vardallar

İl Genel Meclisi ne yapıyor?

Trabzon İl Genel Meclisi, Trabzonspor konusunda adeta Fenerbahçe yönetimi gibi kararlar alıyor.Trabzon İl Genel Meclisi ne yapmak istiyor? Trabzon İl Genel Meclisi ardı ardına Trabzonspor aleyhinde kararlar almaya başladı.Trabzonspor’un Trabzon Gazetecile

Spor 29.11.2011, 11:21
İl Genel Meclisi ne yapıyor?

Trabzon İl Genel Meclisi, Trabzonspor konusunda adeta Fenerbahçe yönetimi gibi kararlar alıyor.

Trabzon İl Genel Meclisi ne yapmak istiyor? Trabzon İl Genel Meclisi ardı ardına Trabzonspor aleyhinde kararlar almaya başladı.

Trabzonspor’un Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) altında bulunan TS Club mağazasından atmak için her türlü yolu deneyen İl Genel Meclisi şimdide Trabzonspor’un daha önce müze olarak kullandığı ve kirası 1000 TL olan Sadri Şener Merkez Binasının kirasını yüzde 600 gibi görülmemiş fahiş bir zam yaparak  6 bin TL'ye çıkardı.

Yasal zorunluluk nedeniyle yapılan düzenlemeye ilişkin İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi, Fahiş oranındaki zam miktarını savunarak dalga geçir gibi "Hem Trabzonspor'umuz hem de il genel meclisimizi memnun eden karar ortaya çıktı" dedi.

TRABZONSPOR'A TAHSİS EDİLDİ
Anlaşma gereği gençlerin spora yönlendirilmesi Trabzonspor'un tanıtılması gençlik etkinliklerinde binanın lüzumu halinde kullanılması çerçevesinde Sadri Şener İdari Merkez Binasının Trabzonspor Kulübü'ne tahsisi kabul edildi.


Daha önce Trabzonspor, İl Özel İdaresine kira bedeli olarak bin 30 lira öderken, bu bedelde il genel meclisindeki son oturumunda 6 bin liraya yükseltildi.

Kira bedel komisyonunun yaptığı değerlendirmede 5 bin 500 lira olarak belirlenmişti. Meclis kendi yetki ve idaresini yine yasal mevzuat çerçevesinde kullanarak 6 bin liraya çıkardı.

KARŞILIKLI ANLAŞILDI
İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi, bu tür mülklerin kiralanmasıyla ilgili yasal mevzuat çerçevesinde hareket edildiğini belirterek, "Karşılıklı anlayış ve mutabakat ile Trabzonspor ile İl Genel Meclisi birbirine destek olmuş, hem kulübümüz hem de il genel meclisimizi memnun eden bir karar ortaya çıkmıştır" dedi.


Yorumlar (5)
caykaram 10 yıl önce
1000TL den 6000 TL ye çıksa ne olacak. Bu takım değilmi lange denen yaratığa her ay 100.000$ ödeyen. O zorlarına gitmiyor da bu mu ağır geldi.
marmarisli 10 yıl önce
tamamen siyasi belediye akp ve cemaatin elinde ts ise chp de belediye bu işi çekemiyor çünkü akp alamadığı kuruma saldırıyor işler yavaşlatıyor örnek izmir belediesi yorumu beğenmeyen arkadaşlar akplidir
zenga 10 yıl önce
Ben anlamıyorum Trabzon İl genel meclisi denen kurum niye bu kadar bizimle uğraşıyor. Oralarda ekmek yiyorsanız Trabzonspor sayesinde az yapıcı olun ,aç gözlü olmayın. Millet kendi kulüplerine arsalar hibe ediyor bizimkiler 1000 tl'lik kirayı 6000 TL'ye çıkarıyolar. Kimse bu il genel meclisi kurulu oturup iyi düşünsün
memleketli 10 yıl önce
nalet olsun içimizdeki gizli fener aşkına
G.COLMANTS 10 yıl önce
RUNE LANGE M ALİ YILMAZ-GİRAY BULAK döneminde alındı onuda S.ŞENER aldı diye söyleyenler gerçekleri saptırıp milleti saf yerine koyarak bilgisizce başkana ve onun başarılarına yaptıkları iyi hayılrı işlere,Trabzonspor un geleceğini kurtaran hamlelerine pranga vurmaya çalışanlar var çokca.CAYKARAM ONU SENİN OFLİ HEMŞEHRİN ALMIŞTI S.ŞENER de o dönemin en kazını temizliyo bilimiyorsan öğren.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@