7m

7m

hyundai

İşte UEFA'nın harika hamlesi!

UEFA’nın “CAS’taki davayı çekin” teklifine restle karşılık veren Fenerbahçe, Başkan Platini’nin karşı hamlesiyle şoke oldu.Devler Ligi'nden men edildiği için UEFA ve TFF'yi CAS'a şikayet eden Fenerbahçe, Başkan Platini'nin avukatlarıyla bir araya geldi. “

Spor 13.01.2012, 09:24
İşte UEFA'nın harika hamlesi!

UEFA’nın “CAS’taki davayı çekin” teklifine restle karşılık veren Fenerbahçe, Başkan Platini’nin karşı hamlesiyle şoke oldu.

Devler Ligi'nden men edildiği için UEFA ve TFF'yi CAS'a şikayet eden Fenerbahçe, Başkan Platini'nin avukatlarıyla bir araya geldi. “Davanızı geri çekin” teklifi reddedilince UEFA düğmeye bastı.

CAS'a Etik Kurulu raporu ile 400 sayfalık şike iddianamesini, Cornu'nun duyuma dayalı olarak verdiği ifadenin yerine gönderdi.

Fenerbahçeli 3 yönetici ve bir avukat UEFA'nın kapısını çaldı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen sürpriz toplantıya başkan vekili Nihat Özdemir, Asbaşkan Ali Koç, yönetici Cihan Kamer ve avukat Emin Özkurt katıldı.

Ancak görüşme Platini ile yapılmadı. UEFA'nın iki avukatıyla bir araya gelindi. UEFA, "Öncelikle CAS'taki davanızı çekin. Aziz Yıldırımda Platini'ye açtığı davayı çeksin. Ardından Avrupa kupalarına kendi isteğinizle belli bir süre katılmayacağınıza dair yazı verin" dedi.

Tercümeyi UEFA yaptı Devamı sayfa 2'de

[PAGE]


Fenerbahçeli idareciler bu öneriye "Kararı burada veremeyiz. Yönetim olarak toplanmalıyız" yanıtını verdi. Ancak şu an itibarıyla bu teklifin kabul edilmemesi kararı alındığı öğrenildi.

Ret kararını duyan UEFA ise düğmeye bastı. CAS, dün Futbol Federasyon'un konuyla ilgili önemli bir yazı gönderdi. Yazıda, Fenerbahçe tarafından, UEFA ve TFF aleyhine CAS nezdinde açılan tazminat davasında; UEFA'nın, kendi avukatı ve görevlisi Pierre Cornu'nun 03.11.2011 tarihli raporunun dosyadan çıkartılmasını talep ettiğini bildirdi.

Cornu'nun ifadesinin dosyadan çıkarılmasıyla Fenerbahçe'nin bu davada bir adım öne geçtiği ve TFF'nin haklı çıktığı yorumları yapıldı. Ancak olayın iç yüzünün sanıldığı gibi olmadığı kısa sürede ortaya çıktı.

UEFA, Futbol Federasyonu Etik Kurulu'nun ilk hazırladığı raporunu ve 400 sayfalık şike iddianamesini bizzat İsviçre'deki binasında tercüme ettirdi.

UEFA, bu dosyalardaki çarpıcı suçlamaları görünce CAS'a "Sayın Cornu'nun size verdiği ifade sadece duyumlardan ibaret. Ancak Etik Kurulu raporu ve iddianame daha gerçekçi.

Siz Cornu'nun ifadesi yerine bu dökümanları göz önünde bulundurun" diye bir yazı gönderdi. Böylece iddia edildiği gibi UEFA, CAS'tan Cornu'nun ifadelerini çekmiş değil, daha kuvvetli delilerle elini daha da güçlendirmiş oldu.

Devamı sayfa 3'te

 

[PAGE]

ŞİKEDE SAVUNMA ZAMANI
Bir taraftan Etik Kurulu'nun diğer taraftan Profesyonel Disiplin Kurulu'nun incelemeye aldığı şike klasörlerinde sona yaklaşıldığı belirtildi. Her iki kurulunmahkemeden gelen 93 klasörü birbirinden bağımsız olarak ayrı ayrı tasnif işlemi yaptığı kişi, kulüp ve maçlara göre tasnif yapıldığı öğrenildi.

Kurullar tasnif işleminin hemen ardından önümüzdeki günlerde kulüp ve kişilerden “yazılı olarak” bilgi ve savunma isteyecek.

Soruşturma kapsamındaki kişilerin savunmalarını ise PFDK'nın alacağı kaydedildi. Kulüpler ve kişilerin ilk savunmalarını yazılı olarak vereceği belirtildi.


Yorumlar (22)
El Turko 10 yıl önce
görünen köy kilavuz istemez.

-yolun sonu mu desek...

hayirli cumalar!
bordomavifırtına 10 yıl önce
Az kaldı kupamız Trabzona geliyor.! Adalet er ya da geç tecelli edecektir.!
ycumali 10 yıl önce
şike yapanı düşürün ulan!tff yapamadı size güveniyoruz uefa
G.COLMANTS 10 yıl önce
Orduspor maçı öncesi Aykut efendi ve Rıdvan Dilmen GİZLİCE TFF başkanı M.Ali Aydınlar ile görüşmeye gitmiş.Gizli kapalı kapılar ardında neler konuşmuşlar resimleyin gündem yaratın.Üzülerek söylüyorum Trabzonspor lu olmadıkları halde Trabzonspor ın haklarını ERMAN TOROĞLU-AHMET ÇAKAR-HINCAL ULUÇ savunuyor onlar arıyorlar sizler ne yapıyorsunuz?
EFSANE SUNUCU 10 yıl önce
şu trabzonsporun şansına bakın ki yıllarca bu liglerde masa başında kaybettiğimiz şampiyonlukların hıncını uefa kanalıyla alıyor olmamız bizim için yüzyılda bir olacak bir şans değilde ne ? cuma günü hürmetine tek duamız uefanın bizim intikamımızı en iyi şekilde fenerden almamızı sağlamasıdır.inşallah herşey istediğimiz gibi olur.
beşiroğlu 10 yıl önce
olayın asıl yüzünün bu olduğundan şüphem yok.fakat bu ulusal mı yoksa ne olduğu belli olmayan medyanın hi,ç bir tanesinde bu konu işlenmiyor.ancak sizde takdir edersinizki uefa bu işlere çok hassas davranıyor onun içindirki fenerbahçe artık dönüşü olmayan bir yola girdi her yeri çiftlik zannediyorlar uefa da buranın bir çiftlik olmadığını en kısa sürede onlara gösterecektir
tscolic 10 yıl önce
barsaklar sonunda rahatlayacak.parazitler dönmemek üzere bünyeyi terk edek
tanersu 10 yıl önce
yani fener ne yaparsa yapsın şemsiye açılmayacak..zaten ne demişler "mabatta zuhur eden şemsiye firar eylemez".
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@