'İnsan UEFA'dan bile şüphe ediyor'

Macaristan yolunda SABAH'ın sorularına samimi yanıtlar veren Trabzonspor Başkanı Şener, Futbol Federasyonu'nun tavırlarından duyduğu rahatsızlığı kinayeli sözlerle dile getirdi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Budapeşte yolculuğu sırasında uçakta Saba

'İnsan UEFA'dan bile şüphe ediyor'
banner432

Macaristan yolunda SABAH'ın sorularına samimi yanıtlar veren Trabzonspor Başkanı Şener, Futbol Federasyonu'nun tavırlarından duyduğu rahatsızlığı kinayeli sözlerle dile getirdi.

 

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Budapeşte yolculuğu sırasında uçakta Sabah Gazetesi konuştu. Son Marc Janko transferinden Türkiye Futbol Federasyonu ile ilişkilere kadar her şeyi masaya yatırdık. 

 

 Janko, Trabzonspor'un gündemine nasıl geldi, transfer nasıl gerçekleşti? 

Bir haftadır, yönetim kurulundan Nevzat Aydın arkadaşımız transfer için görüşmeler yapıyordu. Aynı sıralarda da Giray Hoca (Bulak) Sparta Prag'tan Senegalli Leonard Kweuke ile görüşüyordu. Bu iki oyuncudan biri olacaktı. Kweuke'nin bonservisinin üç tane sahibi çıktı. Rakam da yüksek olunca Nevzat Aydın 2.4 milyon Euro karşılığı Janko'yu bitirdi.

'Topluca istifa istemiştim'

 Disiplin Kurulu'ndaki üyeniz Yusuf Reha Alp istifa etti. TFF Yönetim Kurulu'ndaki iki Trabzonlu ismin istifalarını istediniz mi?

Yusuf Ziya'nın istifasını Trabzon'da salı gecesi öğrendim. Kendisi ile konuşacağım. Diğer iki üyemizle de konuşmak istiyorum. Ben zaten daha önce topluca bir istifanın olması gerektiğini ifade etmiştim. 

 Karabük maçınız ısrarınıza rağmen gündüz oynatıldı. Beşiktaş bu hafta Karabük'te 20.00'de oynayacak... 

Trabzonspor'un Futbol Federasyonu'ndaki yeri çok başka! Bir ayrıcalığı var, bunu hissediyoruz. Bizi çok sevdikleri ya da hiç sevmedikleri şeklinde yorumluyorum.

 

UEFA'dan şüpheleniyorum

 Kupayı sürekli gündeme istiyorsunuz, bu işin sonu nereye gidecek. Hep istemeye devam edecek misiniz? 

Evet istemeye devam edeceğim. Kaç defa federasyona başvuru yaptık bir kez olsun yanıt vermediler. Tek istediğim şu: 'Evet biz sizin başvurunuzu değerlendirdik. Şu şu gerekçelerle size bu kupayı vermiyoruz, şampiyonluğunuzu vermiyoruz' demeleri... Bana bunu açıklasınlar. 

 Bu süreç böyle mi devam edecek?

Ben de bilmiyorum, başıma ilk kez geldi. UEFA'ya başvurduk oradan da bir yanıt yok. İnsan UEFA'dan bile şüphelenmeye başlıyor. Bir yılı geçti bekliyoruz. Biz sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız. 

 İlk maçta tatsız bir olay yaşandı ve istifaya davet edildiniz, ne hissettiniz?

Küçük bir gruptan gelse de, tabii ki çok üzüldüm. Yöneticiliğin, başkan olmanın içinde bunlar var, yaşanıyor. 

 Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'le görüşüyor musunuz?

Hayır görüşmüyorum.

Colman suçlu ama haklı!

 Colman olayı nedir sayın başkan?

Colman ve Zokora'nın ceza almalarını gerektiren bir durum yaşandı. Fakat Colman'ın buradaki itirazına ben de hak vermiyor değilim. Ancak konu kapandı. Colman'ı seviyoruz. Böyle konular teknik kadro içinde oluyor zaman zaman.

 

 Bir seneniz var, yeniden aday olacak mısınız?

Daha uzun bir süreç var. Ben istiyorum ki bizden sonraki yönetime ekonomisi kuvvetli bir takım bırakalım. Gelecek arkadaşlarımızın rahat etmesini isterim. 

