alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Kılıç şikeyi yorumladı

 Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, futboldaki şike olayı konusunda Futbol Federasyonu'nun atacağı adımlar olacağını belirterek, UEFA ve Başkanı Michel Platini'nin de, futbolun Türkiye'deki bu zorlu sürecinde, sorunlar çözümü konusunda destek vermesi gere

Spor 16.04.2012, 15:14
Kılıç şikeyi yorumladı

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, futboldaki şike olayı konusunda Futbol Federasyonu'nun atacağı adımlar olacağını belirterek, UEFA ve Başkanı Michel Platini'nin de, futbolun Türkiye'deki bu zorlu sürecinde, sorunlar çözümü konusunda destek vermesi gerektiğini söyledi.

 

Kılıç, Ulusal Olimpiyat Komiteleri Genel Kurulu çerçevesinde yapılan, spor bakanları toplantısı için geldiği Rusya'nın başkenti Moskova'da, soruları yanıtladı.

 

"ELBETTEKİ TEMİZ FUTBOL, TEMİZ SPOR, TEMİZ SİYASET, TEMİZ TOPLUM..."

Türkiye'nin, şike soruşturması konusunda, UEFA'nın beklentilerini karşılayıp karşılayamadığı yönündeki bir soru üzerine Bakan Kılıç, ''UEFA, futbolun özerkliğine inanan bir kurum. Biz de Türk siyaseti olarak futbolun özerk yapısına inanan ve buna saygı duyan bir anlayışı temsil ediyoruz. Dolayısıyla bir bağımsız, bir özerk süreç var'' dedi.

 

Kılıç, bağımsız yargı ve özerk bir yapıya sahip olan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karar alınacak iyi ayrı sürecin bulunduğuna dikkati çekerek, ''Elbetteki temiz futbol, temiz spor, temiz siyaset, temiz toplum...

Bunlar herkesin arzusu, temel arzusu. Bu yönde atılacak adımlar futbolun kendi adımları olacaktır'' diye konuştu.

 

Futbol Federasyonu'nun özerk yasa çerçevesinde atacağı adımların olacağını kaydeden Kılıç, ''Atılması gereken adımların ne olduğuna Türkiye'nin Futbol Federasyonu karar verecek. Atılması gereken adımları kendi belirleyeceği zamanlama içerisinde mutlaka atacaklardır'' dedi.

 

"UEFA VE PLATINI DESTEK OLMALI"

Türkiye'deki futbolun zorlu sürecinde, sorunlan çözümü için UEFA'nın ve UEFA Başkanı Michael Platini'nin de destek vermesi gerektiğini kaydeden Kılıç, ''22 Mart’ta İstanbul'da yapılan UEFA Genel Kurulu'ndan çıkan netice, Türkiye'deki futbol sorunlarının aşılması yönünde UEFA'nın desteğinin Türkiye Futbol Federasyonu'nun yanında olacağı noktasındadır. Bu elbetteki, yönetmelik ve yönergeler çerçevesinde olacak bir destektir.

Yoksa kapalı kapılar ardında konuşulmuş, gizli saklı bir plan, bir senaryo, yeni bir hedef arayışı söz konu değil. Her şey açık ve ortada'' diye konuştu.


Yorumlar (24)
halikarnas 10 yıl önce
evet her şey ortada sayın bakan,şike sandığa yansımış..bu sebeble çark ettiniz, şikecileri koruma kararı aldınız..
acisuluali 10 yıl önce
sen ki trabzonspor kaşkolunu dahi almayıp fener formasıyla poz veren buradan bazı çevrelere göz dağı veren değilmisin şimdi hikaye anlatıyorsun özerk diyorsun ama başbakanın kişileri ayırın diyor gidip platini nin kıçını yalıyorsunuz sanırım yüz bulamadınız ki kıvırın kıvırın bunu çok güzel yapıyorsunuz sizi tebrik ederim sizi gidi fenerliler sizi siz hala ap açık yapılan şikeyi hırsızlığı örtmeye çalışın bunun hesabını kul sormazsa ALLAH da mı sormayacak sanıyorsunuz..
modabasi 10 yıl önce
Yoksa kapalı kapılar ardında konuşulmuş, gizli saklı bir plan, bir senaryo, yeni bir hedef arayışı söz konu değil. Her şey açık ve ortada'' diye konuştu.

YALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN
OFLULARDAN 10 yıl önce
artık bizleri vicdanen ve yapdığımız yorum ve diğer alanlardaki mücadelerde yorulduk lütfen yalvarırım karar alın küme düşmek için şikecinin altın değerinde siyasiler tarafından prim yapdığı ülkemizde yalvarırım küme düşelim ki bu utanç daima alınlarına yazılsın başka türlü ne mahkemelrede nede diğer alanlarda haklarımızı ve kupayı asla alamıyacağız
mehmeTS 10 yıl önce
YARDIMCI OLMALI DERKEN UEFADA BU İŞİN USTUNU ÖRTMELI DEMEK ISTIYOR COK KONUSUP AZ SEY SOYLEYEN BAKANIMIZ
maçkalı muzo 10 yıl önce
Bizde kişiye göre kanun çıktığı için, kendi pisliğimizi temizlemek yerine uefa ve fifanın kanunlarını bize göre düzenlemesi gerektiğini istiyo sanırım, ne kadar çabalasanızda boş uefa şamarı indirecek, osmanlı şamarı gibi...
karaoğlu 10 yıl önce
daha bu tür ahabeleri merak edipte okumuyorum bile bunu da pokumadan direk yorum uyazıyorum..çünkü artık daha merak edilecek acaba deyeilck hiçbirşey kalmadııı kalmadıııı....allah sizleri bildği gibi yapsuın tek diyecem budur.....
kemal aslan 10 yıl önce
Okadar ülkeye yaptirim uygulayan UEFA Türkiyeye sessiz mi kalacak zannediyorsunuz.Ben sahsen UEFA ya Türkiye de neler yapildigini hep yaziyorum.Kupayi alsak da almasakda 5 yil ceza versinler diye mesajlar,faxlar gönderiyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@