banner491

Hedefimiz gruptan birinci çıkmak

 (A) Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, milli takımın 1996 yılından bu yana Avrupa ve dünya şampiyonalarına play-off'larla gittiğini belirterek, "Artık bir eşik atlamak zamanı geldi." dedi. Abdullah Avcı, hedeflerinin grup birinciliği oldu

Hedefimiz gruptan birinci çıkmak
banner455
banner432

 

(A) Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, milli takımın 1996 yılından bu yana Avrupa ve dünya şampiyonalarına play-off'larla gittiğini belirterek, "Artık bir eşik atlamak zamanı geldi." dedi. 

Abdullah Avcı, hedeflerinin grup birinciliği olduğunu söyledi.

Yarınki Hollanda karşılaşması öncesinde, maçın oynanacağı Amsterdam Arena Stadyumu'nda basın toplantısı düzenleyen Abdullah Avcı, Afyonkarahisar'da şehit olan askerlerin ailelerine ve Eskişehirsporlu Ediz'in ailesine başsağlığı dilekleri ile söze başladı.

Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yıldönümünün böyle bir maçla da denk gelmesinin karşılaşmaya ayrı bir anlam ve önem kattığını belirten Avcı, "Ortalaması 25 olan bir yaş grubu ile yolumuza devam ediyoruz. En yaşlısı şuan itibari ile yanımda oturan Emre Belözoğlu. Onu da UEFA kupası ve süper kupası için tebrik ediyorum. Yarın bir yaşına daha basıyor. Doğum gününü huzurunuzda kutluyorum." diye konuştu.

Takımın uyum, motivasyon ve konsantrasyonun son derece iyi gittiğini belirten Avcı, "Hollanda'da 4 gündür çalışma yapıyoruz. Önümüzde 13 aylık bir süreç var. Bu göreve geldiğim gün grup birinciliği hedefi koymuştum. 96 senesinden itibaren Avrupa ve dünya şampiyonalarına play-off oynayarak gittik. Artık bir eşik atlamak zamanı geldi." dedi. Genç milli takımdan bu yana beraber olduğu oyuncu grubuyla iyi şeyler yapacaklarına inandıklarını dile getiren Avcı, "Hedefimiz grup birinciliği. Bu grupta iyi şeyler yapacağız. Yarış yarın başlıyor." diye konuştu.

 

Zorlu bir grupta olduklarına dikkat çeken Avcı, "Hollanda ile iyi bir müsabaka yapacağız. İki takım da bana göre iyi oynuyor. Maçın keyifli olacağını düşünüyorum." dedi. A Milli Takım olarak istikrarlı bir turnuva takımı olmak istediklerini belirten Avcı, "Takımın başına geldiğimiz günden itibaren futbolcuların antrenman süreleri ve fiziki ve maç durumlarını öne çıkarıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
storm
storm - 7 yıl Önce

Su sikeci yalakasi adam bu takimin basinda iken asla milli takimi tutmuyorum, benim kupam hala verilmemisken bu federasyonunun milli takimini tutmuyorum. Yarin HOllanda yi destekleyecegim. Hadi HOllanda bir 5 lik lutfen.

hib
hib - 7 yıl Önce

Zaten senden ümidim yok .. Bekir i bile milli yapan mert e tolga dan çok güvenen bir milli takım hocası ne kadar başarılı olabilir ki zaten..

saintfiker
saintfiker - 7 yıl Önce

sen guruptan çıkacak kapasitedemisinki nedir vizyonun futbol oynatmama üzerine kurulu bir takımdan geldin bence 4 maç bile ömrün yokda arkanız sağlam ama bir insanın ençok koruması gereken yeride arkasıdır.anladın sen onu.zaman kötü kolla tüüüüü...

murat odabaşı
murat odabaşı - 7 yıl Önce

Futbola adalet gelene kadar bende bu istanbul karması milli takımı tutmuyorum. Sadece TS yi destekliyorum. Bunun dısında olanlar umurumda degil. Bu sabah lig radyo da Mehmet bayan i dinledim fitil oldum. Futbolu kirletenlere kizacagina hak arayan Trabzon'a kızıyor.

banner441

banner472