7m

7m

hyundai

İngiliz Polisinden FB'ye yardım!

İngiliz polis teşkilatı New Scotland Yard’dan dedektif Nathan Coutts’un, Şekip Mosturoğlu’nun İngiltere’de bir dolar hesabı olduğunu bildiren yazısı da ek delil klasöründe. “Talep edildiği taktirde Mosturoğlu’nun hesabının dondurulmasını bankadan isteyebi

Spor 21.12.2011, 10:00
İngiliz Polisinden FB'ye yardım!

İngiliz polis teşkilatı New Scotland Yard’dan dedektif Nathan Coutts’un, Şekip Mosturoğlu’nun İngiltere’de bir dolar hesabı olduğunu bildiren yazısı da ek delil klasöründe.

 “Talep edildiği taktirde Mosturoğlu’nun hesabının dondurulmasını bankadan isteyebilirim” diyen Coutts, işlemlerin hızlı yürümesi için direkt kendisiyle irtibat kurulmasını istedi.

FUTBOLDA şike iddialarına ilişkin davanın delillerinin yer aldığı 70 klasör dijital ortamda taraf avukatlarına verildi. Ek delil klasörlerinde sanık ve tanık ifadeleri, dinleme ve izleme kararları, fiziki takiplere ilişkin fotoğraflar, sabıka kayıtları ve aramalarda ele geçirilen dökümanlar, telefon görüşmelerine ilişkin dökümler yer aldı. Savcılığın FIFA, Emniyet, Futbol Federasyonu ve soruşturma kapsamında ismi geçen kulüplerle yazışmaları da klasörlerde yer aldı. Deliller arasında yer alan güvenlik kamerası kayıtları, MOBESE görüntüleri, TV program kayıtları, inceleme ve video kayıtları, HTS kayıtları, fiziki takip tutanak ve görüntülerinin bulunduğu toplam 36 CD’nin birer örneği alınarak adli emanete gönderildi.

Bu şahıs şike yapmakla suçlanıyor

İNGİLİZ polis teşkilatı New Scotland Yard’daki Uluslararası Yardım Birimi Dedektifi Nathan Coutts tarafından yetkili makamlara gönderilen yazı da delil klasöründe yer aldı. Coutts, yazısında davanın tutuklu sanıklarından Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun İngiltere’de banka hesabı olduğuna dair bilgi geldiğini, talep gelmesi durumunda bu hesabı dondurabileceğini ifade etti. Coutts yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Edindiğim bilgiye göre bu şahıs futbol maçlarına hile karıştırmaktan dolayı sorgulanmaktadır. Kendisinin İngiltere’de bir dolar hesabı bulunmaktadır. Bu hesapta kendisinin Türkiye’deki suçlarından elde ettiği gelirlerin bulunması muhtemeldir.

Interpol’u devreye sokmadan bitirin

Durum şudur ki, bizden talep edildiği takdirde, Türk soruşturmacılar için hesabın dondurulmasını bankadan isteyebilirim. Daha sonrasında fonun tahdit altına alınması hususunu içeren bir talep mektubu gönderirlerse mahkeme kararı da alabilirim. Bu işlemi Interpol aracılığı ile yaparsak çok fazla zaman alacağını düşünüyorum.”

HSYK, savcının o görüntülerini istedi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), hakkında soruşturma yaptığı eski Sarıyer Cumhuriyet Savcısı Fazıl Arslanalp ile ilgili şike soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’ten bilgi, kamera görüntüsü ve telefon görüşmelerini istedi. Gazetemizin pazar günü “Savcı Bey kamerada” başlığıyla manşete taşıdığı haberde, 2009’da şike soruşturmasını başlatan Arslanalp’in 5 Nisan 2011’de Şekip Mosturoğlu’na Almanya’dan belgelerin geldiğini söylediği ve avukat Sami Dinç’i yanına çağırdığı yer almıştı. İddiaya göre Arslanalp önce Dinç, ardından Aziz Yıldırım’la görüştü. Berk istenen belgeleri 24 Kasım’da bir dosya ile gönderdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@