İstanbul TS şampiyonluğa gidiyor

 Trabzonspor’a İstanbul’da oyuncu kazandıran amatör küme takımı İstanbul Trabzonspor, U-13 grubunu lider tamamlayarak Kütahya’daki şampiyonaya gitmeye hak kazandı. Kulüp başkanı Seymen Gençtürk, U-13 liginin TFF tarafından organize edildiğini belirterek,

Spor 22.06.2012, 08:13
İstanbul TS şampiyonluğa gidiyor

 

Trabzonspor’a İstanbul’da oyuncu kazandıran amatör küme takımı İstanbul Trabzonspor, U-13 grubunu lider tamamlayarak Kütahya’daki şampiyonaya gitmeye hak kazandı. Kulüp başkanı Seymen Gençtürk, U-13 liginin TFF tarafından organize edildiğini belirterek, ‘İstanbul Trabzonspor bu lige grubunda katılan tek amatör kulüptür’ dedi. Gençtürk şöyle konuştu:

“İstanbul Trabzonspor, Fenerbahçe, Eskişehir, Ordu gibi profesyonel kulüplerle mücadele edecek. Tüm Türkiye’de bu ligi oynayacak 104 takımın içine girme başarısı gösterdi. Kütahya’da profesyonel kulüplerle aynı gruplarda yer alacağız. Hedefimiz ilk kez katıldığımız U-13 Türkiye Şampiyonası’da Trabzon’u en iyi şekilde temsil etmek.”

Gruplarında Eskişehirspor, Fenerbahçe, Akhisar Belediyespor gibi güçlü rakiplerin olduğuna dikkat çeken Gençtürk, bu şampiyonaya tecrübe kazanma gözüyle baktıklarını sözlerine ekledi.

Kurumsal Sahiplenme Şart!

İstanbul’da Trabzonspor’dan resmi izinli tek kulüp olduklarının da altını çizen başkan Seymen Gençtürk, “Trabzonspor adıyla İstanbul amatör kümede mücadele ediyoruz. Amacımız şampiyonluklardan çok, Trabzonspor’un altyapısı olmak. Türkiye’nin 7 bölgesinden yaklaşık 600 civarında oyuncu bünyemizde. 9-19 yaş arasında hedef oyuncularımız da var. Trabzonspor bu oyuncularla yakından ilgileniyor. Diğer büyük kulüplerin de takibindeyiz. Avrupa’da bazı kulüpler bu başarımızı merak ediyor ve bizi izliyor. Ama önceliğimiz Trabzonspor” şeklinde sözlerini tamamladı. 

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
shoters 9 yıl önce
evet benim küçük kuzenimde orda başladı fakat çok yetersiz..Trabzonda oturanlar bilir bayramoğlu halısahasından 2 kat daha küçük bir halısahada idman yapıyorlar....Diğer takımların tesisleri daha olanaklı bu konuda
Perfect 9 yıl önce
Evet yorum başlığıyla yorum yapan okuyucumuz. Biz istanbul Trabzonspor kulubü olarak istanbul kucukcekmecede 3adet antrenman sahası ilee 1 adet nizamı suni cim sahada antrenman yapan, 3 yıldır çeşitli profesyonel takımların alt yapılarına 11 adet futbolcu veren ve yine değişik yas kategorilerinde şampiyonlar yaşayan bir kulubuz. Yorumcu başka bir futbol okulu ile bizi karıştırmış olduğunu düşünüyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@