M.A. Aydınlar yalan konuşuyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı, hukuka ve ahlaka aykırı bir şey yaptığına inanmadığını, tamamen objektif bir şekilde TFF'ye hukuk ve danışmanlık hizmeti verdiğini söyledi.Helvacı, 6 Eylül ve 3 Kasım'daki iki belgeyi isti

Spor 02.02.2012, 09:49
M.A. Aydınlar yalan konuşuyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Baş Hukuk Müşaviri İlhan Helvacı, hukuka ve ahlaka aykırı bir şey yaptığına inanmadığını, tamamen objektif bir şekilde TFF'ye hukuk ve danışmanlık hizmeti verdiğini söyledi.

Helvacı, 6 Eylül ve 3 Kasım'daki iki belgeyi istifa eden eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'dan saklamadığını dile getirerek, "Başkanımız ne yazık ki, bir yorgunluk, dalgınlık anında bu beyanlarda bulundu.

3 Kasım'daki belge UEFA'nın, Fenerbahçe'nin TFF ve UEFA aleyhine açtığı davada UEFA'nın cevap dilekçesi. Bize 14 Kasım'da geliyor. 75 sayfa İngilizce metin var. Cornu'nun beyanlarına ilişkin 8 sayfalık beyanları var.

Biz bunu 14'ü öğleden sonra aldık, anlama, kavrama çalışması yapıyoruz. Biz başkanımıza bunu 18'inde ilettik. Niye vermeyelim, gizleyelim?" diye konuştu.

Başkan Aydınlar'ın istifasını öğrenmeden 1-2 dakika önce kendisine e-mail attığını anlatan Helvacı, "Hemen sonra telefonum çaldı. Başkanımızın aradığını sandım. Ama sonra bir gazeteci beni arayıp istifaları söyledi. Ben 'Şimdi duyuyorum' dedim.

Sayın başkan, kendi holdinginde hukuk departmanında çalışan 1 kişi veya 5 kişi böyle bir hata yaptığında kendi istifa mı ederdi, yoksa hatayı yapanları deyim yerindeyse kılıçtan mı geçirirdi" ifadesini kullandı.

İstifa etmeyeceğini vurgulayan İlhan Helvacı, "Ben işimi dürüstçe yapıyorum. Eğer bundan rahatsızlık varsa, bana çok rahatlıkla teşekkür ederler. Benim de TFF ilişkim sona erer, kendi mesleğine dönerim" dedi.

Helvacı, "Ben mesleğimi layıkıyla yapmak için büyük bir and içtim. Er ya da geç, bütün gerçekler ortaya çıkacak. Sonunda 'İlhan Helvacı günah keçisi ilan edilmiş' denilecek" diye konuşu.

İlhan Helvacı ayrıca, "UEFA'nın dilekçesinde, Futbol Federasyonu (Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne) gönderseydi, biz oynatırdık, diye bir şey yok.

Dilekçede, 'Gönderseydi biz disiplin soruşturması başlatırdık, o zaman federasyon çıkıp kendini savunabilirdi' deniliyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (13)
SELIM 9 yıl önce
Şunu artık tüm sağır sultan biliyor ki; sayın Aziz uşağı Aydınlar görevini yapmayıp sürekli olarak pisliği bulandırarak en sonunda da kaçarak FB sini kurtarabilme uğraşında olmuştur.Hatta ve hatta adam sıkıntıdan bunamış. Neyse kaçış nereye kadar bekleyeceğiz artık.
k.alemdar 9 yıl önce
keske basindan beri aydinlarin yalan söyledigini belirtseydiniz, simdi aydinlar yok konusursunuz, hata yapilirken belirtmek gerekir, bu durumda aydinlar kadar sizinde sucunuz var, birakin bu ayaklari. aydinlarin zifiri karanlik yönettigi bir kurumda sizler isik olamazsiniz.
k.alemdar 9 yıl önce
kendince birseyi bahane edip gittinde, bu bahanenle sap gibi ortada kaldin, yalanciligin eyyamciligin ortaya cikti, görev siran boyuncada sadece belli bir takim adina calismanida tescillemis oldun, kalibinin adami degilmisssin, seni anlattiklari gibi düzgün ve delikanli degilmissin, bu dünyada kacarsin, kutsal topraklara gittigin icin dini inancin vardir elbette, mahserde insanlar yakana yapisinca nasil kurtulacaksin onunda hesabini yapmisindir umarim.
naf_naf 9 yıl önce
aydınların fenerı kume dusuremezdı onun ıcın ayrıldı başkanlıktan...fenerı kurtarmak ıstedı ama olmadı baktıkı fener yonetımıyle ters dustuk..

şimdı aydınlar fenerı kume dusurmuş olsaydı kellesını alırdı bu medya sıfır olurdu..ıflas bıle ederdı...
ercalik 9 yıl önce
Arkadaşlar bu haber ulusal basınımızın (büyük) gazetelerinde neden yok.
şafak 9 yıl önce
Belge kaçışın sadece bahanesiydi. Adam giderken sanki Fener'e büyük bir yanlış yapılmış kanaati oluşturarak gitti. Yine Fener ile ortak kurmaca oyun oynadı ve oyunu pazarlamaya hazır medyaya zemin hazırladı. Böylece asıl mağdur ŞİKECİ FENER oldu.
şafak 9 yıl önce
Asıl amacı musabakaları talimatlara uygun oynatmak olan FFF ve MAA bunu unutup şikecileri koruma ve kollama işini yürüttü. Şike yapmak suç değil,

ama şikeci demek şikeyi ihbar etmek, cezalandırmak suç oldu. MAA'yı futbolseverler unutmayacaktır.
ihsan sabri akarsu 9 yıl önce
Maa dir ne yapsa yeridir. Once kendi konustuklarina bakacak. Dun ne dedim simdi ne diyorum. Son olaydan sanki yeni haberi olmuscasina altin bulmus madenci gibi sazan gibi cikti ortaya baltayi tasa vurdu. Ilk basta surec uzar diye tepki vermistim ama hayirlisi olmus. Tek olumlu karari istifa oldu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@