vardallar

İşte 'Kilit Rol' oynayan itiraf!

Belediyeli eski oyuncu, savcılığa verdiği ifadesinde “Gol atmamam için F.Bahçe bana 50 bin Dolar verdi. Poşette İbrahim Toraman'ın forması değil, bu para vardı” diyor. Polis, Turanlı'nın içinde para olduğu iddia edilen çantayı İ. Akın'a verişini tespit et

Spor 11.12.2011, 08:49
İşte 'Kilit Rol' oynayan itiraf!

Belediyeli eski oyuncu, savcılığa verdiği ifadesinde “Gol atmamam için F.Bahçe bana 50 bin Dolar verdi. Poşette İbrahim Toraman'ın forması değil, bu para vardı” diyor. Polis, Turanlı'nın içinde para olduğu iddia edilen çantayı İ. Akın'a verişini tespit etmiş.

“Menajerim Yusuf Turanlı ile maçtan (F.Bahçe) 3 gün önce Big Chefs isimli restoranda buluştu. Kendisi bana F.Bahçe'den gol atmamam karşılığında 100 bin Dolar teklif edildiğini söyledi.

İlkin sıcak bakmadım. Dini duygularım kuvvetlidir. Erzurum'da imamlık yapan Ahmet isimli şahsı aradım, dinen sakıncası olmadığını söyleyince oynadım. Maçta gol atmadım fakat oynarken psikolojikman rahatsız oldum ve elimden geldiğince iyi oynamaya çalıştım. 60'ta hocam kupa maçını da düşünerek beni çıkardı.

'10 BİN DOLARI HOCAYA GİTTİ'
1 hafta sonra aynı restoranda Turanlı ile tekrar buluştuk. Bana poşet içinde para getirmişti. Saydığımda daha önce 100 bin Dolar getireceğini söylemiş olmasına rağmen 50 bin Dolar getirdiğini gördüm. Bu önceden gol atmamam karşılığında vaat ettiği paraydı. Ben Yusuf Turanlı'nın bu parayı hangi Fenerli yöneticiden aldığını bilmiyorum. Bana borcu yoktur. Parayı harcamadım.

10 bin Dolar civarını Erzurum'daki hocaya kurban kesip dağıtması için gönderdim. Gerisini fakir fukaraya dağıttım. Zaten Belediye ile mukavelemde atığım gol başına 50 bin lira alma maddesi var. Kollukta (emniyette) bana bu husus sorulduğunda poşet içinde İbrahim Toraman'ın forması olduğunu söylemiştim. Bu doğru değildir. Bana Yusuf Turanlı'nın vaat ettiği paranın bir kısmını almıştım.”


Gizli tanık 'taraftar'
Giresun Cumhuriyet Başsavcılığında dinlenen gizli tanığa iddianamede 'taraftar' kod adı verildi. Olgun Peker ve adamlarının birden çok darp olayına tanık olduğunu anlatan gizli tanığın ifadesinde, 1 numaralı sanık Olgun Peker'in Giresun'daki bir işyerinin sahibi olan Turgay Demircan'a sayısal lotadan çıkan 1 milyon 500 bin TL'nin 'Giresunspor kulübüne para istiyorum' diyerek 750 bin TL'sini aldığı iddianamede yer buldu.

Peker grubunun, Anadolu Hisar futbol kulübünü de yönettiği, suç örgütü üyesi birçok kişiye askerlikle ilgili sorunlarının çözülmesi için buradan futbolcu lisansı çıkardığı ileri sürüldü.

'Balyalar cebimde...'
Savcılıkta 'etkin pişmanlık' olduğunu düşünerek bu itirafı yapan İbrahim Akın, daha sonra avukatını değiştirmiş ve Metris'te de baskı altında böyle söylediğini iddia etmişti. Savcılık, Akın'ın soruşturmayı derinden etkileyecek bu itirafına iddianamede yer verdi. Ayrıca Akın'ın “Balyalar cebimde” diyerek parayı aldığına yönelik telefon konuşmaları da kayıtlarda bulunuyor.


Yorumlar (1)
isaksoy 10 yıl önce
Elhamdülillah müslümanım ve şeytanın kandırmacalarından Allah'ıma sığınabilmem hususunda hep dua etmeye çalışırım. Anlayamadığım hem sağlam inacım var demeye çalışanların; hem de bu hoca geçinen takımın en uç yanlışları yaparken nasıl olupta Allah'ı unuttuklarıdır. Bari kamudan özür dileseler ve Allah'tan da af isteseler. Okuyanlara saygılarımla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@