vardallar

İşte Aydınlar'ın konuşma kaydı

Özaydınlı'nın "Oyuncuların hepsini satarım gerekirse. Ama bizim Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız şart" sözlerine Aydınlar "Herkes aklı selim hareket etmeli" yanıtını veriyor.Şike soruşturması için yapılan telefon dinlemeleri 3 Temmuz'dan sonra da devam etmi

Spor 12.12.2011, 10:29
İşte Aydınlar'ın konuşma kaydı

Özaydınlı'nın "Oyuncuların hepsini satarım gerekirse. Ama bizim Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız şart" sözlerine Aydınlar "Herkes aklı selim hareket etmeli" yanıtını veriyor.

Şike soruşturması için yapılan telefon dinlemeleri 3 Temmuz'dan sonra da devam etmişti. Bu kayıtlar içinde çok dikkat çeken görüşmeler var. İşte onlardan biri... Tarih 7 Temmuz... Saat 12:07...

Arayan Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı... Aradığı kişi de Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar. İşte o diyaloglar:

M.A.A: Benim iki kimliğim var. Fenerbahçe kimliğim var. Federasyon Başkanı kimliğim var.

M.Ö: Ama ben hukukçu değilim Mehmet Ali... Bu çok karmaşık bir dava. Bir dakika kardeşim. Bunu bir hukuk çözsün önce. Ondan sonra ben bi bakayım demek... Çok karmaşık çünkü. ....

M.A.A: Bizim akıllı ve mantıklı olmamız lazım. Ya hukukun tamamen kesinleşmesini beklersek ya mahkeme sonucunu beklersek. Diyelim ki mahkeme 5 yıl sonra kararını verdi. Şike dedi beş sene sonra. Bir defa Fenerbahçe beş sene sırtında taşır bu gölgeyi.

M.Ö: Beş sene sürmez abi. Sürmez o kadar.

M.A.A: İsterse beş sene devam edebilir.

M.Ö: Adalet Bakanlığı'ndan özel şeyle hızlandırılır bu abi...

M.A.A: En erken iki sene, üç sene sürer. İki-üç sene bunun gölgesiyle yaş ayacaksın.

M.Ö: Maalesef.

M.A.A: Nereye gitsen şikeci diye tezahürat yapacaklar. Damga vuracaklar. Vesaire...

M.Ö: Ama kulüp kapanmamış olacak.

M.A.A: Bir dakika, bir dakika... İki-üç sene sonra alt lige düşerse bu ekonomi daha da büyüyecek. daha da altından kalkılmaz hal alacak. Ben asla böyle bir şeyi...

M.Ö: Daha da kötü olmaz. Çünkü ben bunu bilerekten...

M.A.A: Bir şey söyleyeceğim. Bir dakika...

M.Ö: Ben bunu bilerekten kulübü küçülteceksin ama abi bu tedbiri alacaksın.

M.A.A: Bir de şu var. Sen bankacı. Şimdi mahkeme sonunu bekleyelim desek yarın bankaların hepsi senin üzerine gelecek.

M.Ö: Biliyorum.

M.A.A: Sponsorlar çekilecek vesaire...

M.Ö: Ama ama bu arada ben, bak bunu söyleyeyim, ben naklen yayın gelirlerini alırsam bankalara vereceğim. M.Ö: Nasıl en az zararla bu iş nasıl şey yapılabilirse ya kulüp bu işleri en az zarar nasıl olsa yeni Fenerbahçe gibi diğer takımlarda diğerleri de var.

M.Ö: Tabii diğer takım...

M.A.A: Ya Türk futbolunun en az zarar alması yönünde şey yapmamız lazım. Herkesin aklı selim hareket etmesi lazım. Ben sana onu söylüyorum.

M.Ö: Sana yüzde yüz katılıyorum. Benim derdim şu.

M.A.A: Bana da güvenin yani tamam mı?

M.Ö: Güveniyoruz.

M.A.A: Alacağımız karar konusunda filan ne bileyim.

M.Ö: Güveniyoruz. Bak benim tek şeyim şu: O kadar kısa zaman zarfı içinde oldu ki bu olay çok kısa süre ve hiçbir kulübün kendini toparlayacak zamanı yok.

M.A.A: Ya zaten... Hayır hayır öyle bir şey olmaz tamam. Şeye katılacak takımlar hakkında en son gün neyse orda bi fikir edinip o bilgileri verebiliriz. Yani şu katılsın bu katılmasın diyebiliriz. Onu da sizlerle konuşabiliriz tamam mı?

"ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞART"

M.Ö: Ama bizim katılmamız şart.

M.A.A: Bu işin kararını biz veremeyiz. Yani bu işin sonunu nihai kararını biz hemen nasıl verelim.

