vardallar

Kim bizden kim değil!

Şike soruşturmasının ek klasörlerinde yer alan telefon görüşmelerinden ilginç detaylar çıkmaya devam ediyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Asbaşkan Şekip Mosturoğlu 1 Temmuz'da TFF'nin kurullarını enine boyuna irdeliyor.Şike soruşturması kapsamında

Spor 18.12.2011, 09:46
Kim bizden kim değil!

Şike soruşturmasının ek klasörlerinde yer alan telefon görüşmelerinden ilginç detaylar çıkmaya devam ediyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Asbaşkan Şekip Mosturoğlu 1 Temmuz'da TFF'nin kurullarını enine boyuna irdeliyor.

Şike soruşturması kapsamında yapılan telefon dinlemelerinde ortaya çıkan kayıtlar herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Şike operasyonunun başladığı 3 Temmuz öncesi, 1 Temmuz'da Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Asbaşkan Şekip Mosturoğlu arasındaki bir telefon görüşmesinde ilginç diyaloglar ortaya çıktı.

Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu, Futbol Federasyonu seçimleri sonrası Tahkim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu ve Profesyonel Disiplin Kurulu üzerine değerlendirmeler yapıyor. Kurullardaki üyeler için ortaya konan, "Bizden, tanımıyorum, Fenerbahçeli, 5 kişi burada bizden, Hasan Gerçeker'inkini bizimki gibi düşünürsek 6'ya bir gibi burada, disiplin kurulunda Fahri bey başkan olmuş" ifadeleri dikkat çekiyor.

"BURADA 5 KİŞİ BİZDEN"
Ağustos ayında basına yansıyan konuşmasında Şekip Mosturoğlu bir gazeteciye "Tahkim Kurulu 6-1 bizde. Disiplin Kurulu da 4-3 bizde" ifadesini kullanmıştı. Başkan Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmede Şekip Mosturoğlu, Disiplin Kurulu için bu sefer "5 kişi burada bizden" yorumunu yapıyor. Mosturoğlu, Tahkim Kurulu için ise bir değişiklik yapıyor ve yine "6'ya 1 gibi burada" yorumunu yapıyor. .

'Bizim hakemimiz'
Aziz Yıldırım: Efendim Şekip
Şekip Mosturoğlu: ... kurulları açıkladılar, gördünüz mü?
A.Y.: Neyi?
Ş.M.: Kurulları açıkladılar.
A.Y.: Hıı
Ş.M.: Emine hocayı çizmişler.
A.Y.: Kimi Emine'yi mi?
Ş.M.:
Hı hı şey diye
A.Y.: Ben ona hiç bakmadım.
Ş.M.: ... dosyasında bizim hakemimiz olduğu için gerekçe de bu. Dış ilişkiler komite var, Metin Şen orda üye.
A.Y.: Hımm
Ş.M.: Geri kalanlar hemen hemen aynı
A.Y.: Ben hiç bakmadım ona, hiç görmedim.
Ş.M.: Merkez Hakem Kurulu'nda Metin Tokat falan var, Galip Bitigen.. Bir saniye başkanım Yusuf Namoğlu başkan orda bir saniye şimdi söylemeyeyim başkanım, Emine hanım iki gözü iki yaş ağlıyor... Mehmet Ali Aydınlar bir de Fenerbahçe'ye başkan olacaktı diyor Fenerbahçeliyiz kurula giremiyoruz diyor böyle şey olur mu diyor.
A.Y.: Vay be Ş.M.: Ya resmen öyle demiş başkanım ya olur mu öyle bir şey.
A.Y.: Yok ona birisi söylemiştir.
Ş.M.: İcra Kurulu yapılmış başkanım Göksel var, Lütfi, Hüsnü Güreli, Cüneyt Tanman.
A.Y.: Hı

Durum 6'ya bir gibi
Ş.M.:Serpil Çetinkol diye bu da Yargıtay 8. Daire'nin eski başkanıymış. Bu da muhtemelen Hasan Gerçeker'in adamı.
A.Y.: Evet

Ş.M.: Halil Tomruk bizim adamımız. Selçuk Karaçay zannediyorum şeyin Yunus'un adamı. Bursa da eğer Hasan Gerçeker'i bizimki gibi düşünürsek 6'ya 1 gibi burda.
A.Y.: Tabi tabi iyiyiz orda iyiyiz tamam. Neyse ya dur bakalım bu bunu nasıl yapacaklar merak ediyorum. Yani çünkü herkesin eli çorbanın içinde tamam şeye göre karar veriyor yapıyor, günlük yaşıyor bunlar.
Ş.M.: Aynen öyle.
A.Y.: İnşallah Allah sonunu hayır eylesin tamam.
Ş.M.: Aynen
A.Y.: Oldu.
Ş.M.: Tamam başkanım haydi görüşürüz saygılar.