 Trabzonspor'la ilgili bir iddia ortaya atıldı. Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal ve İlhan Cavcav, Trabzonspor'un küme düşürülmesini konuşmuş. Bunu araştırdınız mı? 

Federasyon bu iddiayı zaten yalanladı. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'a telefon açtık geri dönmedi. Herhalde o da sonra yalanlamış. Aynı şekilde İlhan Cavcav bey de yalanlamıştır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mymusti
mymusti - 7 yıl Önce

Trabzonspor'la ilgili bir iddia ortaya atıldı. Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal ve İlhan Cavcav, Trabzonspor'un küme düşürülmesini konuşmuş. Bunu araştırdınız mı?

Federasyon bu iddiayı zaten yalanladı. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'a telefon açtık geri dönmedi. Herhalde o da sonra yalanlamış. Aynı şekilde İlhan Cavcav bey de yalanlamıştır.Sayın başkan bu soruya böylemi cvp verilir allah aşkına sen ts başkanısın..bu soruya onlarda kim oluyorda ts yi küme düşüreceklermiş demen gerekirdi başkanım...Daha Daha Daha Dik dur...

selimcan
selimcan - 7 yıl Önce

yav başkan, sen her aklına geleni söylermisin..bırak şüpheleniyorum diye konuşmayı. karşındakiler ne de olsa insan, senin bu açıklaman onları etkileyebilir..

sen başkan olarak konuştuklarına dikkat etmelisin..

ama senin ve yönetim kuruluna iftira atan, istemediğim futbolcuları aldılar diyen kişiye hiç bir cevap vermiyorsun. büyülendin mi yoksa bu kişi tarafından başkan? lütfen herkese bulaşma. lehimize olmaz. zaten bu haçlı orduları fırsat kolluyorlar bizi linç etmek için..

bir de başımızda bulunan kişinin entikalarından perişan oluyoruz. perişan oluyoruz, batağa gidiyoruz. uğraşacaksan bunlarla uğraş..

selimcan
selimcan - 7 yıl Önce

maymusty kardeş, takımın başındaki dik duruyor, ileriye bakıyor, yapılanıyor vs diyor ya, yetmez mi. başkanın dik durmasına gerek yok. dik durduğunu söyleyen, ama trabzonsporu yerle bir eden kişi, aksine kendisi tim dik ayakta duruyor ya yeter...trabzonsporu mu düşünecek...

zaten ne zaman düşündü ki,, cep kapsama alanıdır onun ilgilendiği alan.

EYPKY
EYPKY - 7 yıl Önce

aradık dönmedi yalanlamıştır. onlar kimdir demiyor rezil oldukları için telefonumuza bile bakmaya yüzleri yok demiyor. sonradan yalanlamışlar diyor y bırak başkan milleti kandırmayı arama bile aramamışsındır. bide küçük bir grup değil stadın yarısından cok fazlası bağırdı. zaten küçük düşürüle düşürüle taraftar bile küçük bir grup geliyor sanada

tarıkbuğra
tarıkbuğra - 7 yıl Önce

çeşıtlı nedenlerle uefadan ceza alan takımlar feneve uygulanan bu çifte standarda karşın uefa ya hıçmı baskı yapmıyorlar.?

HERKOL
HERKOL - 7 yıl Önce

YA BAŞKAN BIRAK YA, ŞU ADAMLARA AZCIK DİŞİNİ GÖSTER BORCUNMU VAR BUNLARA ANLAMADIMKİ, YİYOSA DÜŞÜRSÜNLER DE HABER YALAN BİLE OLSA DE BİLSİNLER HATLERİNİ BİZMİ CVP VERELİM BİZMİ BAŞKANLIK YAPALIM İLLA

ADIL
ADIL - 7 yıl Önce

Fenerli yöneticinin UEFA ya sponsor olması .Helede Şike ile ilgili olaylar sürerken ve karar alınma aşamasındayken.Yapılan bu anlaşma tamamen karara etki edecek bir unsurdur.Tamamen ahlaksızlık tır.Eğer UEFA adaletten ve dürüstlükten bahsedecekse bu tür oyunlara gelmemeli.

Ahmert
Ahmert - 7 yıl Önce

Sadri Şener 1 transfer yaptı ya başladı yine konumaya, espri yapmaya!


banner421