vardallar

Kulüpler Birliği hayal görüyor

Galatasaray İkinci Başkanı Refik Arkan, 'şike' nedeniyle küme düşmenin kaldırılması yönünde çalışmalar yürüten Kulüpler Birliği'nin hayal gördüğünü söyledi. "Değişime UEFA da zaten müsaade etmeyecektir" ifadelerini kullandı.Şikeye teşebbüs eden kulüplere

Spor 15.12.2011, 08:56
Kulüpler Birliği hayal görüyor

Galatasaray İkinci Başkanı Refik Arkan, 'şike' nedeniyle küme düşmenin kaldırılması yönünde çalışmalar yürüten Kulüpler Birliği'nin hayal gördüğünü söyledi. "Değişime UEFA da zaten müsaade etmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Şikeye teşebbüs eden kulüplere küme düşme cezası öngören Futbol Federasyonu Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesinde değişilik yapma fikrine Galatasaray'dan bir karşı ses daha yükseldi. Sarı-Kırmızılı kulübün başkan yardımcısı Adnan Öztürk'ün ardından İkinci Başkan Refik Arkan da Kulüpler Birliği'nin 58. maddenin değiştirilmesi yönündeki çalışmalarına kesinlikle destek vermeyeceklerini açıkladı.

Yasa çok ağırdı

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılan değişiklikte Kulüpler Birliği'ne onay verdiklerini hatırlatan Arkan, "Destek verdik çünkü eski yasanın şartları çok ağırdı. Ancak Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesinin değiştirilmesini biz kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

Duruşumuz ilk günden belli

Galatasaray Spor Kulübü olarak küme düşme konusundaki duruşlarının ilk günden beri belli olduğunun altını çizen Arkan, “Bu maddede yapılacak herhangi bir değişikliğe zaten UEFA da müsaade etmeyecektir. Bence değişiklik yönünde çalışmalar yürütenler sadece hayal görüyor" ifadelerini kullandı.

 


Yorumlar (2)
çelenk 10 yıl önce
helal olsun galatasaray yönedicilerine bizim başkanda bodrumda zaten bu yılı bırakmış daha ilk yarı bitmedi başkanım sen yorulduysan bırak başkanlığı ts başkanlık yapacak insanlar coktur
miço 10 yıl önce
bu yasaya önce trabzon sonra galatasaray ve diğerleri izin verecektir mecburdurlar vermeye..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@