İşte toplantının perde arkası

Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yaptığı toplantıda Süper Lig kulüp temsilcilerinin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanlığına aday olacak ismi görüştüğü ve daha önce başkanlık yapmamış bir ismin başkanlığa seçilmesini istedikleri yönünde karar aldıklar

Spor 07.02.2012, 18:53
İşte toplantının perde arkası

Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yaptığı toplantıda Süper Lig kulüp temsilcilerinin, Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanlığına aday olacak ismi görüştüğü ve daha önce başkanlık yapmamış bir ismin başkanlığa seçilmesini istedikleri yönünde karar aldıkları öğrenildi.

Toplantıda, Fenerbahçe Kulübü'nün TFF Başkanlığı için Şenes Erzik'i önerdiği, ancak tüm kulüplerin buna karşı çıktığı öne sürüldü. Trabzonspor kulübü ise, yeni seçilecek federasyon başkanının Fenerbahçeli olmasına karşı olduklarını belirtirken, Fenerbahçe kulübünün de özellikle Lutfi Arıboğan'ın tekrar yönetimde yer almamasını istediği öğrenildi. Bu arada tüm kulüpler, yeni seçilecek başkanın, tüm kurulları değiştirmesini istediği ifade edildi. Ayrıca bazı kulüpler, hukuki süreç sonuçlanana kadar yaptırım olmamasını isterken, UEFA'ya gerekirse rest çekilmesini talep etti.

Öte yandan toplantıda Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığından istifasını istediğini yüzüne söylediği öğrenildi. Hatta bunun üzerine Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir'in, Öztürk'ten bu isteğini tekrarlamasını rica ettiği ve Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı'nın da tekrar Yıldırım Demirören'e dönerek istifa etmesini dile getirdiği öne sürüldü. Demirören'in ise gülümseyerek, bu istek üzerine sessiz kaldığı öğrenildi.

Toplantıda görüşüldüğü öğrenilen maddeler ve alınan bazı kararlar şu şekilde:

-Başkan adayı kim olsun?

-Başkan adayında olması gereken özellikler

-İçimizden aday çıkaralım mı?

-Trabzonspor, seçilecek federasyon başkanının Fenerbahçeli olmasına karşı

-Fenerbahçe, bir kez daha Şenes Erzik'i önerdi ancak diğer kulüpler karşı çıktı

-Bazı kulüpler, hukuki süreç sonuçlanana kadar yaptırım olmamasını istendi

-TFF başkanı seçilene kadar Kulüpler Birliği aktif olsun

-Yeni seçilen başkan tüm kurulları değiştirsin. Fenerbahçe, özellikle Lutfi Arıboğan'ı istemedi

-Adnan Öztürk, Demirören'in istifasını istediğini yüzüne söyledi. Ancak Demirören bu istek üzerine sessiz kaldı.

-Bazı kulüpler, UEFA'ya gerekirse rest çekilmesini, hukuk süresince karar alınmamasını istedi.

-Kulüpler, ortak karar olarak yıpranmamış ve yeni bir aday istedi

Yorumlar (8)
şafak 9 yıl önce
Adaletli bir ülkede özel bir yasa çıkmalı ve zanlılar hiçbir konuda seçme ve seçilme hakkına sahip olamamalıdır. Fener bu manada TFF seçiminde söz söyleyecek son takımdır. Adamlar oldukça pişginler. Şike için tapelere bakılmasın sahaya bakılsın diyorlar. İyi de ses kayıtları ile ıspatlanmış şike için saatlerce maç neden izlensin? Sahaya ne zaman bakılır? Eğer dinleme olmaz ve hakem, gözlemci raporu ile şüphe duyulursa bir maçtan, o zaman bilir kişi maçı izler ve görüş bildirir. Halbu ki burada böyle bir durum yok. Hangi baba yiğit hakem , gözlemci Fener'i ihbar eder.
drina k 9 yıl önce
tüm kurulların değişmesini isteyen fenerdir..çünkü tüm kurullar değişirse fenerin lehine süreç uzadıkça uzar...
k.alemdar 9 yıl önce
trabzonsporun tutumunu burada cok olumlu buluyorum, olmasi gereken tavri sergilemistir, tsk ler.
k.alemdar 9 yıl önce
tüpkafa kesinlikle görevi birakmalidir. türk futbolunu aydinlar ile birlikte kaosa sürüklemek icin ellerinden geleni yaptilar.
casa 9 yıl önce
Sayın Başkanım sadri bey,birkaçgün önce bir beyanatınızda'' şampiyonlar liginden gelen parayı vermem'' dediniz.İnşallah,kupanın ruhundan vaz geçmemişsinizdir.Biz kupanın ruhunu da tenekesinide bekliyoruz.Sizin mücadeleniz bu yönde olmalıdır.
kerem 9 yıl önce
Sikeci fb nin ne isi var yeni tff nin tartisilacagi ortamda? Utanmaza haddini bildirmek, toplantiya almamak lazim.
delitay 9 yıl önce
geçen yılın şampiyonluk kupası ruhuylada bizim tenekesiylede bizim olacaktır bunu engellemeye hiçbir kimsenin gücü yetemeyecektir er olur geç olur ama olur bu böyle biline
niyazi 9 yıl önce
kim bu hukuki sürecin sonunu beklemek isteyenler, hukuki sürecin kaç yıl süreceği bellimi, ortada iddianame var, etik kurulu raporu var ve bunların içinde belgeler var, futbol disiplin talimatı uygulanır fb ve adı geçen değil hakkında belge bulunan kulüplerle küme düşürülür olay biter.bunu istemeli ts li yöneticilerimiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@