7m

7m

hyundai

Hasan Yener açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Genel Sekreteri Dr. Hasan Yener, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Trabzon'daki bir açılış sırasında kullandığı ifadelerin bazı çevrelerce maksatlı olarak farklı boyutlara çekilmeye çalışıldığını söyledi.Yener, Bayraktar'ın şehri

Spor 13.01.2012, 17:42
Hasan Yener açıklamalarda bulundu

Trabzonspor Genel Sekreteri Dr. Hasan Yener, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Trabzon'daki bir açılış sırasında kullandığı ifadelerin bazı çevrelerce maksatlı olarak farklı boyutlara çekilmeye çalışıldığını söyledi.

Yener, Bayraktar'ın şehrin milletvekili olarak taşıdığı hassasiyetin bir unsuru olarak bazı değerlendirmeler yaptığını kaydederek, "Sayın Erdoğan Bayraktar'ın bugüne kadar gerek bürokrat gerekse de bakan olarak ülkemize yaptığı hizmetler ortadadır. Özellikle TOKİ Başkanlığı döneminde Türkiye'ye 600'ün üzerinde spor tesisi ve stadyumlar kazandırmıştır. Bu hizmetleri yerine getirirken de hiçbir zaman hukuk dışılığa yönelmemiş ve tüm yatırımları devletin kural ve yönetmelikleri çerçevesinde
gerçekleştirmiştir.

Böylesi bir şahsiyetten hukuk dışı beklentiler içerisine girmek doğru değildir. Yine Trabzon'da kentin hizmetine sunulacak en ciddi projelerden biri olan Akyazı Projesi'nin sürükleyicilerinden biri de sayın Bayraktar'dır. Bu gerçekler ortadayken onun üzerine farklı amaçlarla gitmeye çalışmak iyi niyetten uzak bir yaklaşım tarzıdır" dedi.
Şike süreciyle ilgili karar mekanizmasına da dikkati çeken Yener, "Bu mekanizmanın nasıl işlediği bellidir.

Hukuk, federasyon ve UEFA ayağı bulunan bu olayın bir cümleyle seyrinin değişeceğini düşünmek, en basit tabiriyle saflıktır. Burada, perde arkasında başka bir niyet söz konusudur. Ayrıca Trabzon kentinin öncelikleri açısından bakıldığında Trabzonspor'un taşıdığı önem büyüktür.

Toplum büyük bir sabır ve sağduyuyla verilecek kararı beklemekte, şehrin temsilcilerinden de hakkın teslimi konusunda
gereken çabayı göstermelerini talep etmektedir. Nitekim Sayın Bakan'ın ifadeleri, bu doğrultuda verilen mesaj olarak değerlendirilmeli, toplumun, sükunetini koruyarak mevcut süreci beklemesini öğütleyen bir çıkış olarak yorumlanmalıdır" diye konuştu.


Yorumlar (2)
storm 10 yıl önce
Hasan aga sen birak simdi erdogan bayraktar i ya, onu birak da stoper e bak. Ne yapacagiz ya ikinci yariya bu adamlarla girersek ahan suraya yaziyourm, psv ye eleniriz, derbilerden hicbirini ama hicbirini kazanamayiz. Giray ve glowacki cok kotu iki stoper ikisi bir stoper bile etmez. Bu yaptiginiz ayip ayip
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
storm arkadaş doğru yazmış şu takıma kaliteli adam gibi bi stoper alın ya her maç gol yiyoruz akıllanmadınız mı hala daaa ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@