vardallar

İddianame ne zaman açıklanıyor

Savcı Mehmet Berk, 3 Temmuz'dan itibaren devam eden 'Futbolda Şike Soruşturması' iddianamesini 3 Aralık'ta mahkemeye sunacak.Türkiye'nin 3 Temmuz 2011 tarihinden itibaren nefesini tutarak takip ettiği Futbolda Şike Soruşturması'nda yolun sonuna geliniyor.

Spor 28.11.2011, 12:14
İddianame ne zaman açıklanıyor

Savcı Mehmet Berk, 3 Temmuz'dan itibaren devam eden 'Futbolda Şike Soruşturması' iddianamesini 3 Aralık'ta mahkemeye sunacak.

Türkiye'nin 3 Temmuz 2011 tarihinden itibaren nefesini tutarak takip ettiği Futbolda Şike Soruşturması'nda yolun sonuna geliniyor.

Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk'in iddianameyi hazırladığı ve 3 Aralık Cumartesi günü mahkemeye sunacağı belirtildi.

Mahkeme iddianameyi kabul ederse Türk futbolunda tarihi bir süreç daha başlamış olacak.

ADALI VE HAVUTÇU SERBEST
Geçen hafta Sporda Şiddet Yasası'nda değişiklik yapılmış ve cezalarda indirime gidilmişti.

İddianame sonrası tek maç soruşturması nedeniyle (Beşiktaş- İstanbul BŞB kupa finali) tutuklu bulunan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ile Eskişehir eski Sportif Direktörü Ümit Karan'ın serbest kalacağı öne sürüldü. 

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kaderi ise iddianameye bağlı.


Yorumlar (10)
kutsaltopraklar 10 yıl önce
Tabi o zamana kadar da cumhurbaşkanı yasa teklifini onaylar. Bunlar da çıkar. Ne güzel tezgah.
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Eğer Cumhurbaşkanımız halkın ve Hakkın sesini dinlerse bu kararı imzalamaz. Ki burda kul hakkı var. Gül kul hakkını yemez sanıyorum.
fatih.aktürk 10 yıl önce
ekimin sonunda açıklanacak,yok efendim kasımın ortasında yok olmadı sonunda,yok bayramdan sonra,yok milli maçlardan sonra yok aralıkta..iyice sıktı artık..! bu arada yasalar değişti.. valla nasıl hukuk devletiyiz..ileri demokrası için anayasa yapmaya çalışıyoruz anlamış değilim..sıf birilerini kurtarmak için mi.! AZİZ YILDIRIM denen şahsiyet ve diğerleri suçsuz ise eğer çıkıp desinler kardeşim..biz cezaların indirilmesini istemiyoruz aklanacağız..ondan sonra bu yasayı onaylayın.. ama yok bunlar hem suçlu hem güçlü..bunlara bu şansı verenler utansın..!
beylul 10 yıl önce
TFF karar alamaz,alsa bile uygulayamaz,arkasında egemen sermayenin egemen takımları var.Trabzon'u indir rahatla ne bekliyorsun.Emek hırsızlığı yapan hakemlerinizden niyetiniz samimim değil.Trabzon size sevimli gelmiyor,oyununuzu bozuyor.Düşür artık bitsin yeniden damarlarımızdan,kendimizden ve özümüzden dikilliriz karşınıza nasılsa?
seplam 10 yıl önce
Trabzonspor bu lig den bir an önce cekilmelidir, şike nin suç olmadıgı ,şampiyonun öncen belli oldugu bir ligde onamamalıyız buna isyan etliyiz başka caresi yokbu düzen degişmi yada bizdşimdiki gibi se cıkarama sanatılan yemlidare et derler bu ligde de derhal cekilmeliyiz er taraf pislik kokuyor egebiz temiz isekk
ADIL 10 yıl önce
Kader böyle değil bu değil alın yazımız.
cingün 10 yıl önce
iddianame hazırlansa ne olacak, hazırlanmasa ne olacak. üzerinde tartışmadan meclisten, dünyada en süratli bir şekilde geçerek, şikeyi yasallaştıran yasaya, üstelik de birbirini yiyen 4 parti bir araya gelerek güle oynaya oy veriyor.

f.bahçenin borsadaki hisseleri, anlayın ne kadar f.bahçenin lehine çıkartılmış ki, yasa meclise geldiğinden itibaren tavan tavan gidiyor. niye?

yasa f.bahçenin ve aziz yıldırımın lehine de ondan.

helal olsun bizi yönettiklerin zannedenlere...

Sayın gül, bu yasayı veto et ve çok ayrıntılı bir muhalefet gerekçesi yaz da bu 4 parti utansın biraz...
başka ts yok 10 yıl önce
siyasi görüşüne katılmasam da o olsaydı bunu kesinlikle imzalamazdı diye düşünüyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@