vardallar

İşte yeni 'Milli Kabine'

Feyyaz Uçar, Gökhan Keskin, Zeki Önatlı, Emre Aşık ve Mehmet Hacıoğlu’nun alt milli takımlarda teknik direktör ve antrenör olarak görev alması kesinleşti.Türkiye Futbol Federasyonunun Futbol Gelişim Direktörü Ersun Yanal'ı görevden almasıyla başlayan mill

Spor 09.12.2011, 09:15
İşte yeni 'Milli Kabine'

Feyyaz Uçar, Gökhan Keskin, Zeki Önatlı, Emre Aşık ve Mehmet Hacıoğlu’nun alt milli takımlarda teknik direktör ve antrenör olarak görev alması kesinleşti.

Türkiye Futbol Federasyonunun Futbol Gelişim Direktörü Ersun Yanal'ı görevden almasıyla başlayan milli operasyon yaklaşık iki aylık bir çalışma sonrası tamamlandı…

Teknik direktör Guus Hiddink ve Ersun Yanal'ın yanı sıra onlara bağlı olarak çalışan hemen hemen tüm teknik adamlarla yollarını ayıran Türkiye Futbol Federasyonunda milli takımlarda görev alacak yeni isimlerde belli oldu.

Abdullah Avcı'yı A Milli Takım teknik direktörlüğüne Tolunay Kafkas'ı da Futbol Gelişim Direktörlüğüne getiren TFF yönetimi “milli takımlar yeni teknik kadro kabinesini” de iki tecrübeli teknik adamın isteği doğrultusunda gerçekleştirdi.

Türkiye'den sonra futbol hayatını İspanya ve Almanya'da antrenör olarak sürdüren Tayfun Korkut Okan Buruk ile birlikte A Milli Takım yardımcı antrenörlüğüne getirildi. Haluk Gürgör'ün de kaleci antrenörü olarak görev yapması kesinleşti. 

Futbol Gelişim Direktörlüğünün yarı sıra 2013 Dünya Kupası'nın öneminden dolayı U19 milli takım teknik direktörlüğünü de yürüten Tolunay Kafkas'ın Ümit Milli Takım sorumluluğuna getirilmesinin gündemde olduğu öğrenildi.

Feyyaz Uçar, Gökhan Keskin, Zeki Önatlı, Emre Aşık ve Mehmet Hacıoğlu'nun da alt milli takımlarda teknik direktör ve antrenör olarak görev alması kesinleşti.


Yorumlar (5)
koksalaygun 10 yıl önce
Yine hüsran olacak.Bu isimlerin başarılı olacağına ihtimal vermiyorum.Adamı olan atanıyor.Yanlış yol
şafak 10 yıl önce
Şikeci bir kulübün hocası milli takım hocası olmuş. Milli maçları satmayacağını nereden bileyim. İnşallah başarısız olur.
gomelali 10 yıl önce
gökhan keskin zeki önatlı ve emre aşık istanbulspor da beraber oynadığı takım arkadaşları.gökhan keskin altyapıdan a takıma çıkan her futbolcuya bağırıyordu nasıl alt yapı hocalığı yapacak şaşırıyorum.
cingün 10 yıl önce
Sanki pazardan sebze meyve alıyorlar. bunların hangisi isim yapmış, kariyer yapmış. yani adama göre iş. daha işe başlamadan abdulla avcı, kırık not aldı benden. la verin bana milli takımı, ben yöneteyim hemi de bedava. yani para mara istemem. koca türkiyeden sanki futbolcu seçemem. sahada da takımı merak etmesinler bunlardan iyi yönetirim. bunları gördükten sonra bu işi onlardan iyi yaparım.

oh ne ala. gelsin paralar, gitsin milli takım aşağılara. son zamanlarda maalesef en beleş paraları teknik direktör isimli adamlar alıyorlar. bana şunu bunu onu alın. sonrada süper hoca. git ankaragücünü lig şampiyonu yapsana. Türkiyeye sığamadılar, dünyaya sarktılar. onu al bunu al. bana da para ver.

yazıktır be teknik direktörlük yaftası altındakilerin %80 i beş para etmez.
ADIL 10 yıl önce
Benim adamım mantığı terine başarılı olan ve kendini ispatlamış hocalara yer verilmeli ki Milli takımımız başarılı olsun.Yinede bekleyip göreceğiz.Milli takımımızın başına Türk antrenörün geçtiğine memnun olduğumu söyleyebilirim.Başarılar mİLLİ TAKIMIMIZA DİLİYORUM.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@