7m

7m

hyundai

Kupamız teslim edilmelidir!

Trabzonspor taraftarları, futboldaki şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla başlayan süreçteki tepkilerini dile getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu'nu binası önünde protesto gösterisi düzenledi.TFF'nin İstinye'de bulunan binası önünde topla

Spor 01.01.2012, 17:16
Kupamız teslim edilmelidir!

Trabzonspor taraftarları, futboldaki şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla başlayan süreçteki tepkilerini dile getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu'nu binası önünde protesto gösterisi düzenledi.

TFF'nin İstinye'de bulunan binası önünde toplanan yaklaşık 8 bine yakın grup, pankartlar ve sloganlarla TFF yönetimini protesto ederlerken, bina önünde bir süre horon oynadı.

İstanbul Trabzonsporlular Platformu Başkanı Ali Uzunay ve Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali, TFF binası önüne, üzerinde ''Temiz lig istiyoruz'' yazılı bir siyah çelenk bıraktı.

Ali Uzunay, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Trabzonsporluların temiz lig, hak ve 450.20120101171603.jpg

adalet için yürüdüğünü vurgulayarak, ''Defalarca hakkı gasp edilmiş, hayat alanı daraltılmış ve buna rağmen bir gün olsun başını öne eğmemiş, onurlu, azimli ve inatçı bir camianın temsilcileriyiz. Futbolun sadece ve sadece sonucu sahada belirlenen bir oyun olmasını istiyoruz'' dedi.

''Türk futbolunu iyileştirme, temizleme ve fair-play ruhu ile donatma sorumluluğu taşıyan kurumların, bazı camiaların hizmetine girmiş olmasını kabullenemiyor, elimizde bu kadar belge ve kanıt varken kaybedilen zamana da tahammül edemiyoruz'' ifadelerini kullanan Uzunay, ''Bu federasyon binasında yaşayan, hayatını bizlerin futbol sevgisi üzerinde sürdürenlerin, futbola, hayata ve futbol camiasına bakış açılarını, ahlak seviyelerini okudukça, gördükçe, önce üzülüyor, sonra sinirleniyoruz.

Ortayla çıkan çıplak gerçekler göstermektedir ki, Türk futbolu hiç bu kadar kirletilmemişti. Logosu üzerinde Türk bayrağı bulunan bir kuruma karşı durmak, önünde ona meydan okumak bize zor geliyor. Ama bize bu gücü ve hakkı veren, eli kirli, ruhu ve vicdanı bulunmayan, baktığı her şeyi para görenleri buradan temizleme hevesidir'' diye konuştu.

"58. MADDE TÜRK FUTBOLUNUN NAMUSUDUR"
Futbol Disiplin Talimatnamesi'nin şike yapan kulüplere verilen cezaları belirleyen 58. maddesinin değiştirilmesine yönelik çalışmalara da tepki gösteren Uzunay, ''58. madde, Türk futbolunun namusudur ve değiştirilemez. Spor kulüpleri, özellikle de Anadolu'daki spor kulüplerinin yönetici ve başkanları şunu çok iyi bilmelidirler ki, kulüplerinizin sahipleri Türk futbolseverleridir. 58. maddenin değişimine onay veremezsiniz. Şikecilerle işbirliği yapamazsınız, yapmamalısınız'' dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in yeniden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesini sert bir dille eleştiren Uzunay, ''Her maç kendisine küfür edenlere tek kelime cevap vermeyen Trabzonspor taraftarını cezalandırdınız. Gerçek ahlaksızları 4500.jpg

duymazlıktan geldiniz. Ekranlarda ağlayan ve yalanlarıyla sizleri itham edenlerin önünde diz çöktünüz. Hakkını arayan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'e de her Allah'ın günü ceza vermek hevesindesiniz. Bütün karar alıcılar iyi bilmelidir ki, oynanan her türlü haksız oyunu bozmaya gücümüz vardır ve bu gücü adalet yerin buluncaya kadar kullanacağız'' şeklinde konuştu.

GALATASARAYLILAR'DAN DESTEK
Trabzonspor taraftarlarının TFF binası önüne yaptığı protesto gösterisine Galatasaraylılardan da destek geldi.
TFF önüne gelen yaklaşık 30 kişilik Galatasaray taraftar grubu, Trabzonspor taraftarlarına destek verdiler.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
TFF'nin İstinye'deki binası önündeki protesto gösterisi sırasında, güvenlik güçleri geniş önlem aldı. Çevrede olası taşkınlıklara karşı tertibat alan polis, protestocu grubu çember içinde tuttu.

Taraftarlar, gösterinin ardından olaysız bir şekilde dağıldılar. 


Yorumlar (20)
davutatmis 10 yıl önce
hemde yaklasik iki bin elesdiriye sira gelince mangalda kül birakilmiyor ama kesin gülmüslerdir bize bu tarihi olayda biz daha cok olmaliydik diye düsünüyorum
gecesefi 10 yıl önce
İstanbul ve Trabzon'da yapılan protesto yürüyüşünü kanal 7 de 18 haberlerinde izleyin arkadaşlar..haberi ben yaptım çünkü Trabzonluyum..
Enderp 10 yıl önce
Şimdi LigTv'ye baktım, websitelerinde en ufak 1 tane bile haber yok bu protesto ile ilgili. TFF kadar LigTv'yide protesto etmeliyiz arkadaşlar. Aldığımız dekoderleri iptal edelim!! yazık!
HAMİERSAYAYDIN 10 yıl önce
sakaryadan gelenler yanlız 2000 idi ne alaka ben saat 3 de gitti dağıldı dedıler o zaman bile 10 bin kişi vardıkı bu dağılmış hali dedıler yani büyük fener gösterisi baz alınırsa 100 bin kişi oluyor soytarı medya onları onla çarpar bizi 10 a bölerya sizde 2 binn diyerek hedef ne anlayamadık
ercalik 10 yıl önce
bırakın artık avni aker dolmuyor havalarını bırakın bırakın bırakın unutmayınki 20bin/300bin herzaman 2bin/2milyondan daha büyük. siz oraya 20bin kişiyi toplayamadıktan sonra üzgünüm renktaşlar üzgünüm
DOĞANLI 10 yıl önce
İki binin haberi mi olur.Bırakın taraftar da inanmıyor kupaya
sulubere 10 yıl önce
Yürüyüşe gelmeyip sıcak evinde oturup sonra gelip burda ahkam kesenler siz bi susun. Yürüyüş süperdi. Gelen herkese teşekkürler.
matraks 10 yıl önce
ya istinye çok uzak,felaket trafik vardı sahil yolunda,1:30 da beşiktaştan çıktım, 15:45 te anca vardım, gelecek yürüyüş , protesto kadıköyde olsun. ayrıca yolda gördüklerim 2 binden fazlaydı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@