banner491

"Kimse mutlu değil"

Bu sezon ilk yarıdaki performansıyla beklentilerin altında kalan Trabzonspor'da Teknik Direktör Şenol Güneş, Antalya kampında  açıklamalarda bulundu.Takımın başına ilk geçtiği dönemde de sıkıntılar olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, "Bugün bu tablod

Bu sezon ilk yarıdaki performansıyla beklentilerin altında kalan Trabzonspor'da Teknik Direktör Şenol Güneş, Antalya kampında  açıklamalarda bulundu.


Takımın başına ilk geçtiği dönemde de sıkıntılar olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, "Bugün bu tabloda o kadar olmasa da yine sıkıntılar var. İstenen sonuçların alınamamasının verdiği bir güvensizlik ve moralsizlik var. Olumsuz eleştiriler çok fazla. İlk geldiğimizde böyle bir durum yoktu" dedi.

Sonuç olarak ilk yarıyı düşündüklerinin çok altında kapattıklarını ifade eden Güneş, "Bu durum sevgiyi, samimiyeti ve saygıyı sekteye uğrattı. Ana sıkıntılardan bir tanesi de bu" yorumunu yaptı.

Türk futbolunun bir kaos içinde olduğunu belirten Trabzonspor Teknik Direktörü, "Mutsuzluk hem bizde hem takımda hem de ülke futbolunda var. En iyi durumda olan Galatasaray'ın bile mutlu olduğuna inanmıyorum. Ligde liderler, Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kaldılar. Ancak mutlu olduklarını düşünmüyorum" dedi.

ÇOK KOLAY DAĞILIYORUZ

"Şehrin ve camianın beklediği oyunu bu sezon sahaya yansıtamadık" diyen Güneş, "Şu anda sıkıntımızın kaynağı bu. Trabzon futbolla yaşayan bir kent. Şu anda özellikle oyuncularımızın içerdeki maçlarda kolay etkileniyorlar. Bir de takım karakterini sağlam oluşturamadığımız için sürekli değişen bir kadromuz var. Başarılı olan bir kadronun olduğu yerde başarısız dönem geçirdiğimiz zaman güçlü bir karakter olumsuzlukları göğüsleyebilir. Ama tam tersi olunca sıkıntı çekiyoruz. Karşılıklı etkileşim, iyi oyun ve sonuçlar moral değerlerini arttırır. Kırılganlık fazla bizde. Hazırlık maçı olsun diğer maçlar olsun oyunun gidişine göre yediğimiz bir golle hemen darmadağın olabiliyor takım" ifadelerini kullandı.

YABANCI ÇOKLUĞU ZORLUYOR

Yabancı sayısındaki fazlalığın kendileri adına önemli bir olumsuzluk olduğunu söyleyen Güneş, "Türk oyuncular fazla olsaydı sıkıntımız olmazdı. Yerli az olunca sıkıntı oldu. En yoğun dönemimizde en büyük sıkıntıları yaşadık. Kadroda sıkıntılar var. Bunlar bizim eksikliklerimiz. Giray yok, Colman da bu sıkıntılı durumda bize faydalı olamayacak. Bamba ve Zokora da milli takımda bulunuyorlar. İdeal kadromuzu ortaya koyamadık. Rekabette de sıkıntı yaşadık. Mesela şu anda yabancı oyuncu fazlalığımız var ama belki de yabancı transfer etmemiz gerekecek. Gitmesi gereken oyuncular da gitmeyince yoruluyorum ve bunalıyorum" dedi.

FARKI KAPATACAK GÜCÜMÜZ VAR

Güneş, G.Saray ile aralarındaki 9 puanlık farkı da değerlendirerek "Puan farkını kapatacak bir yapımız var. Her maça final gözüyle bakacağız. Kaybettiğimiz maçlara bakarsak bir çok maçı kazanabilirdik. O maçların içerisinde hep o kırılganlıkları yaşadık. Kazanabilirdik ama olmadı. Bursa maçının bir beraberliği bile birçok şeyi değiştirirdi. Ama şimdi ikinci yarı kayıpları düşünmek yerine kazanabilmeyi düşünmeliyiz. Kazanma alışkanlığını sağlamalıyız" diye konuştu.

