Küme düşme bizi ilgilendirmez

UEFA yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir takımı ligden küme düşürüp düşürmeyeceğinin kendilerini ilgilendirmeyeceğini dile getirdi.UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bir takımın ligden küme düşürülüp düşürülmeyeceği ile ilgili a

Spor 12.12.2011, 16:24
Küme düşme bizi ilgilendirmez

UEFA yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir takımı ligden küme düşürüp düşürmeyeceğinin kendilerini ilgilendirmeyeceğini dile getirdi.

UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bir takımın ligden küme düşürülüp düşürülmeyeceği ile ilgili alacağı kararın, kendilerini ilgilendirmediğini belirtti.


Türkiye'deki şike soruşturması devam ederken, basında, şike suçundan küme düşmenin kaldırılması yönünde taleplerin olduğu haberleri yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan UEFA yetkilisi, TFF'nin kendi içinde alacağı bir kararın UEFA'yı ilgilendirmediğini ifade ederek, "TF'nin kendi içinde alacağı kararlar UEFA'yı ilgilendirmez. Ancak UEFA'yı ilgilendiren konuların başında, UEFA'nın terpit ettiği müsabakalar vardır.

Örneğin, Avrupa kupalarında yapılan şike kokan maçlar ya da oyuncuların dopingli çıkması. Bizi bunlar ilgilendiriyor. TFF'nin aldığı konular onları ilgilendirir. Küme düşürülüp düşürülmeyeceği de Federasyon'un kararıdır" dedi.


Yorumlar (3)
caravella 10 yıl önce
dikat edin uefa hep şikeden bahsediyor.teşvik demiyor kaldıki teşvik girişimi somut delil de yok ts mizde.neyi bekliyor bu fenerli tff.işi gücü ts yi lekelemek.
Cengiz Demir 10 yıl önce
Sikebahce´ye sikeli sampiyonlugu artik helal olsun. Gercekten büyük camiaymislar. Adamlar basbakan, spor bakani, cumhurbaskani tanimiyorlar....
k.alemdar 10 yıl önce
sevgili haber 61 yetkilileri, lütfen su haberin gerceklik payi var mi diye bir arastirma yaparmisiniz, bu istanbul medyasinin haberi kokuyor gibi, yoksa uefa gercekten böylemi düsünüyor, sayet böyle ise bunlarin ekmegine yag sürülmüs demektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@