vardallar

Jo Jo Dan pişman oldu

WBC Orta Sıklet Dünya Gümüş Kemer Şampiyonluğunu almak için Türkiye’ye gelen Rumen boksör Jo Jo Dan geldiğine pişman oldu. Çene kemiği kırılın boksör, acilen ameliyata alındı. Selçuk Aydın, Rumen rakibi Jo Jo Dan'ı adeta doğduğuna pişman etti. Tekerlekli

Spor 01.12.2011, 12:04
Jo Jo Dan pişman oldu

WBC Orta Sıklet Dünya Gümüş Kemer Şampiyonluğunu almak için Türkiye’ye gelen Rumen boksör Jo Jo Dan geldiğine pişman oldu. Çene kemiği kırılın boksör, acilen ameliyata alındı.

Selçuk Aydın, Rumen rakibi Jo Jo Dan'ı adeta doğduğuna pişman etti. Tekerlekli sandalyeyle hastaneye kaldırılan Rumen bokör, ayrıca maç sırasında açılan iki kaşına da dikiş atıldı. Kırılan dişi ise ringde antrenörü tarafından çıkarıldı. Jo Jo’nun çenesini kıran yumruklar doktorları da şaşırttı. Farabi Hastanesi'nde ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Dç. Dr. Muhammet Uraloğlu, yaptığı açıklamada, 'Böylesine bir insanın çenesi ikinci kattan yüz üstü yere çakılmasıyla kırılır. Demek ki Rumen sporcu çok şiddetli yumruğa maruz kalmış. Kendisi bize müracaat ettiğinde çene kemiği kırığı vardı. Genel anestezi yaparak çenesine iki adet titanyum platin yerleştirmek zorunda kaldık. İki saat süren bir ameliyatın ardından bir gün de kliniğimizde misafir ettik. Jo Jo Dan, üç hafta  boyunca sulu gıdalarla beslenecek ve üç ile altı ay spor yapamayacak. Bu sürenin ardından yapılan tetkikler sonucu spor hayatı yönlendirilecek’ dedi.

jo_jo_dan2.jpg

Trafik kazası geçirenlerde bu kırıklar olur

Çene kemiğinin çok dayanıklı olduğunu ve her darbeden kırılmayacağını belirten Yrd. Dç. Dr. Muhammet Uraloğlu, ‘Çene kemiğinde bu tür kırıklara ya trafik kazalarında ya da yüksek binalardan düşenlerde rastlıyoruz. Demek ki Jo Jo Dan, çok şiddetli bir darbeye maruz kalmış’ şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi Selçuk Aydın ile Jo Jo Dan, geçtiğimiz yıl İstanbul’da bir maç daha yapmış ve müsabakayı Selçuk, sayı ile kazanmıştı. Bu karşılaşmanın ardından sürekli olarak spekülasyonlar yapan Rumen boksör Jo Jo Dan, dünya medyasına ve özellikle de Amerikan medyasına yaptığı açıklamalarda sürekli olarak İstanbul’da hakkının yendiğini ve kemerin kendisine ait olduğunu söylemişti. Bu açıklamaların ardından boksörümüz Selçuk Aydın, Jo Jo Dan ile yeniden ringe çıkmak istediğini açıklamıştı. Trabzon’da gerçekleştirilen bu müsabakayı boksörümüz üç masa hakeminin de puanıyla kazanmıştı.


Yorumlar (3)
intikam 10 yıl önce
böyle spor olamaz.yazık günah..
dtbay 10 yıl önce
İşte trabzonumu bu yüzden seviyorum ,normalde bu haber başka bi şehirde olsa yorumcuylar gururlanır hava atarlar,ama bakıyorum bizim yorumcularımız haberi ve servis yuapanı eleştirmişler,helal olsun.arkadaşın dediği gibi aynı şey selçuğunda başına gelebilirdi ve hastahaneden bu görüntüyü sızdıran ayıp etmiş.
miço 10 yıl önce
sn yorumcular kesinlikle çok haklısınız yalnız buranın trabzon olduğunu unuttunuz burda kimsenin havasından geçilmez her şeyi çok iyi bilirler..!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@