BAZILARI AİT HİSSETMİYOR

Bazı futbolcuların kendini takıma ait hissetmediğini söyleyen Güneş, "Bazıları o sorumluluk duygusunu henüz yakalayamadılar. Örneğin Yasin, Olcan, Volkan daha henüz kendilerini kanıtlayamadılar ki sorumluluk ve takım olma duygusunu yaşayabilsinler. Onlar da kendi içlerinde bunun savaşını, kavgasını veriyorlar" yorumunu yaptı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayati kahveci
hayati kahveci - 7 yıl Önce

Hep dert yanıyor...yabancı fazlaysa gönder,mutlu değiliz mutlu etmenin yolunu ara,moral bozuluyorsa elemanların ne işe yarar düzelt,farkı kapatmak mı...bu kafayla çoook zor.

sultan karayemiş
sultan karayemiş - 7 yıl Önce

Neden anlamak istemiyorsun ki... Artık birçok futbolcunun seninle çalışmak istediğini sanmıyorum.. Bir de seni çok seven benim gibi taraftarların da tepkisini almaya başladın. Neden hala ısrar ediyorsun ki... Kredin bitti hocam. Sana bundan sonra(Yönetim hariç) kimse kredi vermez. Ne olur İSTİFA et ki kulüp biraz nefes alsın..

sultan karayemiş
sultan karayemiş - 7 yıl Önce

Sen istifa edersen bu yönetimin orada kalacağını sanmıyorum. İkinizin de istifa etmesi MÜKEMMEL olur. Siz içerden bakıyorsunuz, dışarıda biriken tepkiyi görmüyorsunuz.

sultan karayemiş
sultan karayemiş - 7 yıl Önce

Bu yıl sevdiğim bir ağabeyimle ilk kez Akhisar maçına misafir olarak gittim. Aman Allahım O VIP protokol trübünü neymiş be.. Gelsin çaylar... tatlılar.. sıcacık ortam(tribünlerde yağmur var) Kimler havasını atmıyor ki orada. Sevgili taraftarlar o manzarayı görseniz o adamkların yüzüne bile bakmazsınız size yaşattıkları bu acılardan sonra. İnanın o cefakar taraftarı bir azcık düşünen yok. Herkes kendi konumunu güçlendirmek için tarafrtara yakın görünüyor.

sultan karayemiş
sultan karayemiş - 7 yıl Önce

Ben 35 yaşına geldim. son şampiyonluğu hayal meyal hatırlıyor gibiyim. Değerli amcamdan dolayı hatırlıyorum herhalde çünkü onun bir şeylere sevindiğini görüyordum. Sayın Şenol Hoca sana soruyorum ben ne zaman mutlu oldum ki.?.. Ya da ne zaman olacağım....? Şunu yürekten söylüyorum ki sizin bu kulüpten elinizi çekmediğiniz sürece görecek değiliz. Sen iyi bir kaleci idin ama iyi bir teknik trektör olamazsın..

doğan yıldız
doğan yıldız - 7 yıl Önce

şu açıklamaları okuyan hocanın takımın başına geçen hafta geçtiğini sanır.kardeşim 3 senedir benmi oturuyorum o koltukta.paraları benmi alıyorum.hala sızlanıp duruyorsun.bunları söylemesi gereken bizleriz.senmi bize dert yanıyorsun.işin ne düzelt.düzeltmediysen bırak...

Demet Uçar
Demet Uçar - 7 yıl Önce

mutsuz olduğunuz yerde işiniz ne diye sorarlar?

Ozgur Gundes
Ozgur Gundes - 7 yıl Önce

ama en büyük sorun; 200binlik nüfusla 15 milyonluk şehire, medyanın %95 ine , siyasetin % 100 üne karşı kısıtlı imkanlarla mücave ederken, bir de olayları çok dar açıdan değerlendiren taraftarlarımız olmasıdır malesef. bırakın arkadaş ligi, hakkımızı almadan oynasak ne olcak, rahat bırakın şu adamları en azından 1 sene


SIRADAKİ HABER

banner441