İddianame Köşk'ü bekliyor

Masada hazır bekleyen iddianame, mahkemeye sunulmak için Çankaya Köşkü'nün yeni Şiddet Yasası'nı onaylamasını bekliyorŞike Soruşturması'nda son nokta kondu. 3 Temmuz'dan beri soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk şike iddianamesini bitirdi.

Spor 29.11.2011, 08:48
İddianame Köşk'ü bekliyor

Masada hazır bekleyen iddianame, mahkemeye sunulmak için Çankaya Köşkü'nün yeni Şiddet Yasası'nı onaylamasını bekliyor

Şike Soruşturması'nda son nokta kondu. 3 Temmuz'dan beri soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk şike iddianamesini bitirdi. Fakat mahkemeye sunulmayı bekleyen dosya, Çankaya Köşkü'nden gelecek haberi bekliyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'den geçen yeni Şiddet Yasası'nı daha onaylamadı. Gül'ün onay ya da olası vetosunu da değerlendirme kapsamına alan savcılık makamı, Çankaya Köşkü'nden çıkacak kararı bekliyor.

15 GÜN İNCELEME SÜRESİ VAR

Başsavcı Vekili Fikret Seçen ve Soruşturma Savcısı Mehmet Berk'in resmi gazetede yayımlanacak yasa değişikliği sonrası değerlendirme yapacakları ve iddianamedeki yol haritasını belirleyecekleri öğrenildi. Başsavcılığın şimdilik gelişmeleri yakından takip etmekle yetindiği bildirildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün önüne gelen yasa değişikliğini 15 gün inceleme süresi bulunuyor. Bu süreyi son ana kadar kullanma hakkı bulunan Abdullah Gül'ün hemen onaylayıp yayımlanmak üzere resmi gazeteye veya veto edip meclise geri gönderme yetkisi var.

 


Yorumlar (3)
TSahin 10 yıl önce
bu yasa tasarısının değişeceği millimaçdan önce belliydi zaman kazanıp iddanamenin acıklanması ertelendi ama bahane olarak milli mac kullanıldı yazık bu sporu seven ve renklere gönül verenlere yazık ki fair in anlamını bilmeyen ama bize bunu temcit pilavı bize yutturanlar işte onlar değil Vicdan ve ahlak sadece kazanmak ve güçlü olmaktır işte bunlar seyretnizmi blmiyorum Demet Akbağ'ın br filminin gercek yansımalarıdır o filmi
ali ihsan. 10 yıl önce
Bu konuda ki düşüncelerinizi aşağıdaki link ten Cumhurbaşkanımıza yazabilirsiniz...

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/
k.alemdar 10 yıl önce
Arkadaslar, ali ihsan kardesimiz cumhurbaskani linkini yazmistir buraya, lütfen herkesten ricam henüz vakit varken bir kac dakikanizi alacaktir, sikayetlerimizi yazalim, sonradan pisman olmaktansa elimizden su anda tek gelen seyi yapalim, benim icim kaniyor yediremiyorum kendime bu kurulan kumpasi, hepinizi cok seviyorum, herseyin gönlünüzce olmasini diliyorum sevgiler saygilar tüm temiz futbol taraftarlari.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@