yöreyi de kışkırtmak, karşıkmış gibi göstermek isteyen güçler var. O zafiyeti oluşturup, amaçlarına yönelik eylemler için daha rahat bir zemin bulacağını düşünen ama yanılan güçler var.Dikkatli olmakta fayda var. Federasyon Başkanı'nın da neyi abartıp neyi abartmayacağını da iyi düşünmesi lazım. Mahmut esasında iyi çocuktur, belki de o yazının büyük bir pankart mı el yazısı bir karton mu olduğunu bilmiyordur. Gaflete düşmüştür…

Özgener'e en sert tepkiyi Trabzonspor Eski Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu verdi. “Ufak insanlar ufak konularla meşgul olur” diyen Hcıosmanoğlu'nun sert eleştirilerinden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da nasibini alırken, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in tutumunun da Mahmut Özgener'i cesaretlendirdiğini iddia etti.

Özgener düzgün adamsa imam olsun
Federasyon Başkanı yeterli bir adam olsaydı; o protesto için binaya yürüyenlerin, Trabzonspor sevdalıları olduğunu dikkate alırdı. Trabzon o kartona yazı yazan üç tane çapulcuya mı kalmış?

Trabzon'un hakları yendiği zaman, bizi temsil edecek olan bu çapulcular mı da siz onları kale alıyorsunuz? Bunu yapmanın bir bedeli vardır, bu bedeli tarih önünde ödersiniz ya da size ödettirirler.

Büyük insanlar büyük projelerle uğraşır, böyle ufak insanlar da ufak olayları değerlendirmeye alır. Demek ki Başkan da ufak bir insan ki böyle ufak bir olayı Türkiye'nin gündemine taşır. Ben federasyon başkanı olsam en çok ne dokunurdu biliyor musunuz?

Başkan güzide iki kulübün maçını seyrediyor, sağında solunda başkanlar, etrafta devlet erkanı, arkasında da ülke futboluna hizmetlerinden dolayı protokol tribününde olmaya hak kazanmış seçkin insanlar… Tribünde taraftar bağırır, yapmamaları lazımdır ama ana avrat küfür eder! Ama tribünler “i.. federasyon o… çocuğu hakemler” diye bağırırken, protokol tribünündeki o seçkin insanlar, aynı küfürleri ayağa kalkıp başkanın arkasında ettiği zaman, başkan arkasına dönüp baktığında o insanlarla göz göze geldikten ve tekrar önüne döndükten sonra arkadaki o insanlar tempolarını arttırdığı zaman, hem de el hareketleriyle bunu yaptığı zaman, gururuna dokunması lazımdı. “En çok üzüldüğüm olay buydu” demesi lazımdı.

Başkan elbette ki düzgün insandır ama düzgün insansa camide imamlık yapsın. Bize sorun çözecek adam lazım.

Bu işlerin başı Aziz Yıldırım
İlk yarıya bakalım, bariz emek hırsızları var. Bu tezgahı hazırlayan kulüp başkanları da belli. Bu sistem Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hizmet ediyor.

Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın hakları korunuyor, onlara hiçbir şekilde adaletsizlik yapılmıyor. Seni böylesine sahadan silen unsurları ve onların uzantıları bu organizasyonu yapıyor…

Bu işin başı zaten Aziz Yıldırım, Aziz Babası Federasyon Başkanı'nı, Sadri Şener'le barıştırıyor… Aziz Yıldırım kim ki beni biriyle barıştıracak! Siz de buna izin verirseniz Federasyon Başkanı da Trabzon'da misyonerlik faaliyetleri yapan, bu ülkenin hainlerinin, ne şekilde maşa olarak kullandığı belli olmayan iki tane şarlatanın yazdığı kartonu değerlendirmeye alır…

Trabzonspor Eski Asbaşkanı, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da “bir Federasyon Başkanı olarak ben de ürktüm” diye sözlerine başladı:

