alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Kupa maçı öncesi soygun

İzmir'deki Atatürk Stadyumu'nda saat 19:00'da Bursaspor - Eskişehirspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçını izlemek için Eskişehir'den İzmir'e giden Eskişehirsporlu taraftarlar, Uşak'ta Perihan Güler'e ait tekel bayisini soydu.  Kalabalık şeki

Spor 25.04.2012, 19:15
Kupa maçı öncesi soygun

İzmir'deki Atatürk Stadyumu'nda saat 19:00'da Bursaspor - Eskişehirspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçını izlemek için Eskişehir'den İzmir'e giden Eskişehirsporlu taraftarlar, Uşak'ta Perihan Güler'e ait tekel bayisini soydu. 

 

Kalabalık şekilde girdikleri tekel bayiinde birkaç taraftar işyeri sahibini oyalarken diğer taraftarlar da sigara, bira ve şarap çaldı.

 

İzmir'deki Bursaspor-Eskişehirspor maçını izlemek için kente gitmek üzere Eskişehir'den yola çıkan Es-Es taraftarlarının içinde bulunduğu otobüs Uşak'ta mola verdi.Bu sırada bazı taraftarlar Perihan Güler'e ait tekel bayiine girdi. Taraftarların birkaç alışverişten sonra işyerinden ayrılmasının ardından durumdan şüphelenip güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Perihan Güler, hırsızlık olayını fark etti ve polisi aradı.

 

YANLIŞ OTOBÜS DURDURULDU

Uşak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, işyeri sahibi Perihan Güler'den bilgi aldıktan sonra Eskişehirspor taraftarlarını taşıyan otobüsün peşine düştü. Uşak-İzmir karayolunun 15'nci kilometresinde bölge trafik ekiplerince durdurulan bir taraftar otobüsü, eskort eşliğinde tekel bayiine getirildi. Taraftarların otobüsten inmesine izin vermeyen polis, taraftar grubunun sorumlusu ve işletme sahibi ile konu hakkında görüştükten sonra güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Otobüste arama yapan polis, sigara, bira ve şarap bulamazken, hırsızlık olayını gerçekleştiren taraftarların da bu otobüste olmadığını belirleyince otobüsün gitmesine izin verdi. Eskişehir'den 15 taraftar otobüsünün yola çıktığı öğrenildi.

 

İşyeri sahibi Perihan Güler, "Eskişehirspor taraftarlarını taşıyan otobüs işyerimin önünde durdu. İçeriye çok kalabalık girdiler. Bana şarap gösterdiler onun fiyatını söylerken, diğerleri sigara ve biraları almış. Bunların yaptığı sopardaki centilmenliğe yakışmayan bir hareket. Bu yapılan insanlığa sığar mı? Benim zararımı kim karşılayacak?" diye feryat etti. Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan, bu tarz olayları çözmesini istedi. Eskişehirspor taraftarlarının dönüşte bir olumsuzluk yapabileceği düşüncesiyle gece kentte yoğun güvenlik önlemi alınacağı bildirildi.

 

TARAFTARLAR ARASINDA GERGİNLİK

Ziraat Türkiye Kupası Yarı final maçında İzmir Atatürk Stadı'nda oynanacak karşılaşma öncesi polisle Bursaspor taraftarı arasında gerginlik yaşandı.

 

Gerginliğin Eskişehirsporlu taraftarların Bursaspor taraftarına şişe atmasından ve emniyet güçlerinin olayları bastırmak için Bursaspor taraftarını arbede bölgesinden uzaklaştırmaya çalışmasından kaynaklandığı gözlendi. Güvenlik güçleri Bursaspor taraftarına sert müdahalede bulundu. TOMA araçlarının yanı sıra atlı polislerin de olaylarda kullanması dikkat çekti. Yaşanan gerginlik büyümeden önlendi. Olaylar sırasında bazı Bursaspor taraftarlarının yaralandığı görüldü.


Yorumlar (3)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
2 takımın taraftarı da çok ateşli.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
İzmir'de çok karşıyakalı var ve Bursa'ya da gıcık oluyorlar olayların çıkması çok doğal.Maç yanlış yerde oynandı.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Bursa'nın yenmesine sevindim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@