vardallar

İşte tahliye olan isimler!

Şike soruşturmasında iddianamenin çıkması sonrasında sürpriz tahliyeler yaşandı.Tahliye olan isimler şöyle:Tayfur Havutçu (seyir yasağı kalktı)Serdal Adalıİbrahim Akın (seyir yasağı kalktı)İskender Alın (seyir yasağı kalktı)Ümit KaranKorcan Çelikay (seyir

Spor 12.12.2011, 17:09
İşte tahliye olan isimler!

Şike soruşturmasında iddianamenin çıkması sonrasında sürpriz tahliyeler yaşandı.

Tahliye olan isimler şöyle:

Tayfur Havutçu (seyir yasağı kalktı)
Serdal Adalı
İbrahim Akın (seyir yasağı kalktı)
İskender Alın (seyir yasağı kalktı)
Ümit Karan
Korcan Çelikay (seyir yasağı kalktı)
Ahmet Ateş
Abdurrahman Yakut

Şike soruşturmasında tutuklu olan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve İbrahim Akın'ın da aralarında olduğu toplam 8 kişi tahliye edildi. Ümit Karan, Serdal Adalı, Korcan Çelikay, Ahmet Ateş, İskender Alın, Abdurrahman Yakut, İbrahim Akın, Tayfur Havutçu'nun tahliyesine karar verildi. Bu isimlere yurtdışı yasağı getirildi.

Tahliye gerekçesi

Tahliye kararının gerekçeleri "atılı suçun mahiyeti" "mevcut delil durumu" "tutuklulukta geçen süre" "yasanın değişiklilik hali" olarak belirtildi.

93 sanığın olduğu soruşturmaya ilişkin iddianame cuma günü kabul edilmişti. İlk duruşma 14 Şubat'ta Silivri Cezaevi'nde görülecek. Bazı şüpheliler hakkındaki statlara giriş yasağı da kaldırıldı.

HAVUTÇU BEŞİKTAŞ'IN BAŞINA GEÇEBİLECEK
Seyir yasağı kalkan statlara giriş yapabilecekler. Tayfur Havutçu istenmesi durumunda Beşiktaş'ın başına geçebilecek.

TUTUKLU SAYISI 23'E İNDİ
3 Temmuz'da başlayan soruşturma kapsamında aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu toplam 31 kişi tutuklanmıştı. Son tahliyelerle birlikte tutuklu sayısı 23'e indi.

Vederson'un yasağı kalktı
Bursasporlu Gökçek Vederson'un yasağı kalktı. Bu akşamki Fenerbahçe maçında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın görev vermesi halinde forma giyebilecek.

Ayrıca Emenike, Hikmet Karaman, Levent Eriş, Mahmut Boz, Serdar Kulbilge, Sezer Öztürk, Sercan Yıldırım ve Murat Şahin hakkındaki seyirden yasak kararı kaldırıldı.


Yorumlar (7)
jin 10 yıl önce
Diyarbakırspor eski başkanı 300 bin bahis oynamış 9 trilyon para kazanmış, iyi 3ay yat ve çık,futbolcular dövülmüş paraları verilmemiş, para ve hatırla maçlar satın alınmış ve çok yazık, eskiden olsa tamamda AK PARTİ nasıl böyle bir şey yapar . INANAMIYORUMMMM
ardalaa 10 yıl önce
artık bize de şampiyonluğu vermezlerse........!
arslaninanç 10 yıl önce
yavaş yavaş tahliyeler başladı bir kaç kişi dışında herkes serbest kalacak ve herkes görecekmiş ki şike yapılmamış.üzgünüm Türkiye nin klasikleşen davalarından bir tanesi olarak yerini alacak...
Okhan 10 yıl önce
hislerime tercüman oldun, aynen oyle kardesim
ALPAGUT 10 yıl önce
Başbakanım başardınız ŞİKE meclisten şike şike geçti,umarım attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değer.meclis zaten iki konuda anlaşa bildi biri maaştı biride şike,demekki Aziz meclis üstü adammış.
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Hani benzetmek gibi olmasında bir laf vardır. Alavere dalavere parti kaldı bizim Memmete. Şimdi burda bizim Memmet Sadri başkan oluyor. Elin şikecileri temizlendi sadri ilen Şakar karakolda imza atıyor, maçlara giremiyor. Bu memlekette adalet var heee?
emrahbiber 10 yıl önce
sahsen trabzonumuzun bu kadar haksızlığa tepkisiz ve sessiz kalmasını hayret ve üzüntü ile izliyorum. kadıköyde 45000 kadın taraftar ve her maç 61.dk.da trabzonumuza küfürler yağıyor; trabzonlu ise toptan uyuyor. bu taraftara ne oldu sahil yolu ts tarftarının genlerine de mi etki etti acaba?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@