M.Ö: Ama Şampiyonlar Ligi'ne benim Mehmet Ali benim Şampiyonlar Ligi'ne katılmam şart. Yoksa bu bankaları ödeyemem.

'KOCAMAN KONUŞMASIN'

Aydınlar, Özaydınlı'ya "Herkesin kabul edeceği bir karar ermek zorundayız. Toplumun her kesiminde 'Tamam arkadaş. İşte budur' demesi gerektiğine inanan. O noktaya getirmek istiyorum her şeyi... Bir şey rica edeceğim. Sana dün söyledim galiba. Şu Aykut'un mesela çıkıp konuşmaları filan hoş değil. Özellikle bize top atarak" diyor ve ekliyor: "Aykut, bunu söylerken afedersin sen benim futbolcumdun. Ben Fenerbahçe yönetimindeyken. Ya 'Futbol adamı yok' ne demek. 'Eski futbolcu yok' desen tamam. Bunu anlayışla karşılarım." Özaydınlı da bu cümlelere "Evet. Ben de dinleyince çok şaşırdım" yanıtını veriyor. Aydınlar devam ediyor: "Bir de şu var. Senin işin Fenerbahçe. Dün de profesyoneldin Fenerbahçe'de; bugün de profesyonelsin. Sen hep para karşılığı yaptın. Ama ben hep vererek. Biz ne yaptık bunun şanını şöhretini aldık."


Yorumlar (12)
ilayda dinc 10 yıl önce
yav kardesim su yazilari okurken cildirasim geliyor adamlar sIkenin icinde sIke yapiyolar hakkimiz göz göre göre gasp ediliyor bu kadarda olamaz bu ne ya
burak_han 10 yıl önce
aydınlar fb yi korudu başta,yanlı davrandı,baktı onlarda cephe almış,battıkça battı,onlara çatmaya başladı.şikeyi kim yaptıysa gitsin bankalara borcu o ödesin.
OSMANLI 10 yıl önce
bir federasyon başkanı düşünün.Tüm takımlara eşit mesafede olması gerekirken bir fener amigosu gibi davranyor.Bu insanların yönettiği ligde kime güvenelim.aziz yıldırıma verselerdi bu hukuk sürecini ancak m.a.a gibi davranırdı..
k.alemdar 10 yıl önce
maskeniz düsmesine ragmen hala o makami isgal etmenizin sebebi bellidir, malum takimi sizden baska hic kimse koruyuk kollamayacagini bildiginizden ötürüdür, yeter artik türk futboluna verdiginiz zarar bir an önce cekip gidin, yakismadiz oraya agirligini kaldiramadiniz.
YADELLERDEN 10 yıl önce
Sezon boyunca haklarımız yendi,oynadıklarına da,oynadıklarımıza da şike yapmış,ortlığı pislemişler,şampiyonluğumuzu çalmışlar...Sonra oturup,plan yapmış,ağlaşmışlar,olmamış,şimdilerde Sadri Başkan 'la Asbaşkan karakol yollarında volta atıyor öyle mi ? Batsın bu dünya...
brdmvl 10 yıl önce
adamlar şikeyi kabulleniyorlar.amaçları düşme cezasını olabildiğince geciktirmek.o süreçte ekonomik olarak çözümler bulmak.tff ise hala pazarlık yapıyor ve hala ayak sürüyor.ahh be fifa ahh be uefa.basın şu ülkeye 5 sene cezayı.tff bunu hak ediyor.
caravella 10 yıl önce
arkadaş ben ne çete örgütüyüm,ne şikeciyim,ne teşvikciyim,sadece spor sever bir türk vatandaşıyım.ama bu konuşmalar ve davranışları okudukça bu ikiyüzlü insanları gördükçe,ardan yoksun spor yöneticileri burada hala durdukça türk vatandaşlığından çıkasım geliyor.eminimki benim gibi hisseden trabzonlu ve ts insan da çoktur.şimdi bu yazdıklarımdan dolayı belkide örgüt ve çete başı olarak damgada vururlar bana.ama yeter diyorum.bu kadarda yüzsüzlük olmaz.
ağasarlıhasan 10 yıl önce
Şaşırıyorum doğrusu hem de ço çok.Yıllardır haram puanlarla kayırmalarla şampiyonluklar kazanmışlar.Gerçek hak sahiplerinin önünü kesmişler.TS açık ara şampiyonluğa giderken ŞİKE yaparak puanları eşitlemişler.Polis şikeyi ortaya koymuş artık ötesi belli.Ama ne hikmetse kamuoyu hala sus pus Onun da ötesinde şikeye küme düşmeyi kaldırmanın peşinde.TFF hala utanmadan görevinin başında.Yazık ki bu tff yönetimi takımlar hakkında karar verecekler.Nerede sporseverler niçin seslerini çıkarmazlar anlayamıyorum.Korkarım kurunun yanında yaş da yanacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@