banner518

Haltercinin feci ölümü

 Rusya'da düzenlenen halter şampiyonasında kaldırdığı 185 kiloluk ağırlığı göğsünün üzerine düşüren 35 yaşındaki Igor Golushkin yaşamını yitirdi.Ülkenin güneyindeki Şahti kasabasında önceki gün düzenlenen halter şampiyonasında ilk kez bir yarışmaya katıla

Spor 01.09.2012, 19:49
Haltercinin feci ölümü

 

Rusya'da düzenlenen halter şampiyonasında kaldırdığı 185 kiloluk ağırlığı göğsünün üzerine düşüren 35 yaşındaki Igor Golushkin yaşamını yitirdi.

Ülkenin güneyindeki Şahti kasabasında önceki gün düzenlenen halter şampiyonasında ilk kez bir yarışmaya katılan Igor Golushkin, jüriden halter demirine 185 kilo yüklenmesini talep etti.

Ağır yükü kaldırmak için altına giren sporcu 185 kiloyu ancak birkaç saniye havada tutabildi. Sporcunun hemen yanında güvenliğin sağlanması için bulunan üç eleman da kritik anı fark edemeyince 185 kilo Golushkin'in göğsüne iniverdi.

Olaydan hemen sonra ayağa kalkabilen sporcu bir bardak su içmek istedi. Bardaktan birkaç yudum alan Golushkin birkaç saniye sonra yere yığıldı. Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılmak istenen 35 yaşında halterci yolda can verdi.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Feci ölümle ilgili Rusya Soruşturma Komitesi, şampiyonayı düzenleyen kişiler ve sporcuyu hastaneye götüren acil servis hakkında soruşturma da başlattı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@