Ben de Mahmut Özgener'den ürktüm
Ben de ürktüm ağabey… Federasyon Başkanı eğer böyle bir beyanat veriyorsa, ilk yarıdaki en vahim olay buysa ben de federasyon Başkanı'ndan ürktüm. Allah sonumuzu hayır etsin. Çocuğun biri bir kartonu, pankartın altına iliştirmiş de bu en vahim olay olmuşsa vay halimize. Demek ki federasyon başkanı bir metreden ötesini göremiyor. Ben de bir federasyon başkanı olarak bunları sölerken, büyük üzüntü duyuyorum.
Yorumlar (16)
kaankarahan 12 yıl önce
Hasan Doğan nasıl bu adamı yardımcı alımış.Adam bariz kabiliytsiz..Ropörtaj verirken oturuşu ellerini nereye kıyacağını bilemeyişi,insanları ikna edemeyişi ve tabiki o talihsiz gaflet içinde yaptığı açıklama.yazıklar olsun.gördüğüm en kalitesiz başakn zaten tombaladan çıkmadı mı.Tüm Trabzonspor taraftarından özür dilemeli.
MEHMET KÜÇÜK 12 yıl önce
Federasyon başkanı TRABZONSPORUN hakları gasp edilirgen susacaksın, başkanımız konuşunca ceza vererek susdurmaya calışacaksın tepki gösderen taraftara kızacaksın .Bu davranışlar sana yakışabilir ama TÜRKİYE CUMHURİYETİ federasyonuna yakışmaz.Bu nedenle yapacağın en doğru işlemin isdifa ederek ayrılmandır.Trabzonsporun haklarının gasp edildiği an daha çok tepki gösdereceğiz.Trabzonlu ve Trabzobsporluların bir diyeceği olduğu kanaatindeyim.Bu tip insanlara cevap vermezsek kendilerini haklı görürler.Trabzonun ileri gelenlerinden bu konuda aciklama bekliyorum.Trabzonun ileri gelenlerine selam olsun.
nuri cebiroglu 12 yıl önce
sayın onursal başkanımla bırlıkte sayın hacıosmanoğlu ve sayın ağaoğlunun yaptıkları açıklamalar nedenıyle tebrık edıyoum.hacıosmanoğlunu bıraz daha net konuştuğu için ıkı defa tebrık edıyorum.trabzonun önemlı şahsiyetlerının artık seslerı daha gür çıkmalırıdr dıye düşünüyorum.
sebahattin 12 yıl önce
yonetim neden bu konuda sessiz kaldi anlamadim hic bir tebkilerini gormedim yani masinda kufredenleri gormuyor asli astari belli olmayan pankarti gundeme getiriyor utanmaz adam bu
CILGIN TARAFTAR 12 yıl önce
kendine gel sayin mahmut bey bizimle oynamanimi soylediler sana yoksa birileri bizimle uğraşirsan bizlerde senlen ve senin yandaşlarinlan uğraşiriz bizler trabzonlu olarak zaten tiken ustude duran bir iliz onun icin bizim hassas konularimizlan uğraşma kendine gel SİNEK KÜCÜK AMA MİDE BULANDİRİ. bizlerlen uğraşmayiniz bizlen derken TRABZONUMLAN uğraşma KENDİNİZE GELİN SAYGİLAR
casa 12 yıl önce
Her kesim kendi sevdalısına katkı yapmakta,siz de Sevdalınız Trabzonspor'a maddi manevi katkı sağlayın ve bunu tüm tabana yayabilirsek o zaman rakibimiz İngiliz,İspanya ve İtalyan şampiyonları olur.
rasmus 12 yıl önce
uzatmaya gerek yok dünya TÜRKİYE'nin TÜRKİYE'de TRABZON'un kanını içiyor vede içecek.bu vampir lerle hesaplaşma zamanı mutlaka gelecektir.saygılarla
aöflee 12 yıl önce
eyyyyyy trabzonlular ve trabzonsporlular trabzonun ve trabzonsporun kendinden başka dostu yokturrrr.yılbaşı gecesi taksimde taciz olmuşta show tv haberde gösteriyo bir kızı çocuğa saldırırken çocuğun boynundada bordo-mavi kaşkol var.show tv nin kamerası kaşkolu öyle bir zumluyoki arkadanda haberi sunan adamın sesi geliyo kaşkolun bordo mavi olması dikkat çeken bir olay.italyan sanatçıya gebzede tecavüz edildi ahh o olay trabzonda olacaktı ki sen bak tv lere gazetelere boy boy dakika dakika nası yayınlıyolar.mehmet akif ersoy ne demiş "ulusun korkma"boşverelim ne derseler desinler biz bebek olarak geldik dünyaya ama tüm trabzonlular veya trabzonsporlular krallar gibi öleceğiz.ALLAH'A bir can borcumuz var mesele vatan,din,bayrak,ts ve trabzon olunca gerisi teferruattır.adamın biri diodu ki avni akerden telleri kaldırmayın o tellere elektrik verin nolduuuu.arkadaşlar onlar konuşur kervan yürür bu laf başka ama yayınlansın diye böyle yazdım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@