'Fenerli bir avukat'
Ş.M.:Yani şeye girmiş ondan sonra kurullar Merkez Hakem Kurulu Metin Tokat, ... Keleş, İlhami Kaplan, Yavuz Karaozan, Zihni Aksoy, Alican Lakot, Galip Bitigen, Yahya Diker. Temsilcilerde Kemal başkan Altay hemen hemen aynı dış ilişkiler diye bir kurul.. var. Cem Kınay başkanı Volkan
A.Y.: ....
Ş.M.: Volkan Vural eski şey herhalde büyükelçi. Mehmet Ali Bayar bu da gazeteci herhalde, Metin Şen, Ahmet Ünüvar. Ünüvar Holding diye bir şirket var ben oranın sahibi diye tahmin ettim onu.
A.Y.: Tanımıyorum vallaha disiplinde kim var içeride kim var?
Ş.M.: Disiplin kurulunda Fahri bey şey başkan olmuş.
A.Y.: Hı yardımcılar
Ş.M.: Yardımcılar iki tanesini hiç tanımıyorum hiç biri tanıdığım insanlar değil ondan sonra bizimkiler var Cafer, Sal...
SAP, ... Köprülü 5 kişi burada bizden var.

"4'TE 3 GİBİ BİR DURUM..."
A.Y.: Bizden.
Ş.M.: Hı hı Tahkim'de Hasan Gerçeker... Hira hanımı almış o bizden, orda Halil Tomruk var bizden.
A.Y.: Hiba hanım şeydeki değil miydi Ankara'daki .
Ş.M.: Hiba İstanbul'da başkanım bu.
A.Y.: Hıı
Ş.M.: Emine hanım şu arkadaşı bu da Fenerli Erzincanlı birde. Halil Tomruk diye bir çocuk var, onu tanıyorum. O da Vodafone'un avukatı Fenerbahçeli. Bir de o sizin söylediğiniz isim Osman Karakuş herhalde.
A.Y.: He Osman
Ş.M.: He Osman. Eğer onları da bizden sayarsak burada da 4'te 3 gibi.
A.Y.: He öbür üç tanesi kim?
Ş.M.: Bahri Öztürk bunu Hasan Gerçeker yazdırmış. Profesör o da.
A.Y.: O da Hasan'dan yanadır bir şey olmaz.
Ş.M.: Ondan sonra Osman Karakuş da sizin söylediğiniz kişi.


Yorumlar (2)
ikra 10 yıl önce
Bu yapılanma ve kirli ilişkileri bile bile bunlara ceza veremeyen bir ülke dağdaki teröristle başa çıkamaması gayet doğal, Elinde kanıt varken kendi boynuna ipi geçirip FENERGENEKONUN eline verirsen sonun ve bundan sonraki konuşmaların ADALET adına hiç inandırıcı olmaz sayın MECLİS, Bu kadar delil ve kurulların lehte oluşturulması cumhuriyetle yönetildiğini zannettiğim ülkeme yakışmıyor. Dünyaya kafa tutup AZİZE boyun eğen sayın hükümetime yakışmıyor. Birilerine para aktarma tezgahı olduğu söylenen futbolun hala temizmiş gibi millete yutturulmaya çalışılması ülkeme yakışmıyor. Sesini çıkarmasın diye GS ye yol verilmesi ülkeme yakışmıyor, Aynı 4 büyük playoff oynayacak dedijodularının önünü kesmek için TRABZONUMUN hakemler ve FENERGENEKON tarafında doğranması ADALET ADINA ÜLKEME YAKIŞMIYOR. Nasılsa olamaz deyip son hafta şampiyonluğu bursaya KAPTIRIP SONRA BUNUN bursaya ödettirilmesi ülkeme yakışmıyor. SUÇSUZLARIN SUÇLU ,SUÇLULARIN ise pürüpak gösterilmesi ülkeme yakışmıyor. Taraftarlık adına ADALETİN yanıltılması ülkeme yakışmıyor, BAZI YASADIŞI ÖRGÜTLERİN FUTBOLDAN FİNANSE edildiği dedikodusu bile ülkeme yakışmıyor, HERŞEY ORTADAYKEN İŞİN SULANDIRILIP MECLİSİN KUKLAYA DÖNDÜRÜLMESİ ÜLKEME YAKIŞMIYOR,anadolu klüplerinin paranın esiri olması ülkeme yakışmıyor, taraftarının ise hersene başka bir şehri ilk üçe sokup uyutulması ülkeme yakışmıyor.....KOYDUĞU KANUNU UYGULAYAMAMASI ÜLKEME YAKIŞMIYOR...

KURULLARI BİR TAKIMDAN SEÇİLEN VE O TAKIMIN EN AĞIR EN AĞIR SİNKAFLI LAFLARINA GÖZ YUMUP , ŞEREF TİMSALİ TRABZONSPORUMUN ELLERİ KOLLARININ BAĞLANIP RAKİBİNİN KARŞISINA DÜELLOYA ÇIKARILMASI ülkeme yakışmıyor. BURSA ve TRABZONUN harcandığı yerde suspayının GS ye verilip diğer şikeci takımlarıda potada tutma gayretleri futbola yakışmıyor. SEZONU KAPATAN FUTBOLCULARIN sakatlandıkları pozisyonda faul bile alamamaları futbola yakışmıyor...
arslaninanç 10 yıl önce
Burada ırkçılık yapmak istemiyorum ama AZİZ YILDIRIM'ın TÜRK olduğundan ŞÜPELİYİM..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@